Doar...bunul simt....

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
neo_galati
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 19 Ian 2008, 18:06
Localitate: Galati
Contact:

Re: Doar...bunul simt....

Mesaj de neo_galati » 21 Feb 2009, 23:32

Inca nu au aparut cei.......contra....
A se intelege....cei care fac....inversul......
Si nici nu au sa apara....din putzinul bun simtz care il au......
De ce spun asta?....pt ca mizerie este, decibeli sunt.....si incepatori fara educatie si cu gura mare....exista !!!

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Doar...bunul simt....

Mesaj de tavimai » 24 Mar 2009, 04:18

neo_galati scrie:Inca nu au aparut cei.......contra....
A se intelege....cei care fac....inversul......
Si nici nu au sa apara....din putzinul bun simtz care il au......
De ce spun asta?....pt ca mizerie este, decibeli sunt.....si incepatori fara educatie si cu gura mare....exista !!!
Ceva adevar o fi....Dar nu-i asa ca mai sunt pe lume si "lupi moralisti"? Ne lipseste in primul rand cate o oglinda la fiecare !Si bineinteles o lege d-aia aspra care sa friga si sa taie in carne vie !
Dar petitiile alea or avea ceva efect ? Cei care le-au initiat ne-ar mai putea pune la curent din cand in cand ca sa stie omu in ce hau i s-a pierdut semnatura !

Avatar utilizator
Fishing man
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 22 Mai 2011, 17:18

Re: Doar...bunul simt....

Mesaj de Fishing man » 22 Mai 2011, 18:18

sint de acord in cea ce privesc deseurile pe malul unei balti cred ca nimeni nu-si doreste sa vina pe balta si sa stea in gunoaiele altora dar in cea ce priveste nadirea eu nu sint speciallist dar nu cred ca pe crapi ii deranjaza porumbu uscat mai mult decit gainatu de de gaina care il folosesc majoritatea patronilor de balti pentru hranirea lor sau ce sa zicem de boilesuri sa nu ii inecam cu ele oricum sint pe cale de disparitie si de ce nu se procedeaza la fel si in sistem vinatoare catch and release sa impuste si sa elibereze deoarece crapu fata un pui sau doi daca nu maninca porumb si caprioara se inmulteste prin icre daca tot tinem la natura ar fi mai bine ca nici pescari care platesc taxe si ramin cu grataru din carne de pui nici zisi catch and release care ii streseaza sa ii scoata pe mal chiar si 10 zecunde pentru o poza si isi iau citeva mii de euro pe pielea lor parca sau luptat cu gotzila apropo de atractanti nu cumva se strica la stomac de la x si y chimicale ca ...m1 si restu ar trebui sa stati de vb cu ei oricum ajung in tigaie pentru x sau y ...... sistemu patronilor de unele balti - nu luati sub 35 cm ca pe aceia ii vind eu la magazine daca puteti sa veniti cu mici puneti si gazon faceti cosuri d gunoi ca eu din bani vostri......nu vreu sa fiu contabilu nimanui dar la maj baltilor de 100ron la minim nu mai vb wikend 10 pescari ori 30 zile ori 12 luni nu cumva ar trebui sa prindem lostrita ..........

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”