ce parere aveti???

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Noi 2008, 12:55

Merci de sfat..............asa o sa fac si eu! :)

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Tibi30 » 24 Noi 2008, 14:51

parerea mea Mada(sau preferinta)ar fi pichetii...stii..dar intradevar in concursuri pe balti unde ai si pontoane,rod pod-ul e indispensabil...eu zic sa iti iei daca ai de gand sa participi la Tancabesti,si balti unde au pontoane..dar stii cat te costa o participare la tancabesti...intradevar merita sa mai astepti sa iei calitate....

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Dan Andrei » 14 Dec 2008, 13:27

iulian petre scrie:da interesant......dar nu prea am vazut aceste ROD-PODURI.... 90% sunt fani SkY-POD FOX.... si nu degeaba.....e 1000 ron dar cine cunoste stie si de ce... (:| ....e vorba de cine merge in concursuri. :-w
Salut Iulica.Da-mi (din punctul tau de vedere)o alta alternativa mai ieftina dar buna la sky pod :!: :?: .Si ii rog pe toti cei care citesc postul meu sa-si spuna parerea(in cunostinta de cauza nu doar asa de amorul artei)pt ca sunt interesat de cumpararea unui rod pod si nu stiu ce sa aleg ,ceva cu un pret mai rezonabil. :-??Multumesc
Numai bine!

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: ce parere aveti???

Mesaj de julian mihai » 14 Dec 2008, 16:04

Eu unul am o problema cu rod pod-urile,pentru ca sunt cam inghesuite,adica lansetele stau foarte aproape una de alta si trebuie sa ti-l cumperi in functie de ce mulinete ai (cand asezi lansetele pe rod pod,mulinetele se lovesc intre ele(nu la toate modelele)Iar daca ai navomodel pt plantat este complicat sa duci doua lansete de la mijloc,si cand prinzi ceva tot la una din mijloc trebuie sa ai grija sa nu le agati pe celelalte.Dar asta nu e o problema,totul se poate rezolva,si iti spun ce am facut eu,si am vazut la multi pescari(chiar si la cei de competitie)In functie de buget, iti poti cumpara doua rod pod-uri,mai ieftine,si pui doua lansete pe unu si doua pe celalalt.cu o anumita distanta intre ele evident.Eu unul,am urmarit promotiile si am cumparat unul la 350ron iar pe al doilea l-am luat la jumatate de pret(gipo)Sper sa te fii ajutat cu ceva.Fir intins!!!
FairPlay Team

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Dan Andrei » 15 Dec 2008, 19:39

Gata maine imi iau Peltzer phaser green :!: :idea: Am fost astazi si l-am vazut pipait si mi-a placut foarte mult cum este lucrat, este solid si nu in ultimul rand foarte stabil. ps;am uitat sa specific ca nu are nici-o piesa din plastic cum au altele mai scumpe :D
Numai bine!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Dec 2008, 21:37

Dan Andrei scrie:Gata maine imi iau Peltzer phaser green :!: :idea: Am fost astazi si l-am vazut pipait si mi-a placut foarte mult cum este lucrat, este solid si nu in ultimul rand foarte stabil. ps;am uitat sa specific ca nu are nici-o piesa din plastic cum au altele mai scumpe :D
Andrei, eu l-am achizitionat deja si vreau sa iti spun ca este stabil iar lansetele stau foarte bine pe el.
Isi merita toti banii.

Avatar utilizator
alexu
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 16 Dec 2008, 18:35

Re: ce parere aveti???

Mesaj de alexu » 16 Dec 2008, 22:08

julian mihai scrie:Eu unul am o problema cu rod pod-urile,pentru ca sunt cam inghesuite,adica lansetele stau foarte aproape una de alta si trebuie sa ti-l cumperi in functie de ce mulinete ai (cand asezi lansetele pe rod pod,mulinetele se lovesc intre ele(nu la toate modelele)Iar daca ai navomodel pt plantat este complicat sa duci doua lansete de la mijloc,si cand prinzi ceva tot la una din mijloc trebuie sa ai grija sa nu le agati pe celelalte.Dar asta nu e o problema,totul se poate rezolva,si iti spun ce am facut eu,si am vazut la multi pescari(chiar si la cei de competitie)In functie de buget, iti poti cumpara doua rod pod-uri,mai ieftine,si pui doua lansete pe unu si doua pe celalalt.cu o anumita distanta intre ele evident.Eu unul,am urmarit promotiile si am cumparat unul la 350ron iar pe al doilea l-am luat la jumatate de pret(gipo)Sper sa te fii ajutat cu ceva.Fir intins!!!
Daca vrei un rod-pod pe care sa se "lafaie" chiar si cele mai mari mulinete, atuncea cumpara-ti un Dayko. E facut din ergal (aliaj foosit in ind. aerospatiala), nu are componente din plastic, are dimnsiuni mari, strans ocupa putin spatiu. Un singur defect: pretul.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: ce parere aveti???

Mesaj de Madalin Dirla » 16 Dec 2008, 22:39

alexu scrie:
julian mihai scrie:Eu unul am o problema cu rod pod-urile,pentru ca sunt cam inghesuite,adica lansetele stau foarte aproape una de alta si trebuie sa ti-l cumperi in functie de ce mulinete ai (cand asezi lansetele pe rod pod,mulinetele se lovesc intre ele(nu la toate modelele)Iar daca ai navomodel pt plantat este complicat sa duci doua lansete de la mijloc,si cand prinzi ceva tot la una din mijloc trebuie sa ai grija sa nu le agati pe celelalte.Dar asta nu e o problema,totul se poate rezolva,si iti spun ce am facut eu,si am vazut la multi pescari(chiar si la cei de competitie)In functie de buget, iti poti cumpara doua rod pod-uri,mai ieftine,si pui doua lansete pe unu si doua pe celalalt.cu o anumita distanta intre ele evident.Eu unul,am urmarit promotiile si am cumparat unul la 350ron iar pe al doilea l-am luat la jumatate de pret(gipo)Sper sa te fii ajutat cu ceva.Fir intins!!!

Daca vrei un rod-pod pe care sa se "lafaie" chiar si cele mai mari mulinete, atuncea cumpara-ti un Dayko. E facut din ergal (aliaj foosit in ind. aerospatiala), nu are componente din plastic, are dimnsiuni mari, strans ocupa putin spatiu. Un singur defect: pretul.
La fel este si cu SKY-PODUL..........la reducere era 1000 lei X-(

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: ce parere aveti???

Mesaj de julian mihai » 18 Dec 2008, 19:11

Eu unul mi-am cumparat,raspunsul era pt Dan Andrei sa-si faca o idee ca a cerut niste pareri <:-P
FairPlay Team

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”