alegere mulineta

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cata2010
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 22 Iul 2010, 11:33

alegere mulineta

Mesaj de cata2010 » 15 Apr 2011, 21:26

maine sau luni am sa cumpar 4 lasete mtx 12 . poate sa imi recomande cineva mulinete pentru ele? problema este k nu pot da mai mult de 125 de lei pe bucata si asa ma cer cu nevasta :))

Avatar utilizator
crazy crap
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Mar 2011, 19:51
Localitate: Iasi
Contact:

Re: alegere mulineta

Mesaj de crazy crap » 16 Apr 2011, 13:04

Parerea mea este ca la asemenea bete iti trebuie si mulinete pe masura. Decat sa dai banii in vant pe 4 mulinete la pretul de 125 mai bine iti cumperi 2 acum si doua mai tarziu (cand mai uita sotia ta :D ). Ca si mulinete ti-as recomanda deja binecunoscutele Okuma Power Liner 865 sau varianta un pic mai usoara 860, care costa undeva la 200 -210ron, sau mai poti opta pentru Okuma Longbow cu tambur de 60 la pretul de 150 sau ceva de genu, numai ca asta e un mai grea ca Power Liner. La pretul mentionat de tine pentru o mulineta nu cred ca gasesti ceva bun, nici macar SH. In situatia ta am fost si eu (numai ca la mine lipseste sotia din ecuatie) si mi-am luat 2 Pl -uri la inceput, pe urma doua bete bune si tot asa. Noi te ajutam cu sfaturi dar in final faci cum crezi tu ca e mai bine. fir intins **==

Avatar utilizator
roby71
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 19 Ian 2011, 17:01
Localitate: marghita, bihor

Re: alegere mulineta

Mesaj de roby71 » 27 Mai 2011, 13:04

salut, daca totusi vrei mulinete mai ieftine iti sugerezi sa-ti achizitionezi mulinete okuma longbow 6o, pe unele magazine online sunt la reducere si au un raport calitate -pret excelent.

Avatar utilizator
negrutu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 25 Apr 2011, 10:14

Re: alegere mulineta

Mesaj de negrutu » 28 Mai 2011, 07:02

cata2010 scrie:maine sau luni am sa cumpar 4 lasete mtx 12 . poate sa imi recomande cineva mulinete pentru ele? problema este k nu pot da mai mult de 125 de lei pe bucata si asa ma cer cu nevasta :))

cand vine vorba de cumparaturi si nu sunt bani deajuns pt ce vrei sa iei, nu te grabi niciodata. iti recomand sa mai analizezi piata, mai strangi niste banuti sau in loc de 4 iei 2, asa iti vei lua un lucru bun din prima si crede ma, vei scuti timp, bani si nervi. daca iti iei ceva prost acum, mai tarziu vei vrea sa le vinzi(de aici timpul, banii pierduti prin vanzarea lor, plus nervii cu potentialii cumparatori). cele de la mitranescu sunt super ok. fire intinse si sa ne anunti daca ti ai luat ceva

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”