PARERI BOILIES SENZOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de tonny » 09 Mar 2011, 23:38

Eu vorbesc la modul general si chiar nu am nici o treaba cu cei de la Senzor,doar ca aici s-a nimerit sa fie discutia.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de pharaoh » 09 Mar 2011, 23:43

Pai de la o discutie despre boilies-uri Senzor s-a ajuns la cat de chivernisit si ce priceput e fiecare in a face super boiliesuri si ce fraieri sunt restul care dau banii pe niste produse care ar face mult mai putin decat se cere pe ele. Si nu mi s-a parut corecta aceasta abordare.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 10 Mar 2011, 00:09

pharaoh scrie:Pai de la o discutie despre boilies-uri Senzor s-a ajuns la cat de chivernisit si ce priceput e fiecare in a face super boiliesuri si ce fraieri sunt restul care dau banii pe niste produse care ar face mult mai putin decat se cere pe ele. Si nu mi s-a parut corecta aceasta abordare.
=D> =D> =D>
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Stef » 10 Mar 2011, 00:35

Am folosit pana acum de la ei MHLM,Amix,diversi aditivi,arome etc si am fost multumit. Ca bile iti recomand 1016.

Off-topic: S-a vorbit aici de cat de scumpe sunt bilele, de cat de ieftin poti iesi daca iti faci boiliesuri acasa, de cat de bune din punct de vedere calitativ iti pot iesi la un pret de 50-60 de lei, pret pe care l-ai da pe boiliesurile ready-made de la o firma. Toate bune si frumoase, dar apare un mic impediment: ati calculat cumva costurile testelor de mix pana a ajunge la un mix care sa va multumeasca atat dpdv al pretului iesit pe kg,cat si dpdv calitativ. Deci, daca vrei sa iei totul de la 0, o sa te coste destul de mult pana-ti gasesti un mix potrivit(nu luam aici in calcul mixuri cumparate si sa le rulezi tu acasa sau combinatii de mixuri). Deci, ma intreb oare, mai este asa de ieftin precum parea sa-ti faci bile acasa daca iei un mix de la 0 si incepi sa-l testezi?
P
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
BABIS
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 18 Feb 2011, 15:09
Localitate: Athena-Grecia
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de BABIS » 26 Mai 2011, 00:29

Voi care sunteti in Romania impingetii pe cei de la SENZOR sa-si deschida un magazin de vanzari on-line cu cos de vanzare, unde sa poata cumpara si cei plecati prin alte tari!!! Caut din luna martie niste boiliesuri Senzor si ca sa le achizitionez trebe sa fac comanda la 3-4 magazine deoarece intr-unul gasesc Planet-ul, intr-altul Pesca, intr-altul GLM-ul si tot asa; nu incercati sa-mi dati link-uri ca leam rasfoit pe toate si situatia e asa cum v-o zic eu: nu exista magazin in Ro sa aiba toate produsele Senzor inafara de snz.ro dar astia nu au cosulet si am incercat de 2 ori sa iau legatura cu ei, le-am trimis si email-uri dar nu mi-au raspuns! Poate sunt prea plini de bani si nu mai sunt interesati sa-si vanda produsele! Nu stiu ce sa cred dar bilele au lucrat cu rezultate super pe balti si rauri salbatice din Grecia!!! Fire Intinse la Maxim!!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 27 Mai 2011, 17:52

Stef scrie:Am folosit pana acum de la ei MHLM,Amix,diversi aditivi,arome etc si am fost multumit. Ca bile iti recomand 1016.

Off-topic: S-a vorbit aici de cat de scumpe sunt bilele, de cat de ieftin poti iesi daca iti faci boiliesuri acasa, de cat de bune din punct de vedere calitativ iti pot iesi la un pret de 50-60 de lei, pret pe care l-ai da pe boiliesurile ready-made de la o firma. Toate bune si frumoase, dar apare un mic impediment: ati calculat cumva costurile testelor de mix pana a ajunge la un mix care sa va multumeasca atat dpdv al pretului iesit pe kg,cat si dpdv calitativ. Deci, daca vrei sa iei totul de la 0, o sa te coste destul de mult pana-ti gasesti un mix potrivit(nu luam aici in calcul mixuri cumparate si sa le rulezi tu acasa sau combinatii de mixuri). Deci, ma intreb oare, mai este asa de ieftin precum parea sa-ti faci bile acasa daca iei un mix de la 0 si incepi sa-l testezi?
P
stef are dreptate intru totul dar se pare ca anul acesta am reusit si eu impreuna cu partenerul meu sa facem 3 tipuri de bile care se pare ca au dat rezultate ff bune (un loc 4 la un prim concurs) si de atunci pescuim doar cu bile facute de noi deci pentru cine nu are timp sa experimenteze poate cumpara bile ready made dar cine vrea si poate experimenta recomand sa-si faca bile singuri si satisfactiile vor fi imense ;)
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 27 Mai 2011, 17:56

BABIS scrie:Voi care sunteti in Romania impingetii pe cei de la SENZOR sa-si deschida un magazin de vanzari on-line cu cos de vanzare, unde sa poata cumpara si cei plecati prin alte tari!!! Caut din luna martie niste boiliesuri Senzor si ca sa le achizitionez trebe sa fac comanda la 3-4 magazine deoarece intr-unul gasesc Planet-ul, intr-altul Pesca, intr-altul GLM-ul si tot asa; nu incercati sa-mi dati link-uri ca leam rasfoit pe toate si situatia e asa cum v-o zic eu: nu exista magazin in Ro sa aiba toate produsele Senzor inafara de snz.ro dar astia nu au cosulet si am incercat de 2 ori sa iau legatura cu ei, le-am trimis si email-uri dar nu mi-au raspuns! Poate sunt prea plini de bani si nu mai sunt interesati sa-si vanda produsele! Nu stiu ce sa cred dar bilele au lucrat cu rezultate super pe balti si rauri salbatice din Grecia!!! Fire Intinse la Maxim!!!
nu stiu ce sa zic baietii sunt buni si au produse ff bune dar se pare ca i-a lovit faima prea tare si nu se mai prea ocupa cum ar trebui de produsele lor de ex acum o saptamana am vrut sa iau o aroma de planet impact si acasa m-am trezit ca era s&o iar ambalajul era de planet deci nu stiu :-??
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de PiciuS » 04 Iun 2011, 14:26

Galante scrie:Iti dau si o reteta super buna si super ieftina pentru partide pana in 48 de ore:

1. Club mix Solar 2x3 kg - 208lei (o combinatie de mixuri + robin red)
2. Meteor lichid Squid Plum and Black Pepper 500 ml - 65lei (contine toate extractele necesare + aroma de squid , aroma de pruna pentru echilibrare si ulei esential de piper negru)
3. Lapte de porumb sau oua ( la 6 kg iti trebuie 1200ml lapte + 1200 ml apa plata sau 48 de oua medii) - 50 lei maxim

Total 208+65+50= 323 lei
~9kg de bile

Deci 36 de lei/kg
nu este mult 36 lei kg dar sa platesti odata 323 lei mi se pare mult desi faci 9 kg,aici se mai adauga si alte costuri...masa de rulat,pistol,etc.De aceea multi prefera sa isi cumpere ready made-uri.Iti iei 2 kg ce stii ca merge pe balta si iti ajung o vreme :)
Catch & Release

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Jogo » 16 Aug 2011, 20:28

review la review
La inceputul acestui topic am laudat bilele senzor, insa in ultima perioada m au dezamagit.
Acum 1 an oriunde pescuiam cu Mandarin sau 1016 aveam rezultate, insa de ceva timp cei de la senzor au inceput sa nu mai produca acele bile pe care le stiam cu totii. Ieri am fost pe MV2, si am incercat ca de fiecaredata pe langa cele home made si cu ceva bile senzor iar rezultatul a fost ca in precedentele 4 partide, adica NUL, in schimb bilele de la carping club si au dovedit suprematia, iar cand spun "suprematie" ma refer la faptul ca jumatate de balta pescuia la Premium Meat sau Clasic Meat, care nu a avut, a imprumutat cateva bile de la vecinul...si tot asa.
Si inca un fapt important, la bilele celor de la carping cel mai mic peste a fost 7,5 kg.
Nu vreau sa fac o anti-reclama celor de la senzor, este doar un review upgradat.
Speram ca pe viitor vor incepe sa produca aceleas bile ca odinioara.

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de PiciuS » 17 Aug 2011, 16:27

Jogo scrie:review la review
La inceputul acestui topic am laudat bilele senzor, insa in ultima perioada m au dezamagit.
Acum 1 an oriunde pescuiam cu Mandarin sau 1016 aveam rezultate, insa de ceva timp cei de la senzor au inceput sa nu mai produca acele bile pe care le stiam cu totii. Ieri am fost pe MV2, si am incercat ca de fiecaredata pe langa cele home made si cu ceva bile senzor iar rezultatul a fost ca in precedentele 4 partide, adica NUL, in schimb bilele de la carping club si au dovedit suprematia, iar cand spun "suprematie" ma refer la faptul ca jumatate de balta pescuia la Premium Meat sau Clasic Meat, care nu a avut, a imprumutat cateva bile de la vecinul...si tot asa.
Si inca un fapt important, la bilele celor de la carping cel mai mic peste a fost 7,5 kg.
Nu vreau sa fac o anti-reclama celor de la senzor, este doar un review upgradat.
Speram ca pe viitor vor incepe sa produca aceleas bile ca odinioara.
eu la 1016 nu mai prind demult,asa ca nu e nici o mirare...le-am luat pe cand era 1 kg 80 lei
Catch & Release

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Laurentiu » 17 Aug 2011, 18:03

Asta nu e numai la senzor, este vechea labareala tipic romaneasca unde dupa un timp cand iti faci ceva clienti, scazi calitatea produselor in favoarea unui castig cat mai mare. :-q
Cu mentiunea ca totusi senzor au umblat in bine pe la arome, ca anul trecut sau acum doi ani erau praf. Cel putin dpmdv.
Din acest motiv, am inceput sa-mi fac singur nada, putinele ingrediente pe care le mai cumpar sunt straine si din cele mai bune.
P.S. Treaba cu bilele carping care fac furori pe mv2 nu e ceva iesit din comun. La cate concursuri s-a folosit nada carping, e si normal ca pestele sa se invete cu ea si sa faca nazuri la altele. :D

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Jogo » 18 Aug 2011, 17:37

Si inca ceva de a dreptul socant.
Am luat cateva pop-up de la.....Senzor, normal, si spre marea mea uimirea desi bilele pe care le-am cumparat se numesc pop-up nu pot ridica nici macar 1 bila de 10 mm, ba mai mult, abia pot ridica carligul de pe fund.
Sa nu mai vorbesc de consistenta bilelor, aproape ca se farmiteaza...
Cum frate sa vinzi un pop-up care nu pluteste?????????????????

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de bufu29 » 19 Aug 2011, 17:51

mai nou au inceput sa vanda lnada la suta de grame ...poate mai pacalesc pe careva :lol: ....

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”