revista pescuit on line -ENGLEZA-

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

revista pescuit on line -ENGLEZA-

Mesaj de vali003 » 28 Noi 2008, 16:02

Pentru cine se descurca in engleza iata un link pentru o revista din SUA , editata lunar http://www.uscarppromagazine.com/Welcome.html . fire intinse .

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: revista pescuit on line -ENGLEZA-

Mesaj de Teddy » 28 Noi 2008, 20:49

Multumim nea Vali. Eu tocmai mi-am cumparat cateva reviste de pescuit din Anglia (Carpworld, Carp Talk, Coarse Fishing, Coarse Fisherman) Si eram adancit in lecturi... Am un prieten care a fost in Londra in vizita o zi si i-am dat indicatii speciale...si a luat tot ce a gasit. As fi vrut eu si Total Carp sau Advanced Carp Fishing dar nu le-a gasit... Cred ca imi fac un abonament la una din ele, chiar avem ce vedea de acolo.

Orice material este binevenit, multumim inca odata.

PS. Ma uit la ofertele de pe site-urile si revistele astea englezesti, si din magazinele lor si cand vad ce preturi au in perioada asta imi vine sa plang...29 de lire un pat !!! si lansete si mulinete la aproape 50%....nu mai vorbesc de nada, cumperi 5 kg de bile , iti da 5 kg bonus plus pop up-uri, dipuri, si 10 kg de pelete, arome, si alte lichide...pentru 50 lire. Englezii stiu sa faca afaceri, la noi sunt oferte dar inca mai avem mult pana la nivelul lor. Sau iti faci abonament anual la o revista in valoare de 46 de lire si primesti articole cadou de 49 de lire (Korda, Mainline, etc). In Canada tot asa este ? Deja ma gandesc sa cer azil in Anglia <:-P

Scuze daca e putin off topic .
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: revista pescuit on line -ENGLEZA-

Mesaj de vali003 » 28 Noi 2008, 21:39

Sal , daca poti sa-ti faci abonament iti recomand Carpology , intra la ei pe site si-ti faci o idee , sint si mai ieftini decit altii , iar materialele le scriu cam aceeasi .. Aici la noi eu nu gasesc nimic pentru pescuitul la crap , imi comand din anglia , maruntisuri pe net si cele mai importante mi le aduce un prieten .

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: revista pescuit on line -ENGLEZA-

Mesaj de stefanflorin » 29 Noi 2008, 02:55

Teddy la englezi piata de desfacere si gama de produse sunt muuuuuuuuuuuuult mai mari ca la noi, deaia si preturile pe care le-ai vazut. Eu cumpar tot felul de reviste, celebrul ziar angling-times, si cam tot ce e despre pescuit, dvd-uri, etc. Baltile englezilor sunt cu totu si cu totu diferite fata de ale noastre, aproape toate sunt foste cariere de piatra, mai au si lacuri de acumulare, precum si cele sapate intentionat pt a deveni lacuri. Au multe lucruri scrise care s-ar cam da cap in cap cu conditiile de la noi, insa si o groaza de trucuri, smekerii, retete, metode, care ar functiona si la noi. Cel mai bine ar fi sa se scoata si la noi o revista de genul, scrisa de pescari de crap cu experienta, si atunci lucrurile ar sta altfel.
Work is for people who can't fish!

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”