Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 24 Mai 2011, 12:11

Tibi30 scrie:
ar1z3m scrie:degeaba fortezi nr de 3 cifre dl madalin ca pe bune na fost never ever 4 ever daca vrei sa faci un lucru bun numai rqspunde la.adevaruri ca imaginea de ansamblu se vede nasol inclusiv din interiorul clubul carp.zone care.si a cam patat imaginea cu acest concurs
Adevarat si-a patat imaginea cu lnca un loc 1...Stiu ca doare sa fii ,,cotizant" la un concurs,dar asta e,fiti barbati,nu mai plangeti aici ca femeile...lnvatati din experienta asta amara pt voi,si mergeti mai departe...mai cititi pe forumuri,carti..cu alte cuvinte mai lnvatati,sa prindeti si voi peste... :)) :)) :)) :)) ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
PS-Va dedic melodia trupei Holograf,Si baietii plang cateodata... :)) :)) :))
ce-mi place...... :)) :)) :))

si tu caterinca ca baietii esti jn3boon...stai linistit avem bani destui cat sa ne permitem sa ne cumparam destula nada sa nu fim ghertoi sa ramanem fara si sa ne platim concursurile fara sa ne planga stomacu la sfarsit daca nu am castigat.Apucativa de rulat bile echipa racheta va doresc fir intins
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 24 Mai 2011, 12:27


Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 24 Mai 2011, 12:44

oricum e bine ca sunteti mandrii ca ati castigat un concurs de pe un lighean.....oricum la valoarea voastra si daca erau decat 200 de kg de peste in balta tot 441 prindeati!!Oricum felicitari si o sa luati un premiu nobel pentru clonare....!!!

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 24 Mai 2011, 12:48

@tibi cotizanti adevarati nu suntem noi care participam la primul concurs ci voi mare club carpzone care cred ca in afara de concursuri cu taxa pana in 1000 RON nu cunoasteti si pe care daca aveti norocu le castigati fii serios. Ca nu ati batut pescari de pescari si ca un lucru asa de viitor pentru tine eu am dat la peste mare ca nu sunt crapcean intelegi daia poate am si luat captura admiro : a da era sa uit Tin sa felicit si cealalata echipa de care am fost la doar 300 gr de captura ! Bravo Baieti !!!
Fişiere ataşate
poza2.jpg
poza1.jpg
poza.jpg
Ultima oară modificat 24 Mai 2011, 13:34 de către ar1z3m, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 13:28

De pe la concursurile de crap:

1. Capetele de stand au obligatia da a pastra directia de pescuit fara sa se abata in lateralul liber NUMAI daca acest lucru este specificat inaintea concursului si nu in functie de cine cade pe standul respectiv . ( pt. Razvan Gheorghe )

2. O baliza scoasa de catre un concurent se pedepseste cu depunctarea in kg si la repetarea greselii cu eliminarea. Acest lucru nu trebuie sa lipseasca din regulamentul unui concurs cu standuri balizate.

3.Contestatiile se fac in concurs nu pe forumuri ( ...si nici cu strigate in noapte ...) .

4.Ce treaba au simplele discutii facute de arbitrii cu foile de arbitraj si ce treaba au foile de arbitraj cu pescuitul. Voi va reglati acceleratia in functie de ce scrie pe ele ?!?!

5.Ducerea regulamentului la extrem face parte din valoarea jucatorilor din toate sporturile.
Impingeri , intimidari , mimari de fault, trageri de timp , ...goluri cu mana in fotbal ...

Cum sta unui fundas care spune despre atacantul care a trecut pe langa el : " se uita urat la mine si a zis ca ma bate , dupa care mi-a prins tricoul si lovindu-ma cu cotul mi-a luat fata , s-a demarcat si a inscris . Nu este corect !" :D
Omul are "dreptate" , dar daca nu a reusit in momentul respectiv sa arate arbitrului acest lucru , daca nici macar nu a tras un invatamant prin care sa nu se mai repete si este absolut sigur ca nu a gresit cu nimic ... atunci are o problema. Poate la sah este mai bine , dar nici acolo : " ... la mutarea 15 a plescait si mi-a distras atentia dupa care la mutarea 22 a oftat adanc dandu-mi impresia ca sunt mai bun si facandu-ma sa gresesc mutarea dupa care am fost facut mat ... Nu este corect !" :D
Ai dreptate ! :D ...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 13:39

ar1z3m scrie:@tibi cotizanti adevarati nu suntem noi care participam la primul concurs ci voi mare club carpzone care cred ca in afara de concursuri cu taxa pana in 1000 RON nu cunoasteti si pe care daca aveti norocu le castigati fii serios. Ca nu ati batut pescari de pescari si ca un lucru asa de viitor pentru tine eu am dat la peste mare ca nu sunt crapcean intelegi daia poate am si luat captura admiro :
Asta-mi place :D
Face parte din sport : Taraba suporterilor ! :D

Sfatul meu este sa nu amestecati numele unui club cu CEL PUTIN TRIPLUL PODIUMURILOR PE CARE LE ARE ORICARE ALT CLUB in astfel de discutii dupa ce participati si dvs. la primul concurs , cotat dupa criteriile proprii ca fiind slabut ...

http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php
http://danmitranescu.ro/galerie_foto.php?page=3

... si asta este cel mai slab dintre ei ! :D

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 24 Mai 2011, 14:00

Dan Mitranescu scrie:De pe la concursurile de crap:

1. Capetele de stand au obligatia da a pastra directia de pescuit fara sa se abata in lateralul liber NUMAI daca acest lucru este specificat inaintea concursului si nu in functie de cine cade pe standul respectiv . ( pt. Razvan Gheorghe )

2. O baliza scoasa de catre un concurent se pedepseste cu depunctarea in kg si la repetarea greselii cu eliminarea. Acest lucru nu trebuie sa lipseasca din regulamentul unui concurs cu standuri balizate.

3.Contestatiile se fac in concurs nu pe forumuri ( ...si nici cu strigate in noapte ...) .

4.Ce treaba au simplele discutii facute de arbitrii cu foile de arbitraj si ce treaba au foile de arbitraj cu pescuitul. Voi va reglati acceleratia in functie de ce scrie pe ele ?!?!

5.Ducerea regulamentului la extrem face parte din valoarea jucatorilor din toate sporturile.
Impingeri , intimidari , mimari de fault, trageri de timp , ...goluri cu mana in fotbal ...

Cum sta unui fundas care spune despre atacantul care a trecut pe langa el : " se uita urat la mine si a zis ca ma bate , dupa care mi-a prins tricoul si lovindu-ma cu cotul mi-a luat fata , s-a demarcat si a inscris . Nu este corect !" :D
Omul are "dreptate" , dar daca nu a reusit in momentul respectiv sa arate arbitrului acest lucru , daca nici macar nu a tras un invatamant prin care sa nu se mai repete si este absolut sigur ca nu a gresit cu nimic ... atunci are o problema. Poate la sah este mai bine , dar nici acolo : " ... la mutarea 15 a plescait si mi-a distras atentia dupa care la mutarea 22 a oftat adanc dandu-mi impresia ca sunt mai bun si facandu-ma sa gresesc mutarea dupa care am fost facut mat ... Nu este corect !" :D
Ai dreptate ! :D ...
Dan,

Sti si tu foarte bine....cine este cap de stand are o zona mai larga de pescuit....ideea a fost simpla...de ce sa se arunce in dig(unde poate sa confirme toata lumea inclusiv organizatorul,”colcaia”de peste)?Poate prindeam mai mult sau mai putin pe zona respectiva....nu stiu...dar este primul concurs la care particip si ies discutii pe aceasta tema.....deci care este avantajul ca esti cap de balta sau de sector...ca eu nu inteleg?De ce unii au pescuit peste balize?Dan....sti si tu cum este treaba cu clasamentele.....daca ai o sansa sa prinzi peste ...bine...daca nu mai bine te odihnesti...sau faci altceva.Te salut cu respect

P.S.Sti ca nu imi place sa intru in polemici cu nimeni mai ales cu prietenii pescari pe care ii stimez,dar daca mergem pe corectitudine de la inceput...hai sa o tinem asa pana la final
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 24 Mai 2011, 14:08

ca tot intram in polemici si sa le terminam totusi iti pot sa zic un respect pentru ce ai incercat sa aduci in sportul asta si nu continui discutia dar nu te lauda cu trecutul lauda cu prezentul si cu viitorul ! Fir Intins

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 14:15

Razvan
Daca nu a spus nimeni nimic la inceput, inaintea tragerii la sorti, despre directiile de pescuit a capetelor de sector nu trebuia sa te conformezi si sa pescuiesti drept. Bine ca nu a cerut cineva sa pescuiesti decat cu doua lansete pentru ca si asa ai avantaj ... Ai gresit . Concurentul a "incercat-o" si prin lipsa de experienta a organizatorului completata de supunerea ta ai avut de suferit.

Legat de inducerea in eroare cu rezultatele cred ca tu esti unul dintre cei mai avizati sa stii ca "hartia bate vorba".
Cantitatile substantiale de peste ( toata aprecierea ) cred ca au luat pe nepregatite arbitrajul si astfel au aparut micile probleme legate de promtitudinea rezultatelor intermediare.

Nici la o diferenta de 150 kg nu trebuia sa te culci ...Nu mai pui ca nu stiai asta exact.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 24 Mai 2011, 14:16

Dan Mitranescu scrie:
ar1z3m scrie:@tibi cotizanti adevarati nu suntem noi care participam la primul concurs ci voi mare club carpzone care cred ca in afara de concursuri cu taxa pana in 1000 RON nu cunoasteti si pe care daca aveti norocu le castigati fii serios. Ca nu ati batut pescari de pescari si ca un lucru asa de viitor pentru tine eu am dat la peste mare ca nu sunt crapcean intelegi daia poate am si luat captura admiro :
Asta-mi place :D
Face parte din sport : Taraba suporterilor ! :D

Sfatul meu este sa nu amestecati numele unui club cu CEL PUTIN TRIPLUL PODIUMURILOR PE CARE LE ARE ORICARE ALT CLUB in astfel de discutii dupa ce participati si dvs. la primul concurs , cotat dupa criteriile proprii ca fiind slabut ...

http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php
http://danmitranescu.ro/galerie_foto.php?page=3
... si asta este cel mai slab dintre ei ! :D

domnule dan eu va respect pentru articolele de pescuit care le ati facut pentru noi pescari la niste preturi rezonabile dar daca veniti sa intrati in discutii la care nu ati participat mai bine va puteti abtine pentru ca nici eu nu m-am bagat sa comentez la alte concursuri unde dumneavoastra ati participat. Dumneavoastra sunteti un pescar bun probabil asta nu inseamna ca si toate echipele de la carp zone sunt geniale eu doar pot sa spun ce am vazut pe balta multe lucruri care nu isi aveau rostul pe mine nu ma intereseaza ca e vina organizatorului sau a arbitrilor sau a celor de la carpzone nu a fost cum trebuia sa fie si asta poate sa o confirme oricine dupa balta . Va doresc fir intins la C.N
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 14:26

ar1z3m scrie:ca tot intram in polemici si sa le terminam totusi iti pot sa zic un respect pentru ce ai incercat sa aduci in sportul asta si nu continui discutia dar nu te lauda cu trecutul lauda cu prezentul si cu viitorul ! Fir Intins
Asta-i tare . Sa o spunem si lui Gagi ca eu sunt prea mic ... :D

Si mai tare este asta sa te lauzi cu viitorul ... :D . Nu pot ! Incearca tu ! :D

P.S. Era vorba de clubul Carp Zone si despre rezultatele lui luate peste picior prin faptul ca au fost obtinute numai in concursuri slabe. Nu a fost o lauda a fost un raspuns obiectiv la o rautate nefondata care ma afecta direct.

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 24 Mai 2011, 14:31

ma abtin sa-ti spun o rautate care sa te afecteze direct si acii termin cu postarile pe aceasta subiect oricum era clar ca nimic nu se va mai schimba dar asta sa le fie invatatura si la alti sa-si aleaga concursurile adevarate !

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 14:33

Stanescu Mircea scrie:
Dan Mitranescu scrie:
ar1z3m scrie:@tibi cotizanti adevarati nu suntem noi care participam la primul concurs ci voi mare club carpzone care cred ca in afara de concursuri cu taxa pana in 1000 RON nu cunoasteti si pe care daca aveti norocu le castigati fii serios. Ca nu ati batut pescari de pescari si ca un lucru asa de viitor pentru tine eu am dat la peste mare ca nu sunt crapcean intelegi daia poate am si luat captura admiro :
Asta-mi place :D
Face parte din sport : Taraba suporterilor ! :D

Sfatul meu este sa nu amestecati numele unui club cu CEL PUTIN TRIPLUL PODIUMURILOR PE CARE LE ARE ORICARE ALT CLUB in astfel de discutii dupa ce participati si dvs. la primul concurs , cotat dupa criteriile proprii ca fiind slabut ...

http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php
http://danmitranescu.ro/galerie_foto.php?page=3
... si asta este cel mai slab dintre ei ! :D

domnule dan eu va respect pentru articolele de pescuit care le ati facut pentru noi pescari la niste preturi rezonabile dar daca veniti sa intrati in discutii la care nu ati participat mai bine va puteti abtine pentru ca nici eu nu m-am bagat sa comentez la alte concursuri unde dumneavoastra ati participat. Dumneavoastra sunteti un pescar bun probabil asta nu inseamna ca si toate echipele de la carp zone sunt geniale eu doar pot sa spun ce am vazut pe balta multe lucruri care nu isi aveau rostul pe mine nu ma intereseaza ca e vina organizatorului sau a arbitrilor sau a celor de la carpzone nu a fost cum trebuia sa fie si asta poate sa o confirme oricine dupa balta . Va doresc fir intins la C.N
Eu am dat cateva sfaturi la modul general benefice pentru toata lumea.
Sunt afectat direct de imaginea Carp Zone si acesta este motivul implicarii mele. De la a pescuii Madalin in alt stand sa se ajunga la a defaima toate rezultatele Carp Zone ... nu cred ca trebuia sa fiu pe balta ca sa reactionez.

Care este vina mea in tot ce am scris pana acum ???

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mai 2011, 14:40

ar1z3m scrie:ma abtin sa-ti spun o rautate care sa te afecteze direct si acii termin cu postarile pe aceasta subiect oricum era clar ca nimic nu se va mai schimba dar asta sa le fie invatatura si la alti sa-si aleaga concursurile adevarate !
Poti sa spui ce rautate vrei atata timp cat consideri ca este o rautate ...Ai spus tot .
Chiar te rog sa o spui ca sa nu mai lungim discutia .

Poti totusi sa-mi spui cu ce ti-am gresit ?
Tu te-ai legat de rezultatele Carp Zone ( si ale mele implicit )...
Tu -mi dai sfaturi cu ce si cand sa ma laud ...

Cu ce te-am deranjat CONCRET ?

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Amstel » 24 Mai 2011, 14:42

ar1z3m scrie:ca tot intram in polemici si sa le terminam totusi iti pot sa zic un respect pentru ce ai incercat sa aduci in sportul asta si nu continui discutia dar nu te lauda cu trecutul lauda cu prezentul si cu viitorul ! Fir Intins
Ai mare tupeu, [admin edit - fara jigniri !............

ps: "si nu continui discutia" ca trebuie sa-mi pregatesc lauda... viitoare. :))

Închis

Înapoi la “Crap si somn”