Sulina

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 12 Iun 2011, 13:32

Crownyboy scrie:Gasesc in Sulina porumb uscat si ceva nada( rame, coropisnite,tipari etc)?

E porumb uscat la piata cat sa saturi toti crapii care au mai ramas, caci ieri au mai disparut unul de 8 si unul de 9 >:D< ... cat despre rame, sunt la copilasii de pe strada cate vrei. Coropisnite mai putin de cand importam cartofii de la turci, iat tiparul, parca era protejat sau ma insel eu? :?:

P.S. Bogdane, Dani, cand ajungeti maine acasa, nu puneti nici macar o imagine cu crapii prinsi pe Chilia si Musura ... poate crapa de ciuda in cele din urma unul ... care ne tot musca de ... si nu-si vede umil de propriile capturi ...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Sulina

Mesaj de Crownyboy » 21 Iun 2011, 23:20

M-am intors de cateva zile de la Sulina. A fost minunat. Oameni extraordinari, locuri minunate, pescuit,plaja, mare, distractie. M-am mult de atat nu se putea intr-o saptamana.
Pentru Nea Mircea nu am cuvinte. Jos palaria pentru un astfel de om si pescar. Multumim pentru tot ce am avut de invatat de la dumneavoastra si pentru excursiile superbe. Sper sa va razganditi asupra deciziei luate si sa continuati acest topic prin care noi am ajuns la Sulina, exceptand totusi costurile destul de ridicate.
Pentru cei ce stau in dubiu le spun sa mearga la Sulina pentru ca nu vor regreta.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 22 Iun 2011, 09:29

Crownyboy scrie:M-am intors de cateva zile de la Sulina. A fost minunat. Oameni extraordinari, locuri minunate, pescuit,plaja, mare, distractie. M-am mult de atat nu se putea intr-o saptamana.
Pentru Nea Mircea nu am cuvinte. Jos palaria pentru un astfel de om si pescar. Multumim pentru tot ce am avut de invatat de la dumneavoastra si pentru excursiile superbe. Sper sa va razganditi asupra deciziei luate si sa continuati acest topic prin care noi am ajuns la Sulina, exceptand totusi costurile destul de ridicate.
Pentru cei ce stau in dubiu le spun sa mearga la Sulina pentru ca nu vor regreta.
Gabi, in primul rand iti multumesc ca ai apreciat oamenii acestor locuri mununate, ca fiind extraordinari !
Ma bucur sincer ca v-am putut fi de ajutor ... aceste randuri scrise cu aceiasi sinceritate, ma determina sa revin asupra deciziei mele, in consecinta voi continua sa promovez zona Sulina si imprejurimile ei. Referitor costuri, daca m-as fi ocupat eu de la bun inceput de organizare, consider ca ele ar fi fost cumva diminuate. Poate cu a doua ocazie !

P.S. Domnule Florentin Iuga, intru-cat nu am primit un raspuns de la dvs. considerati va rog mesajul meu ca fiind nul ! Am inteles azi .... ca totusi sunt oameni care, pe acest forum apreciaza corect ce am incercat eu a construi, evident cu modeste mijloace!
Si mai sper a se inceta cu cu atitudinea malitioasa, jignitoare, de prost gust si de loc de bun simt a moderatorului Sorin Tanasescu.

Avatar utilizator
wwwdan
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 23 Iun 2011, 15:19

Re: Sulina

Mesaj de wwwdan » 23 Iun 2011, 15:58

Pentru Craparulsef
Am vizitat Sulina in 07.06.2011,o vizita scurta ,doar doua ore.Primele impresii:

Faleza curata dar aproape pustie. Cateva cladiri istorice din zona centrala lasate de izbeliste,pacat.Strazile
laterale doar pietruite.Cateva blocuri noi, probabil ANL,care nu se potrivesc in peisaj.Cateva pensiuni relativ frumoase ,la intrarea in oras.Persoanele cu care am vorbit ,amabile. Ramele se vand la bucata :)) .

http://www.youtube.com/watch?v=OTyoZZgl ... detailpage

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Sulina

Mesaj de xeno13 » 23 Iun 2011, 22:42

Crownyboy scrie:Gasesc in Sulina porumb uscat si ceva nada( rame, coropisnite,tipari etc)?
iei din tulcea
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de Sebastian » 23 Iun 2011, 23:09

xeno13 scrie:
Crownyboy scrie:Gasesc in Sulina porumb uscat si ceva nada( rame, coropisnite,tipari etc)?
iei din tulcea
:)) :)) pai omul s a si intors ,deja a facut doi copii ,a construit o casa ,basca unde mai pui ca a intrat la o facultate , a terminat si armata.man citeste mai atent data viitoare. ;).....cei drept ca pe undeva ai nimerito-uai, cum ar mai cumpara el, momelii vii din tulcea,la ora asta. [in sensul.... :D acelor de ceasornic :D ]gresesc?

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Sulina

Mesaj de xeno13 » 23 Iun 2011, 23:39

Sebastian scrie:
xeno13 scrie:
Crownyboy scrie:Gasesc in Sulina porumb uscat si ceva nada( rame, coropisnite,tipari etc)?
iei din tulcea
:)) :)) pai omul s a si intors ,deja a facut doi copii ,a construit o casa ,basca unde mai pui ca a intrat la o facultate , a terminat si armata.man citeste mai atent data viitoare. ;).....cei drept ca pe undeva ai nimerito-uai, cum ar mai cumpara el, momelii vii din tulcea,la ora asta. [in sensul.... :D acelor de ceasornic :D ]gresesc?
gestul conteaza :))
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 24 Iun 2011, 13:17

wwwdan scrie:Pentru Craparulsef
Am vizitat Sulina in 07.06.2011,o vizita scurta, doar doua ore.Primele impresii:
Faleza curata dar aproape pustie. Cateva cladiri istorice din zona centrala lasate de izbeliste, pacat.
Strazile laterale doar pietruite.Cateva blocuri noi, probabil ANL,care nu se potrivesc in peisaj. Cateva pensiuni relativ frumoase ,la intrarea in oras. Persoanele cu care am vorbit, amabile. Ramele se vand la bucata :)) ...
Daca tot sunt pentru mine, (cu atat mai mult fiind si primul post) ... aceste impresii ale dvs., dupa o scurta vizita de numai doua ore ... nu-mi ramane decat sa intaresc cumva aceste constatari caci eu am aici multe ore de stationare!
Faleza in timpul verii e animata dupa orele 21, ziua tinerii se odihnesc in timp ce parintii lor muncesc ... ceva asemanator cu ce aveti mai toti pe continent! La fel e si cu blocurile ANL, constructii de actualitate care, ca si la dvs. si la noi, se potrivesc cu restul citadin precum nuca in perete! Dar totusi sunt necesare!
Cu pensiunile sunt in mare parte de acord ... ele regasindu-se pe toata suprafata orasului, nu numai la intrare in Sulina. Sunt chiar foarte multe, unele de 3 stele.
Ramele in mod sigur sunt vandute la bucata, de catre niste copilasi de la orfelinat ... dar parca e mai bine sa vanda rame decat sa traga pe nas sau sa mai faca alte rele! Chiar va-ti facut o pomana cu ei, daca ati cumparat!
Cat despre cladirile istorice sau nu, nici nu va inchipuiti cate probleme sunt cu proprietarii lor, care s-au pierdut cu multi ani in urma, prin Grecia de exemplu, urmare acestui fapt se fac teancuri de dosare, ca peste tot in tara, pentru a putea cumva interveni in cele din urma! Dar cred ca nu v-am spus nimic nou ... toate aceste realitati sunt convins ca le aveti si dvs. oriunde in tara asta!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Sulina

Mesaj de xeno13 » 24 Iun 2011, 18:34

Pt craparul sef...de ce nu se poate da mp la craparulsef ???
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
vexxatu
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 31 Mar 2009, 18:32
Localitate: Botosani
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de vexxatu » 24 Iun 2011, 19:23

craparulsef scrie:P.S. Domnule Florentin Iuga, intru-cat nu am primit un raspuns de la dvs. considerati va rog mesajul meu ca fiind nul ! Am inteles azi .... ca totusi sunt oameni care, pe acest forum apreciaza corect ce am incercat eu a construi, evident cu modeste mijloace!
Si mai sper a se inceta cu cu atitudinea malitioasa, jignitoare, de prost gust si de loc de bun simt a moderatorului Sorin Tanasescu.
Cred ca imi scapa ceva ... cineva incearca sa saboteze munca depusa de tine in promovarea zonei Sulina?
Apropo .. de ce nu mai pot vizualiza fotografiile postate de tine?
Bazinul mare mai este brazdat de plase? La crap unde se poate da in zona?
:D Pe 18 iulie ajung in Sulina. Este al IV-lea an consecutiv.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 26 Iun 2011, 08:22

vexxatu scrie:........
Cred ca imi scapa ceva ... cineva incearca sa saboteze munca depusa de tine .....

Bazinul mare mai este brazdat de plase? La crap unde se poate da in zona?
:D Pe 18 iulie ajung in Sulina. Este al IV-lea an consecutiv.
Nu pot afirma ca e o incercare ... e mai degraba lipsa de bun simt !
Ce mai conteaza in ziua de azi munca cuiva? E mai usor sa demobilizezi! Lipsa de caracter, grosolaniile sunt la moda!

Dar sa revenim, bazinul mare in aceasta perioada nu e brazdat de multe plase .... iar crap mare se prinde pe canalul Musura si pe bratul Chilia de la Km 32 in aval catre canalul mai sus amintit, acum doua zile au fost prinsi un crap de 22.8 Kg si unul mai mic de 10.2 Kg.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Sulina

Mesaj de Crownyboy » 26 Iun 2011, 10:52

.... iar crap mare se prinde pe canalul Musura si pe bratul Chilia de la Km 32 in aval catre canalul mai sus amintit, acum doua zile au fost prinsi un crap de 22.8 Kg si unul mai mic de 10.2 Kg.

Asa Nea Mircea baga-mi venin in vene X-( ... ca eu am scapat tot ce a fost mare, ..tui mama ei de viata. Asa e cand pleci" caine sur la vanatoare". Da vin eu in tomna sa regulez conturile, ca au ramas neaincheiate si imi iau si artileria grea. :))

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 26 Iun 2011, 11:07

Crownyboy....Asa Nea Mircea baga-mi venin in vene X-( ... ca eu am scapat tot ce a fost mare, ..tui mama ei de viata. Asa e cand pleci" caine sur la vanatoare". Da vin eu in tomna sa regulez conturile, ca au ramas neaincheiate si imi iau si artileria grea.

Gabi, L= 3.00 m... maxim 50-150 gr, semiparabolica + plumbi feeder 75-100 gr ... in rest ... ---<><

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Sulina

Mesaj de Crownyboy » 26 Iun 2011, 12:14

Cateva poze...
Fişiere ataşate
Malul si borna ucrainiana.
Malul si borna ucrainiana.
O alta din barca pe Musura.
O alta din barca pe Musura.
O locatie de pe mal tot pe Musura.
O locatie de pe mal tot pe Musura.
Nea Mircea.
Nea Mircea.
Un prieten.
Un prieten.
Apus.
Apus.
Prietena mea.
Prietena mea.
In cautare de locuri.
In cautare de locuri.
Dimineata pe racoare.
Dimineata pe racoare.
Plaja cu nisipul extraordinar.
Plaja cu nisipul extraordinar.

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Sulina

Mesaj de Crownyboy » 26 Iun 2011, 12:23

...
Fişiere ataşate
Dupa maratonul de pescuit ,ultima zi de relaxare.
Dupa maratonul de pescuit ,ultima zi de relaxare.
Pescari ucrainieni la navodit in gura canalului Musura.
Pescari ucrainieni la navodit in gura canalului Musura.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”