Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 22 Mai 2011, 21:59

Stanescu Mircea scrie:Am cateva argumente sa spun lucrul asta in primul rand trei echipe de la carp zome au cazut 2 una langaa alta si una fata in fata madalin darla pescuia numai dupa baliza cu cei din fata pana la urma au tras baliza pe mal ii deranja probabil apoi sau cantarit multi pesti sub 1.5kg si vreau sa imi explice si mie echipa de langa madalin care a inceput bine si mergea bine la ultimul cantar daca nu ma insel a cantarit decat 20kg...bate la ochi iar in privinta lui mosharu poate nu cunosc bine situatia dar sia mutat pozitia standului si alte lucruri care sau auzit oricum pana la urma organizatori trebuiau sa ia masuri eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni doar spun ce sa intamplat.va doresc fir intins si imi cer scz daca este ceva neadevarat in cea ce am zis.
1. Echipa dupa standul 8 - 70kg ultimul cantar
2. Pesti sub 1.5kg nu au fost cantariti (au asistat la cantarire si vecini de stand, iar in mod special la standurile 8 si 9 vecini de la st. 7 si 10
3. Baliza a fost agatata in drill (motiv pentru care am si redus numarul de balize la 5 fata de 10 cat am zis ca voi pune initial)
4. La standul 18 malul permitea mutarea standului cu 3 metri catre stanga (punctul maxim de lansare a fost acelasi iar mutarea s-a facut de la inceputul concursului)

Daca mai ai nelamuri, acum dupa concurs, iti stau la dispozitie.

Avatar utilizator
vioreld2008
senior
senior
Mesaje: 214
Membru din: 24 Sep 2008, 21:10

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioreld2008 » 22 Mai 2011, 22:13

Stanescu Mircea scrie:Am cateva argumente sa spun lucrul asta in primul rand trei echipe de la carp zome au cazut 2 una langaa alta si una fata in fata madalin darla pescuia numai dupa baliza cu cei din fata pana la urma au tras baliza pe mal ii deranja probabil apoi sau cantarit multi pesti sub 1.5kg si vreau sa imi explice si mie echipa de langa madalin care a inceput bine si mergea bine la ultimul cantar daca nu ma insel a cantarit decat 20kg...bate la ochi iar in privinta lui mosharu poate nu cunosc bine situatia dar sia mutat pozitia standului si alte lucruri care sau auzit oricum pana la urma organizatori trebuiau sa ia masuri eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni doar spun ce sa intamplat.va doresc fir intins si imi cer scz daca este ceva neadevarat in cea ce am zis.
Mircea,baliza a fost scoasa ca Madalin avea doua lansete agatate de ea,din intamplare eram in vizita pe balta,asta sa intamplat intre orele 15-16.
Dinu Viorel

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 22 Mai 2011, 22:38

Eu am spus ce sa vazut de afara si ce au zis 3 echipe de langa mine eu nu am nelamuriri pentru ca eu nu ma bateam la podium.va doresc fir intinse si felicitari o sa ne mai intanlim si la alte concursuri fiind primul nostru concurs noi suntem multumiti am reusit sa prindem captura poate mi sa parut mie ceva dubios fiind pt prima data.
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
kitanu
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 02 Iul 2009, 09:28
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de kitanu » 22 Mai 2011, 22:44

multumim de felicitari si la rindul nostru felicitam participantii de la acest concurs si le uram fir intins :!:

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 22 Mai 2011, 22:48

kitanu scrie:multumim de felicitari si la rindul nostru felicitam participantii de la acest concurs si le uram fir intins :!:
Mersi Kitane

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Mai 2011, 23:10

Stanescu Mircea scrie:Dan Biga + Kitanu Florin + Florin felicitari lor sunt singuri care meritau podimul dintre toti .
Dl. Stanescu, ati participat la acest concurs ?
Nu vorbiti in necunostinta de cauza fiindca induceti lumea in eroare.

Tin sa felicit toti participanti & Eduard si sa-i multumesc lui Dan Mitranescu pentru MAMALIGA ;) ,firmei PREDATOR pentru saculetii solubili, colegilor de Club Tibi,Ionut,Mari,Eden,Maxx care au fost alaturi de noi de la inceputul concursului cand eram pe locul 18 dupa primul cantar si acum cand am terminat pe podium precum si baietilor de la Pitesti standul 10.
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 23 Mai 2011, 00:30

Da madaline a fost stanescu la concurs echipa dde o standu 3 unde sa luat captura nu avem nimik d obiectat dar daca stiam ca e fair play veneam si noi 4 echipe p un lighean de balta ca sa luam podiumu oricum dupa parerea mea si din cata munka am vz si daruire kitanu trebuia sa fie mai sus p podium n'am nimik cu carp zobe felicitari pentru performantele de la adevaratele concursuri fir intins si ne mai vdm si p la alte concursuri

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 23 Mai 2011, 00:47

kitanu & compania trebuia sa ia primul loc la bataie cu mosharu carp zone a venit cu 4 echipe pe o balta mica au avut si ghinioniul sa cada 3 echipe una langa alta si au luat locu 1 IUPIIII !!! ma baieti daca vreati sa para mai plauzibil nu se vedea la cantarire cum standu stanga de langa madalin cantareste bine la primul cantar si cantareste 20 de kg la al 2 lea sa fim seriosi ! Neregulile din concursul asta mi-au lasat un gust amar de aceea de acum incolo sa ma inscriu doar la lucruri bine organizate cu reguli corecte si stricte am muncit 47 de ore ( 2 le-am dormit ) ca sa iau 200 de kg si sa aud tot concursul ca pe balta se fac nereguli sa vad cu ochi mei cum dispare o baliza si cum DL MADALIN D. arunca cu vreo 20 25 de mai in fata ca toata lumea ( adica peste balize care oricum era la mal ) si etc etc sa nu zic ca nu stiu cand domnul vrabrie a prins 200 de kg avand in vedere ca pe calculatorul dansului scria 157 la final cand facea ultimu cantar si el numai avea scule in apa de 2 3 ore si la sfarsit pac 200 kg ! in Fine o sa opresc reprosurile si frustarile acumulate dupa aceasta experienta aici . FELIcitari inca odata Kitanu & compania si standul 4 domnul Dan .... n-am retinut si numele pt lupta dusa. Fir intins

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de mosharu » 23 Mai 2011, 07:07

@Mircea Stanescu:
Nu am facut decat sa-mi montez cortul cu exact 4 metri mai in stanga standului( regulamentul prevedea camparea in functie de configuratia malului...) datorita distantei foarte mici intre standuri, dupa cum ai vazut, in stanga noastra era foarte mult loc. Felicitari tuturor participantiilor. Felicitari lui Madalin & Kitanu pentru batalia dintre noi a ultimelor 3 ore **== **== **==
mosharu nu moare...prinde in continuare :))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 23 Mai 2011, 07:29

au fost o multitudine de nereguli la acest concurs , incepand de la modul si directiile de pescuit pana la felul in care s-a organizat .
la inceputul concursului au fost concurenti cu pretentii ( Madalin ) , ca ,capetele de stand sa pescuiasca numai pe directia standului ( DK poate confirma ) , au fost nenumarate discutii cu Madalin in privinta locurilor unde lansa , eu nu am avut ce sa fac , unde mai pui ca venea organizatorul pe la noi prin stand la cantarire si-mi spunea : vezi de unde scoate Mada pestii ? de la tine ! bine mai Edi , ce ai fii vrut sa-ti platesc taxa de smecherie ca sa iei masuri ? de ce nu ai luat masuri cu baliza ? ca sa o poti agata ar fii trebuit sa pescuiesti peste ea , nu ? ca doar nu a avut vre-un peste de 20 kg care sa i-a fir si sa se dea dupa baliza .

Mada , ti -am spus eu da tu nu m-ai crezut :

LUMEA VORBESTE ,
EU NU CRED ,
DA NICI TU SA NU MAI FACI !


Multumesc pe aceasta cale lui Dan Mitranescu pt nada asigurata , pt sfaturile pe care mi le-a dat in timpul concursului , multumesc firmei Predator pt saculetii solubili asigurati ( sponsorizare ) , multumesc Luci pt orele nedormite si pt ca m-ai suportat 44 de ore .

fire intinse tuturor pe viitor !!!

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 23 Mai 2011, 08:14

ar1z3m scrie:kitanu & compania trebuia sa ia primul loc la bataie cu mosharu carp zone a venit cu 4 echipe pe o balta mica au avut si ghinioniul sa cada 3 echipe una langa alta si au luat locu 1 IUPIIII !!! ma baieti daca vreati sa para mai plauzibil nu se vedea la cantarire cum standu stanga de langa madalin cantareste bine la primul cantar si cantareste 20 de kg la al 2 lea sa fim seriosi ! Neregulile din concursul asta mi-au lasat un gust amar de aceea de acum incolo sa ma inscriu doar la lucruri bine organizate cu reguli corecte si stricte am muncit 47 de ore ( 2 le-am dormit ) ca sa iau 200 de kg si sa aud tot concursul ca pe balta se fac nereguli sa vad cu ochi mei cum dispare o baliza si cum DL MADALIN D. arunca cu vreo 20 25 de mai in fata ca toata lumea ( adica peste balize care oricum era la mal ) si etc etc sa nu zic ca nu stiu cand domnul vrabrie a prins 200 de kg avand in vedere ca pe calculatorul dansului scria 157 la final cand facea ultimu cantar si el numai avea scule in apa de 2 3 ore si la sfarsit pac 200 kg ! in Fine o sa opresc reprosurile si frustarile acumulate dupa aceasta experienta aici . FELIcitari inca odata Kitanu & compania si standul 4 domnul Dan .... n-am retinut si numele pt lupta dusa. Fir intins
1. Standul stanga (10) a avut peste doar la 2 cantare 35.18 si 31.95 cel din dreapta (8) a avut la ultimul cantar 70kg
2. Problema cu baliza a fost explicata (si un ciortan de 2.5kg lua fir)
3. La cantarul inceput la ora 9.30 si terminat in jur de 12.30 primul stand cantarit a fost al meu si avea 165.37, iar lansetele au stat in apa pana la sfarsitul concursului (crezi ca 30 kg de peste de la 9.30 pana la 18 e mult?)

Avatar utilizator
dktaxi
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 06 Apr 2008, 20:40
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de dktaxi » 23 Mai 2011, 09:47

felicitari castigatorilor si nu in ultimul rand tuturor participantilor si apropo VIOREL pune filmul si pozele cu crapoaica

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 23 Mai 2011, 10:43

O sa imi spun si eu parerea legata de acest concurs.Tragerea la sorti…..echipa mea pescuieste pe standul 13(ca asezare ULTIMUL…REPET ULTIMUL) stand cap de balta..deci in dreapta noastra nu mai era NIMENI.Dupa maxim o jumatate de ora vine d-nul Eduard la noi in stand si ne spune ca nu avem voie sa pescuim in spre dig(in partea dreapta)...ciudat....La intrebarea mea,simpla ,de ce nu avem voie sa pescuim in zona respectiva(zona care era plina de peste..sareau bucati din minut in minut),organizatorul ghici ce imi spune:un anumit pescar de pe balta(nu vreau sa ii spui numele....oricum prieten cu mine,pescar care a castigat concursuri si ar fi trebuit sa cunoasca faptul ca,capetele de balta sau sector...au acest mic "avantaj")mi-a spus sa va informez ca NU AVETI VOIE SA IESITI CU LANSETELE DE PE CULOARUL DE PESCUIT....de ce? Un mare MINUS a fost amplasarea standurilor de pescuit..de ce spun acest lucru:pe zona ingusta a balti au fost echipe si pe un mal si pe celalalt iar pe zona mai lata echipe doar pe un mal...nu am inteles rationamentul acestui lucru.Nu am stiu practic pe ce loc ne aflam...aflam informatii de la vecini...vineri noaptea dupa cantarul de seara aflam ca suntem la 100 kg de locul 3(am pescuit pana in jurul orei 03.30 cand aveam la saci aproximativ 50 kg de peste)cand vine arbitrul la noi sa ne spuna ca suntem la 150 kg de podium....din acel moment am preferet sa ne odihnim(dupa 35 de ore in care nu am inchis un ochi).Dimineata cand ne trezim(ora 07.00) aflu de la un coleg de pe balta ca de fapt nu suntem la 150 kg de locul 3 ca ar fi doar 50 kg avans si ca de ce nu am tras toata noaptea sa prindem peste...deci o mare abrambureala.Un alt lucru care pe mine m-a dezamagit a fost lipsa de fair play a unora dintre concurenti...hai ca trag eu lansetele mai spre mal ca sa poti tu sa prinzi tu pestele de pe patul meu de nada...urat dar asa a fost sa fie...una peste alta,un concurs reusit din punctul de vedere al pestelui prins .Ce a fost pe standul nostru(13)....am prins cat peste am avut in fata...cat s-a terminat...am cazut de pe locul 2 pe locul 8.....simplu.Felicitari castigatorilor.FELICITARI COLEGILOR GRECU FLORIN(TAXI) RESPECTIV IONUT DAN....BRAVO BAIETI AVETI TOT RESPECTUL PENTRU MUNCA DEPUSA LA ACEST CONCURS
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 23 Mai 2011, 11:29

????

Trimitere la: Astazi, , 09:20
Expeditor: Eduard Vrabie
Destinatar: vioril
Vad ca incerci sa speculezi si sa arunci totul in carca mea pentru faptul ca esti acuzat de noncombat.
I-am trimis lui Lucian cantarele voastre. Ai tras in prima zi si apoi ai renuntat "misterios". Lumea te acuza de unde scoatea Mada pesti, eu eram doar purtatorul de cuvant ca sa zic asa. Si inca o chestie ai facut o contestatie? Nu. de ce?


edi , nu mai da mesaje pm , ca eu nu am nimic de ascuns fata de nimeni .
edi , nu am facut contestatie pt ca nu aveam bani la mine , dar de ce sa fie asa ? de ce te-ai dus la razvan de pe 13 sa-i spui sa nu pescuiasca in mal ? de ce nu ai luat masuri in privinta felului in care pescuia madalin ? de ce nu s-a dat un clasament dupa fiecare cantarire ? ce cantare i-ai dat lui luci ? pe ale noastre ? atat noi cat si toata balta voia clasament, nu sa stie cat peste prinde el , ca asta se vede din fisa fiecaruia . de ce se cantareau cate 4 sau mai multi pesti ?
nu vreau sa fiu acuzat de nimic si de nimeni , nici de razvan nici de nimeni pt faptul ca noi astia din Carp Zone ne dam in cap unul altuia , asta e , i-a mers din cauza organizatorului si a arbitrilor . nu am facut nici un noncombat , nu am favorizat pe nimeni , eu si cu lucian am tras ca turcii de la inceput ( adica de joi ) pana vineri dupa-amiaza , cand au venit lansetele peste noi , tot tipam pe balta si nimeni nu a zis nimic , doar comentau si sosoteau pe la colturi .

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 23 Mai 2011, 12:10

@ razvan gheorghe stai linsitit si noua ni sa intamplat la fel la al 2 sau al 3 lea cantar ni sa spus ca cu 60 sau 83 de kg suntem cam pe ultimele locuri ca sa aflam spre sfarsit ca n-am stat niciodata asa de rau...
@ vioril nu inteleg daca totusi te deranja de ce nu ai facut mai mare galagie pt ca noi am auzit un singur strigat odata din partea voastra si a sunat "VREI SA TE AJUT ? " in ce context nu cunoasteam dar daca tot arunca peste baliza si etc etc trebuia raportat o parte din vina si mare eu io atribui organizatorului care se putea sesiza dar ma rog am venit prima oara sa ne ia tare cu reguli gen daca se depaseste standu in aruncare minus 20 de kg sau daca intri peste vecin minus 20 de kg ca ma apoi sa numai conteze ! Inca odata felicitari celor care au jucat corect tot concursul. ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Închis

Înapoi la “Crap si somn”