Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 22 Mai 2011, 14:49

Daca si carp zoneu care a ramas fara nada in ultima zi de concurs a muncit mult atunci kitanu+ au facut transee oricum felicitari tuturor participantilor mai putin celor cu abandonu

Avatar utilizator
tepes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2011, 21:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de tepes » 22 Mai 2011, 16:39

Stanescu Mircea scrie:Dan Biga + Kitanu Florin + Florin felicitari lor sunt singuri care meritau podimul dintre toti .

De ce domnule,de ce numai ei?.....dezvolta daca ai ceva pe suflet @-)
Iar au facut ceva necurat Carp Zonistii?

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 22 Mai 2011, 16:56

Imagine

Captura: 15.88kg - Androne Radu + Stanescu Mircea + Gongu Vlad
Total kg: 4587.36
Ultima oară modificat 22 Mai 2011, 17:01 de către Eduard Vrabie, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 22 Mai 2011, 17:01

multumim edy!

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 22 Mai 2011, 17:02

addicted scrie:multumim edy!
Scuze pentru intarziere dar abia acum cateva ore m-am trezit.

Avatar utilizator
tecks
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 26 Feb 2011, 01:55

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de tecks » 22 Mai 2011, 17:49

Asta e mai mult decat bataie de joc, Eduard . Echia Lucian Ilie + Viorel Calugarescu nu a abandonat... Viorel a avut o problema personala si a trebuit sa plece. Eu am stat pana la final, mi-am luat o ploaie urata in dinti si apoi a trebuit sa imi car in spate echipamentul pana la parcare(ca vezi doamne luam noroi pe cauciucuri si murdaream asfaltul din parcare... nu ar fi fost o problema daca se anunta chestia asta din timp... )... Dar asta e putin pe langa restul de nemultumiri legate de organizare(pozitionare standuri/anuntare clasament etc.) Pacat de potentialul baltii...

In rest, felicitari participantilor, mai ales celor care au indurat si ploaia de la inceputul concursului si cea de la sfarsit!
Lucian Ilie
CS Carp Zone

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Alexandru Mihai » 22 Mai 2011, 18:10

Stanescu Mircea scrie:Dan Biga + Kitanu Florin + Florin felicitari lor sunt singuri care meritau podimul dintre toti .
Mircea te rog sa ne spui și noua de ce numai echipa menționata de tine merita podiumul.
Daca nu ai argumente clare și precise, atunci te rog sa iți ceri scuze fata de ceilalți participanți.

Felicitări câștigătorilor și participanților.

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 22 Mai 2011, 18:14

tecks scrie:Asta e mai mult decat bataie de joc, Eduard . Echia Lucian Ilie + Viorel Calugarescu nu a abandonat... Viorel a avut o problema personala si a trebuit sa plece. Eu am stat pana la final, mi-am luat o ploaie urata in dinti si apoi a trebuit sa imi car in spate echipamentul pana la parcare(ca vezi doamne luam noroi pe cauciucuri si murdaream asfaltul din parcare... nu ar fi fost o problema daca se anunta chestia asta din timp... )... Dar asta e putin pe langa restul de nemultumiri legate de organizare(pozitionare standuri/anuntare clasament etc.) Pacat de potentialul baltii...

In rest, felicitari participantilor, mai ales celor care au indurat si ploaia de la inceputul concursului si cea de la sfarsit!
1. La ultimul cantar nu mai era nimeni in stand.
2. Am fost anuntat joi dimineta de absenta celui de-al doilea arbitru, deci am intrat eu la arbitrare iar cantitatea mare de paste cantarita a facut aproape imposibila realizarea clasamentelor intermediare.
3. Daca ai fi intrat cu masina pana acolo sigur (chiar si cu masina ta) era aproape imposibil sa mai iesi.

Imi cer scuze pentru neplacerile create.

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 22 Mai 2011, 18:15

<:-P
Ultima oară modificat 22 Mai 2011, 18:36 de către vioril, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 22 Mai 2011, 18:17

I-)

Avatar utilizator
tecks
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 26 Feb 2011, 01:55

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de tecks » 22 Mai 2011, 18:58

Eduard Vrabie scrie:
1. La ultimul cantar nu mai era nimeni in stand.
2. Am fost anuntat joi dimineta de absenta celui de-al doilea arbitru, deci am intrat eu la arbitrare iar cantitatea mare de paste cantarita a facut aproape imposibila realizarea clasamentelor intermediare.
3. Daca ai fi intrat cu masina pana acolo sigur (chiar si cu masina ta) era aproape imposibil sa mai iesi.

Imi cer scuze pentru neplacerile create.
1. In conditiile in care concursul s-a terminat la 18 si eu am stat pana la 19:30 in stand asteptand sa mi se usuce lucrurile si apoi pana pe la 20:30 in parcare asteptand rezultatele finale si dupa tot tambalaul cu paznicii legat de masina e cam greu sa spui ca nu m-ai observat , dar te inteleg ca erai ocupat cu cantarul
2. No comment.
3. Asta ar fi fost problema mea si nu m-a deranjat ca nu am fost lasat sa intru, ci ca au fost invocate motive aiurea,ca nu s-a anuntat din timp chestia asta,iar tonul si exprimarile cu care am fost abordat de paznici lasa mult de dorit (asta ca sa fiu finut). Dar aceste lucruri nu tin de tine.

O zi buna!
Lucian Ilie
CS Carp Zone

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Tibi30 » 22 Mai 2011, 20:16

Felicitari tuturor participantilor,organizatorilor(care au avut de tras,cu cantitatea de peste prinsa,aici ma refer la Dl.Eduard,care a luat locul unui arbitru,cand sa mai posteze clasamente..??)colegilor mei de echipa,Madalin cu care m-am lnteles perfect la ,,strategiile" facute,Ionut care a muncit enorm cu,cantarele,saculetii,etc..Mari(piticu)care m-a lnlocuit ln ultima zi,bravo lor ca au tras pana la sfarsit,cum i-am rugat cand am plecat >:D< ..vecinilor de stand din Arges,care au fost niste baieti extraordinari,scuze pt cei cativa pesti care au venit peste lansetele voastre,si multumesc pt lntelegere.
Multumesc celor care ne-au ajutat cu nada,mancare(Maxx)..
Pt. gurile rele,ce sa zic..de joi dimineata cand am plecat de acasa pana sambata la 7 cand am plecat am dormit 3 ore...vineri de la 11-14...lmi cer scuze ca am prins peste si am luat locul 1... :-q :-q
Regrete...lmi pare rau ca am cazut langa Costi,si a trebuit sa ne ,,luptam" cu un coleg de club si prieten...
Multumesc celor care ne-au felicitat.
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de bebe2011 » 22 Mai 2011, 21:01

Felicitari tuturor participantilor si, in mod deosebit,castigatorilor!

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 22 Mai 2011, 21:38

Am cateva argumente sa spun lucrul asta in primul rand trei echipe de la carp zome au cazut 2 una langaa alta si una fata in fata madalin darla pescuia numai dupa baliza cu cei din fata pana la urma au tras baliza pe mal ii deranja probabil apoi sau cantarit multi pesti sub 1.5kg si vreau sa imi explice si mie echipa de langa madalin care a inceput bine si mergea bine la ultimul cantar daca nu ma insel a cantarit decat 20kg...bate la ochi iar in privinta lui mosharu poate nu cunosc bine situatia dar sia mutat pozitia standului si alte lucruri care sau auzit oricum pana la urma organizatori trebuiau sa ia masuri eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni doar spun ce sa intamplat.va doresc fir intins si imi cer scz daca este ceva neadevarat in cea ce am zis.
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Alexandru Mihai » 22 Mai 2011, 21:57

Stanescu Mircea scrie:Am cateva argumente sa spun lucrul asta in primul rand trei echipe de la carp zome au cazut 2 una langaa alta si una fata in fata madalin darla pescuia numai dupa baliza cu cei din fata pana la urma au tras baliza pe mal ii deranja probabil apoi sau cantarit multi pesti sub 1.5kg si vreau sa imi explice si mie echipa de langa madalin care a inceput bine si mergea bine la ultimul cantar daca nu ma insel a cantarit decat 20kg...bate la ochi iar in privinta lui mosharu poate nu cunosc bine situatia dar sia mutat pozitia standului si alte lucruri care sau auzit oricum pana la urma organizatori trebuiau sa ia masuri eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni doar spun ce sa intamplat.va doresc fir intins si imi cer scz daca este ceva neadevarat in cea ce am zis.
1. te rog sa nu îmi acuzi colegii de non combat, asta înțeleg eu din postul tău.
2. treaba cu baliza trebuia rezolvata de arbitri.
3. nu are nici o legătura faptul ca 2 echipe au căzut una lângă alta și o a treia în fata lor de la același club, asa sa tras la sorti.
4. nu a cântărit Mădălin D. pestele...poate arbitri nu și-au făcut treaba, nu am de unde sa știu nu am fost acolo.
5. treaba cu Mosharu nu ma privește dar...trebuia rezolvata tot de arbitri.

Închis

Înapoi la “Crap si somn”