Maver sau Hakuyo

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alexandrubalogh
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Feb 2009, 14:06

Maver sau Hakuyo

Mesaj de alexandrubalogh » 27 Mai 2011, 18:01

Salutare. Fiind la inceputurile acestui sport minunat as vrea sa-mi impartasi niste pareri despre achizitia unor lansete de pescuit. Stiu ca parerile sunt impartite pt. ca am citit pe mai multe forumuri si am primit mai multe sfaturi dar tot nu sunt pe deplin convis ce sa aleg intre Maver - Genesis Extreme 3,90m/2bc/3.5lb sau Hakuyo MTX 9 - 3,90m / 4lb / 2bc.As opta pt. Hakuyo sincer pt. pret insa nu stiu ce sa fac. Mersi si astept cu nerabdare parerile voastre

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Maver sau Hakuyo

Mesaj de gor965 » 27 Mai 2011, 18:54

alexandrubalogh scrie:Salutare. Fiind la inceputurile acestui sport minunat as vrea sa-mi impartasi niste pareri despre achizitia unor lansete de pescuit. Stiu ca parerile sunt impartite pt. ca am citit pe mai multe forumuri si am primit mai multe sfaturi dar tot nu sunt pe deplin convis ce sa aleg intre Maver - Genesis Extreme 3,90m/2bc/3.5lb sau Hakuyo MTX 9 - 3,90m / 4lb / 2bc.As opta pt. Hakuyo sincer pt. pret insa nu stiu ce sa fac. Mersi si astept cu nerabdare parerile voastre
Dintre cele 2 mentionate de tine, indiscutabil Maver !
Genesis Extrem e comparabila doar cu Hakuyo MTX 14 !...iar aici chestiunile se complica un pic ptr. ca actiunile betelor sunt putin diferite !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
alexandrubalogh
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Feb 2009, 14:06

Re: Maver sau Hakuyo

Mesaj de alexandrubalogh » 02 Iun 2011, 13:29

Mersi de raspuns dar astept si alte pareri.

Avatar utilizator
crazy crap
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Mar 2011, 19:51
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Maver sau Hakuyo

Mesaj de crazy crap » 02 Iun 2011, 13:59

alexandrubalogh scrie:Salutare. Fiind la inceputurile acestui sport minunat as vrea sa-mi impartasi niste pareri despre achizitia unor lansete de pescuit. Stiu ca parerile sunt impartite pt. ca am citit pe mai multe forumuri si am primit mai multe sfaturi dar tot nu sunt pe deplin convis ce sa aleg intre Maver - Genesis Extreme 3,90m/2bc/3.5lb sau Hakuyo MTX 9 - 3,90m / 4lb / 2bc.As opta pt. Hakuyo sincer pt. pret insa nu stiu ce sa fac. Mersi si astept cu nerabdare parerile voastre
Mergi pe Maver 100%, o lanseta mult mai buna calitativ decat Mtx9 si mai fiabila. Mtx 9 este o lanseta buna raport calitate/pret, Hakuyo detronand la capitolul vanzari multe firme pe piata romaneasca. Eu folosesc Mtx9 dar de 3.60m si sunt multumit de bete, un pic cam grele dar no comment la pretul lor. Daca tot ai bani cumpara-ti de la inceput ceva mai bun si nu o sa regreti pe viitor. numai bine **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”