Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 23 Mai 2011, 12:21

ar1z3m scrie:@ razvan gheorghe stai linsitit si noua ni sa intamplat la fel la al 2 sau al 3 lea cantar ni sa spus ca cu 60 sau 83 de kg suntem cam pe ultimele locuri ca sa aflam spre sfarsit ca n-am stat niciodata asa de rau...
@ vioril nu inteleg daca totusi te deranja de ce nu ai facut mai mare galagie pt ca noi am auzit un singur strigat odata din partea voastra si a sunat "VREI SA TE AJUT ? " in ce context nu cunoasteam dar daca tot arunca peste baliza si etc etc trebuia raportat o parte din vina si mare eu io atribui organizatorului care se putea sesiza dar ma rog am venit prima oara sa ne ia tare cu reguli gen daca se depaseste standu in aruncare minus 20 de kg sau daca intri peste vecin minus 20 de kg ca ma apoi sa numai conteze ! Inca odata felicitari celor care au jucat corect tot concursul. ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Salut.Sti care este ideea...ca dupa o noapte de pescuit in care nu am apucat sa beau nici macar o gura de apa si in care la ora 2.30 noaptea nu mai aveam saci,toti cei 20 de bucati erau plini...ni se comunica ca suntem in spate la 150 kg fata de locul 3...aici o fost un moment psihologic pt noi,in care trebuie sa recunosc eu unul personal am cazut psihic.....stiind ca,cu toate ca pestii pe care ii aveam in sac au cantarit aproape 50-60 kg eram inca la o mare diferenta de locul 3....de aici s-a rupt filmul pt echipa noastra....
Vio....sti ca te respect ca pescar,ti-am spus anumite lucruri si pe balta...le confirm si acum si le mentin fara sa imi para rau de nimic...oricum ne vedem la Dan la magazin si vorbim mai multe
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 23 Mai 2011, 13:21

Unul de 10.600 kg prins vineri la pranz
Fişiere ataşate
Unul de 10.600 kg prins vineri la pranz
Unul de 10.600 kg prins vineri la pranz
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Mai 2011, 20:55

Dupa razboi multi viteji s-arata ;) !!
Felicitari Mosharu & Kitanu!!!!

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Ionut_pescar » 23 Mai 2011, 21:09

Felicitari tuturor participantilor pentru efortul depus,felicitari organizatorilor pentru locatie,felicitari colegilor Costi & Claudiu pentru ca nu au renuntat la lupta pana la sfarsit,si nu in ultimul rand felicitari partenerilor mei Madalin& Tibi si lui Mary pentru ajutorul din ultima zi!Ii multumesc lui Madalin pentru ca a avut incredere in mine si sper ca nu l-am dezamagit! ---<>< ---<>< ---<><
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 23 Mai 2011, 21:29

@vioril da il sustin pe arizem nu numai ca este parteneru meu in concursuri dar din partea ta doar "vrei sa te ajut "s`a auzit catre madalin si nimika altceva....plus de asta echipa de langa madalin la primul cantar statea foarte bine undeva inter 60-80 kg daca imi aduc aminte bine,dar la al2lea cantar au cantarit doar 20 kg,....si dupaia abandon...aici apare un mare DE CE?oricum numai conteaza felicitari tuturor!si inka odata sustin ca,kitanu si compania meritau un loc mai bun.....nu`l contesc insa pe mosharu care prinde in continuare...pentru ca la fiecare cantar s`a stat la el cam 20-30 de minute deci ceva de munca..si am si eu o intrebare CUM A RAMAS CARP ZONE fara nada in ultima zi din concurs?si a venit sa cumpere de la lume?si mai dau un exemplu de ce noi standu 3 cu standu 2 si standu 4 ne`am lansat unii peste altii ne`am agatat ne`ama refacut culoarele ca sa ne fie bine de ajunsesem eu sa lansem pe locu lu dan stanga cu 1 lanseta si cu 2 pe locu lu kitanu si nu sa mai suparat nimeni?de ce la voi dispar balizele de pe apa ca in area 52?toata lumea isi dorea podiumu,dar asta e

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Ionut_pescar » 23 Mai 2011, 22:06

addicted scrie:@vioril da il sustin pe arizem nu numai ca este parteneru meu in concursuri dar din partea ta doar "vrei sa te ajut "s`a auzit catre madalin si nimika altceva....plus de asta echipa de langa madalin la primul cantar statea foarte bine undeva inter 60-80 kg daca imi aduc aminte bine,dar la al2lea cantar au cantarit doar 20 kg,....si dupaia abandon...aici apare un mare DE CE?oricum numai conteaza felicitari tuturor!si inka odata sustin ca,kitanu si compania meritau un loc mai bun.....nu`l contesc insa pe mosharu care prinde in continuare...pentru ca la fiecare cantar s`a stat la el cam 20-30 de minute deci ceva de munca..si am si eu o intrebare CUM A RAMAS CARP ZONE fara nada in ultima zi din concurs?si a venit sa cumpere de la lume?si mai dau un exemplu de ce noi standu 3 cu standu 2 si standu 4 ne`am lansat unii peste altii ne`am agatat ne`ama refacut culoarele ca sa ne fie bine de ajunsesem eu sa lansem pe locu lu dan stanga cu 1 lanseta si cu 2 pe locu lu kitanu si nu sa mai suparat nimeni?de ce la voi dispar balizele de pe apa ca in area 52?toata lumea isi dorea podiumu,dar asta e
De ce nu ati spus lucrurile acestea la sfarsitul concursului cand ne-am adunat cu totii la terasa?De la tastatura e altfel...
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Mai 2011, 23:42

Ionut_pescar scrie:
addicted scrie:@vioril da il sustin pe arizem nu numai ca este parteneru meu in concursuri dar din partea ta doar "vrei sa te ajut "s`a auzit catre madalin si nimika altceva....plus de asta echipa de langa madalin la primul cantar statea foarte bine undeva inter 60-80 kg daca imi aduc aminte bine,dar la al2lea cantar au cantarit doar 20 kg,....si dupaia abandon...aici apare un mare DE CE?oricum numai conteaza felicitari tuturor!si inka odata sustin ca,kitanu si compania meritau un loc mai bun.....nu`l contesc insa pe mosharu care prinde in continuare...pentru ca la fiecare cantar s`a stat la el cam 20-30 de minute deci ceva de munca..si am si eu o intrebare CUM A RAMAS CARP ZONE fara nada in ultima zi din concurs?si a venit sa cumpere de la lume?si mai dau un exemplu de ce noi standu 3 cu standu 2 si standu 4 ne`am lansat unii peste altii ne`am agatat ne`ama refacut culoarele ca sa ne fie bine de ajunsesem eu sa lansem pe locu lu dan stanga cu 1 lanseta si cu 2 pe locu lu kitanu si nu sa mai suparat nimeni?de ce la voi dispar balizele de pe apa ca in area 52?toata lumea isi dorea podiumu,dar asta e
De ce nu ati spus lucrurile acestea la sfarsitul concursului cand ne-am adunat cu totii la terasa?De la tastatura e altfel...

Prietene,Carp Zone, adica echipa de pe standul 9 a ramas fara nada ca a prins mult peste ;) ........... la altii s-a acrit prin standuri nada :D ....................maine o sa ziceti ca am pescuit cu 4 lansete in loc de 3 si ca am dat la rama solubila =)) .
Ura ---<>< ---<>< ---<>< !!!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 23 Mai 2011, 23:52

mada , ma faci sa o spun pe aia cu P....u nu e P...t destul pana nu e .. f...l . ( DIN PUNCT DE VEDERE AL PESCUITULUI ) , asa ca mai bine-ti statea cand nu postai nimic .

iar pe coechipierii tai nu-i amesteca in treaba asta pe care tu ai condus-o , asuma-ti o responsabilitate CAPITANE.

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 24 Mai 2011, 00:59

1 la mana la terasa nu avea nici o valoare sa zic asta pt ca toti eram constienti de unele lucruri si de aia am spus aici ca sa vada toti forumisti
2 madaline nu stiam ca si pestii din sacii de pastrare se prind tot la bile...dar na tu stii mai bine ca de aia esti "CAPITAN"...app aia la cate bile au intrat?creca la 4-5 bile de ati ramas fara...

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Mai 2011, 01:30

vioril scrie:mada , ma faci sa o spun pe aia cu P....u nu e P...t destul pana nu e .. f...l . ( DIN PUNCT DE VEDERE AL PESCUITULUI ) , asa ca mai bine-ti statea cand nu postai nimic .

iar pe coechipierii tai nu-i amesteca in treaba asta pe care tu ai condus-o , asuma-ti o responsabilitate CAPITANE.
Viorel,incearca sa te abti cu proverbe si cu apropouri la adresa mea ca nu este loc si nici nu-ti permit.
Incearc-o cu baietii pe care ii ai in subordine la munca ca poate acolo ti se permite.
PA!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Mai 2011, 01:37

addicted scrie:1 la mana la terasa nu avea nici o valoare sa zic asta pt ca toti eram constienti de unele lucruri si de aia am spus aici ca sa vada toti forumisti
2 madaline nu stiam ca si pestii din sacii de pastrare se prind tot la bile...dar na tu stii mai bine ca de aia esti "CAPITAN"...app aia la cate bile au intrat?creca la 4-5 bile de ati ramas fara...
Barbatii spun lucrurilor pe nume fata in fata,nu din spatele tastaturii.
Bile de carlig am avut,am ramas fara rame si viermusi solubili si daia ne-am oprit la 442 kg ;) .

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 24 Mai 2011, 01:57

degeaba fortezi nr de 3 cifre dl madalin ca pe bune na fost never ever 4 ever daca vrei sa faci un lucru bun numai rqspunde la.adevaruri ca imaginea de ansamblu se vede nasol inclusiv din interiorul clubul carp.zone care.si a cam patat imaginea cu acest concurs

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 24 Mai 2011, 07:32

Madalin007 scrie:
vioril scrie:mada , ma faci sa o spun pe aia cu P....u nu e P...t destul pana nu e .. f...l . ( DIN PUNCT DE VEDERE AL PESCUITULUI ) , asa ca mai bine-ti statea cand nu postai nimic .

iar pe coechipierii tai nu-i amesteca in treaba asta pe care tu ai condus-o , asuma-ti o responsabilitate CAPITANE.
Viorel,incearca sa te abti cu proverbe si cu apropouri la adresa mea ca nu este loc si nici nu-ti permit.
Incearc-o cu baietii pe care ii ai in subordine la munca ca poate acolo ti se permite.
PA!


Frate , eu zic ,ca nu prea ai ce sa-mi permiti tu mie , eu ti-am permis tie cam mult ( sa pescuiesti unde ai pescuit , ca sa intelegi ) , iar la faza cu munca nu-ti spun decat o singura data : CIOCUL MIC SI JOC DE GHLEZNE , caci in cazul in care nu ai observat , eu am specificat destul de clar : DIN PUNCT DE VEDERE AL PESCUITULUI ,discutam aici .
Asa ca fara ordine , subordine si alte aberatii . aici sa ramanem niste simplii pescari si atat , nu ma forta sa continui si sa dezvolt subiectul MUNCA , ca nu e loc aici .
PA , PA

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de serban_31 » 24 Mai 2011, 07:43

Viorel & Madalin nu vreti voi sa mutati discutia asta in alta parte? Nu de alta dar la nervi se spun multe si dupa o sa va para rau.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Tibi30 » 24 Mai 2011, 09:42

ar1z3m scrie:degeaba fortezi nr de 3 cifre dl madalin ca pe bune na fost never ever 4 ever daca vrei sa faci un lucru bun numai rqspunde la.adevaruri ca imaginea de ansamblu se vede nasol inclusiv din interiorul clubul carp.zone care.si a cam patat imaginea cu acest concurs
Adevarat si-a patat imaginea cu lnca un loc 1...Stiu ca doare sa fii ,,cotizant" la un concurs,dar asta e,fiti barbati,nu mai plangeti aici ca femeile...lnvatati din experienta asta amara pt voi,si mergeti mai departe...mai cititi pe forumuri,carti..cu alte cuvinte mai lnvatati,sa prindeti si voi peste... :)) :)) :)) :)) ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
PS-Va dedic melodia trupei Holograf,Si baietii plang cateodata... :)) :)) :))
ce-mi place...... :)) :)) :))

Închis

Înapoi la “Crap si somn”