Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 24 Mai 2011, 14:44

Nimeni nu contesta valoarea lui carp zone.Ma retrag din acceasta discutie pentru ca ajungem in alte subiecte care nu isi au rostul sper sa ne putem intanli cat de curand la un concurs serios organizat serios si sa putem sa ne strangem mana prieteneste la sfarsit . Va doresc o zi placuta si fir intins.
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de ar1z3m » 24 Mai 2011, 14:45

incearca sa nu jignesti ms

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 24 Mai 2011, 15:03

Dan Mitranescu scrie:Razvan
Daca nu a spus nimeni nimic la inceput, inaintea tragerii la sorti, despre directiile de pescuit a capetelor de sector nu trebuia sa te conformezi si sa pescuiesti drept. Bine ca nu a cerut cineva sa pescuiesti decat cu doua lansete pentru ca si asa ai avantaj ... Ai gresit . Concurentul a "incercat-o" si prin lipsa de experienta a organizatorului completata de supunerea ta ai avut de suferit.

Legat de inducerea in eroare cu rezultatele cred ca tu esti unul dintre cei mai avizati sa stii ca "hartia bate vorba".
Cantitatile substantiale de peste ( toata aprecierea ) cred ca au luat pe nepregatite arbitrajul si astfel au aparut micile probleme legate de promtitudinea rezultatelor intermediare.

Nici la o diferenta de 150 kg nu trebuia sa te culci ...Nu mai pui ca nu stiai asta exact.

Dan,

Si ce trebuia sa fac...sa arunc lansetele in dreapta,sa prind peste pe zona respectiva...dupa care unii concurentii sa imi faca contestatie?Eu ce trebuia sa fac cand Madalin arunca peste balize...sa ma duc la arbitru si sa ii spun acest lucru nu?Ei bine,din respect pentru Madalin,nu am facut asa ceva...in schimb altii au putut sa vorbeasaca cu organizatorul sa imi spuna inainte de inceperea concursului citez”se pescuieste numai pe culoar nu inafara lui”.Nu poti sa imi spui ca daca sti ca ai 150 kg in urma locului 3 cu 6 ore inaintea terminarii concursului,tragi la fel de tare incat sa recuperezi diferenta...in conditiile in care media pestilor era undeva la 2 kg.Vorba ta...mai bine pescuiam cu doua lansete sau mai bine plecam acasa ca si asa nu aveam nici o sansa alaturi de multi pescari valorosi ai carpfishing-ului romanesc care erau prezenti pe balta.De fapt ma gandesc sa nu mai particip la nici un concurs de acum inainte si asa nici nu stiu sa leg un carlig.Avand in vedere ca sunt un pescar mediocru,si nu am castigat nici un concurs la viata mea....ma consider multumit de locul 8 pe care l-am obtinut...vai de capul meu
Ultima oară modificat 24 Mai 2011, 16:08 de către RAZVAN GHEORGHE, modificat 1 dată în total.
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
SEBA CRISTI
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 24 Mai 2011, 15:34

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de SEBA CRISTI » 24 Mai 2011, 15:37

ar1z3m scrie:@tibi cotizanti adevarati nu suntem noi care participam la primul concurs ci voi mare club carpzone care cred ca in afara de concursuri cu taxa pana in 1000 RON nu cunoasteti si pe care daca aveti norocu le castigati fii serios. Ca nu ati batut pescari de pescari si ca un lucru asa de viitor pentru tine eu am dat la peste mare ca nu sunt crapcean intelegi daia poate am si luat captura admiro : a da era sa uit Tin sa felicit si cealalata echipa de care am fost la doar 300 gr de captura ! Bravo Baieti !!!
bravo si voua nu am avut timp sa vin sa iti vad captura da vad acum ca este frumoasa.astept si eu pozele cu a mea de la eduard.bravo si ne mai vedem.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Amstel » 24 Mai 2011, 15:52

Baieti, voi va certati intre voi aiurea. Acolo au fost carente mari in organizare care au dat peste cap buna desfasurare a concursului. Intotdeauna cand sunt probleme de acest fel trebuie sa reactionati PE LOC, pentru ca e vorba de banii vostrii si de munca voastra. Mergeti la concursuri organizate de persoane serioase, cu experienta in domeniu, care pot sa prezinte un regulament bine si clar formulat, care sa nu se schimbe de la postare pana la sfarsitul concursului si care sa nu lase loc de (prea multe) interpretari...sau mergeti la concursuri unde nu vine si Madalin...ca-i dinamovist...un caine, nu altceva :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de florentiniuga » 24 Mai 2011, 18:08

Supararile de pe balta nu-si au locul potrivit pe forum. Intr-adevar singura problema majora a fost slaba organizare si arbitrajul deficitar (sa nu spun inexistent), pentru ca prin arbitraj se intelege mult mai mult decat cantarirea pestilor (si aia neconforma cu regulamentul). Tocmai carentele organizatorice dar nu numai, au permis aparitia diverselor conflicte.
Cei care s-au simtit nedreptatiti si nu au cerut masuri ATUNCI, acum nu mai are rost sa agite spiritele.
O balta atat de ingusta ca Floarea Popestiului nu se delimiteaza pe mijloc cu balize ancorate, care pot fi agatate in orice moment fara voia pescarului, ci cu atrope peste care trece firul. Chiar si asa, un simplu marker introdus dupa agatarea balizei solutiona problema. Totul era sa se ceara introducerea lui. De asemenea, daca se cerea respectarea regulamentului si depunctarea corespunzatoare a celor care pescuiau inafara zonei destinate standului respectiv, nu mai existau discutii si in mod sigur nici recidive. Cine se considera "baiat bun" (pe banii lui) si nu sesizeaza neregulile, pai sa fie baiat bun pana la capat. (Respect Lucian pentru atitudine, a tacut si a inghitit atunci, o face si acum!) Pentru lipsa de fair-play, clubul Carp Zone are (daca e cazul) AG si comisie de disciplina si stim sa ne reglam conturile intern.

Razvan, in contextul discutiilor acuzatoare la adresa unor membri CZ, reprosurile tale par a bate in aceeasi directie, desi de fapt sunt adresate exclusiv organizatorului. Sunt convins ca ai destula experienta competitionala sa nu te fi lasat intimidat atat de usor de o solicitare neprevazuta in regulament. De asemenea, cred ca stiai de mult cum e treaba in concursuri cu dezinformarile verbale legate de cantitatile prinse, pana sa se afle situatia oficiala. In conditiile in care dezinformarile au fost facute chiar de organizator, eu as fi cerut banii inapoi. Daca au venit "pe surse"... ti-ai luat-o, asta e. ;)

Vreau sa concluzionez, spunand ca dincolo de organizarea deficitara si arbitrajul inexistent, acest concurs a fost caracterizat si de lipsa de fair-play.
Ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru administratia baltii faptul ca s-a inregistrat un esec organizatoric, deoarece foarte usor se poate induce ideea ca aceasta balta nu se preteaza la organizare de competitii.

Ca sa incheiem mai placut, va atasez cateva poze:
DSC_0337.jpg
DSC_0338.jpg
DSC_0339.jpg
DSC_0341.jpg
DSC_0342.jpg
DSC_0343.jpg
DSC_0344.jpg
DSC_0348.jpg
DSC_0349.jpg
DSC_0357.jpg
DSC_0351.jpg
DSC_0352.jpg
DSC_0353.jpg
DSC_0355.jpg
DSC_0356.jpg
DSC_0360.jpg
DSC_0361.jpg
DSC_0363.jpg
DSC_0367.jpg
DSC_0369.jpg
Teodora, "partenera" mea (l-a inlocuit pe Viorel) :))
Teodora, "partenera" mea (l-a inlocuit pe Viorel) :))
exercitii de aruncare
exercitii de aruncare
Regret ca nu am putut ramane la festivitatea de premiere dar asa cum se vede, partenera era uda pana la piele si nu puteam risca o raceala, oricat de pasionata si inversunata ar fi fost. Daca nu era potopul ala inainte de final, ar fi fost mult mai bine si pentru concurentii care si-au carat echipamentul prin noroi si balti pana la parcare.
DSC_0378.jpg
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 24 Mai 2011, 20:08

voi face o concluzionare a tuturor doleantelor mele in legatura cu acest concurs si topic .
Tot ceea ce am dorit eu sa evidentiez, a fost faptul ca nu vreau si nu-mi place sa fiu eu,Lucica si Carp Zone acuzati de multe chestii care au avut loc in acest concurs . vreau decat ca Madalin sa recunoasca ca a facut ce a facut ( adica a faultat in draci pe cine a prins in drumul lui spre podium ) si sa-si asume toate castanele , daca e cazul . nu vreau ca eu sau alcineva din Carp Zone sa primeasca castane sau sa fi aratat cu degetul pt ceea ce a facut un membru din CZ .

sper si ar fii bine sa ne vedem iar pe balta si sa invatam din astea , ca pe viitor sa stim cum sa le tratam .



fire intinse va doresc ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
tecks
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 26 Feb 2011, 01:55

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de tecks » 24 Mai 2011, 21:55

@Florentin:

Frumoase poze, frumoase vorbe!

Respect,
Lucian Ilie
CS Carp Zone

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Tibi30 » 24 Mai 2011, 23:03

Reteta castigatoare...
Mamaliga Dan Mitranescu,saculet solubil Predator,si,muult talent...
PS-Viorele,nu meriti nici un raspuns...ai uitat ca vineri noaptea nadeai cu cobra peste baliza ln fata noastra??tu,nici macar nu erai pe directia noastra de pescuit,erai usor stanga noastra(dreapta ta..)erai fata ln fata cu vecinii nostrii,care au si tipat de cateva ori la tine,ca dadusei peste ei..si chiar aveau dreptate,trecusei de baliza...mai bine taci din gura...nu vorbeste Mosharu sau Kitanu,singurii care ar avea dreptul,si vorbiti voi...
DSC01659.jpg
DSC01660.jpg
DSC01661.jpg

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Stanescu Mircea » 25 Mai 2011, 00:21

Tibi30 scrie:Reteta castigatoare...
Mamaliga Dan Mitranescu,saculet solubil Predator,si,muult talent...
PS-Viorele,nu meriti nici un raspuns...ai uitat ca vineri noaptea nadeai cu cobra peste baliza ln fata noastra??tu,nici macar nu erai pe directia noastra de pescuit,erai usor stanga noastra(dreapta ta..)erai fata ln fata cu vecinii nostrii,care au si tipat de cateva ori la tine,ca dadusei peste ei..si chiar aveau dreptate,trecusei de baliza...mai bine taci din gura...nu vorbeste Mosharu sau Kitanu,singurii care ar avea dreptul,si vorbiti voi...
DSC01659.jpg
DSC01660.jpg
DSC01661.jpg
De ce au dreptul decat ei miez? A fost organizat concursul decat pt voi? Ei chiar pot sa vorbeasca ca au luptat corect
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
adda
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 02 Iun 2009, 12:34
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de adda » 25 Mai 2011, 09:40

florentiniuga scrie:Cei care s-au simtit nedreptatiti si nu au cerut masuri ATUNCI, acum nu mai are rost sa agite spiritele.
.......... Cine se considera "baiat bun" (pe banii lui) si nu sesizeaza neregulile, pai sa fie baiat bun pana la capat. (Respect Lucian pentru atitudine, a tacut si a inghitit atunci, o face si acum!) Pentru lipsa de fair-play, clubul Carp Zone are (daca e cazul) AG si comisie de disciplina si stim sa ne reglam conturile intern.
DSC_0378.jpg
Foarte bine spus:D
Renegade Radio
http://www.radioul.ro

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de gor965 » 25 Mai 2011, 10:46

Poate nu realizati, dar va afundati in penibil cu discutia asta ! Aveti conducatori, va ghidati dupa un regulament, faceti o sedinta si lamuriti treaba intern domnilor...ca sunteti membrii ai unui club mare si serios, nu ai unei gasti de cartier :!:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
kitanu
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 02 Iul 2009, 09:28
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de kitanu » 25 Mai 2011, 11:14

a-ti ajuns sa va certati intre voi cind noi nici nu comentam ce sa intamplat :!: greseala noastra a fost ca nu am fost martori la nici un cantar de-al carpzon-istilor :D dar nu mai conteaza acum si inca o data ai felicitam si le uram fir intins **==

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Tibi30 » 25 Mai 2011, 11:20

Multumim si voua la fel...
Cearta????? :O :O :O ..poate caterinca,cearta ln nici un caz.... [-x

Închis

Înapoi la “Crap si somn”