Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 30 Noi 2008, 23:16

am fost astazi in vizita pe balta sa fac niste teste de aruncari cu diferite bete si mulinete si am ramas surprins sa vad ca nu se prinde nimic........dimineata va duceti degeaba ca e prea frig si nu se prinde. totusi cateva tacuri au fost dar dupa ce sa mai incalzit putin...dupa ora 11.


in concluzie se mai prinde dar mai putin dar trebuie sa-ti faci o strategie buna de nadit....adica deloc si o momeala bine gandita..adica cat mai mica si o montura bine "reglata" ...adica cat mai fina (ac mic de tot si usor).....si poate o sa prindeti peste.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Ion Mironov » 30 Noi 2008, 23:35

iulian unde anume se strang baietii? ca la mine e prima oara cand ma duc pe mv si sincer nici nu stiu unde e
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 13 Dec 2008, 03:19

Din cate am inteles noile taxe pe 2009 vor fi in felul urmator

-60 RON/12 ore C&R
-120 RON/24 ore C&R
-100 RON/12 ore se retine max 5 kg
-40 RON PENTRU PLANTAT CU NAVOMODELUL

Sursa ,VICTOR PETCU pe un alt forum


Dupa parerea mea sunt taxe de ''bun simt'' si atunci DL PETCU dovedeste ca taxa pentru PLANTAT nu a introdus-o pentru as rotunji veniturile =D> =D> =D> ,pt ca putea foarte simplu sa nu bage taxa asta dar sa creasca taxa cu 40 RON =D> =D> =D> =D>
Asteptam confirmarea sau infirmarea acestor afirmatii de catre DL PETCU
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 21 Dec 2008, 19:28

coleman scrie:Din cate am inteles noile taxe pe 2009 vor fi in felul urmator

-60 RON/12 ore C&R
-120 RON/24 ore C&R
-100 RON/12 ore se retine max 5 kg
-40 RON PENTRU PLANTAT CU NAVOMODELUL

Sursa ,VICTOR PETCU pe un alt forum


Dupa parerea mea sunt taxe de ''bun simt'' si atunci DL PETCU dovedeste ca taxa pentru PLANTAT nu a introdus-o pentru as rotunji veniturile =D> =D> =D> ,pt ca putea foarte simplu sa nu bage taxa asta dar sa creasca taxa cu 40 RON =D> =D> =D> =D>
Asteptam confirmarea sau infirmarea acestor afirmatii de catre DL PETCU

Am confirmarea administratorului baltii DL Victor PETCU ca acestea sunt noile taxe pe 2009 =D> =D> =D>


P.S. Taxa de 40 ron pentru plantat este la fel si pentru 12 ore si pentru 24 ore ,iar cei care fac parte din clubul CARPZONE si A.P.C.R au reducere 20% doar daca pescuiesc C&R
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
silviu_cr
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 25 Aug 2008, 09:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de silviu_cr » 22 Dec 2008, 20:13

Felicitari domnului Petcu pentru taxele normale pe care le percepe .
Pacat insa ca permite sa se ia peste acasa .

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 22 Dec 2008, 20:38

Si ,ma rog, cam cu ce va deranjeaza acest aspect daca aveti OPTIUNEA C&R iar balta e populata anual sau de 2 ori pe an?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Marinita » 23 Dec 2008, 10:40

coleman scrie:Si ,ma rog, cam cu ce va deranjeaza acest aspect daca aveti OPTIUNEA C&R iar balta e populata anual sau de 2 ori pe an?

Victoras Petcu aplica acest regulament deoarece in fiecare an populeaza cu cel putin 11tone de peste cu greutati intre 3-6kg.Nu uitati ce cantitate de peste sa prins la Cupa Iernii 1 TONA in 71 de ore.Inca mai sunt pescari care doresc sa ia si un peste acasa si din acest motiv aplica acest regulament dar priviti ca incurajeaza pescuitul NO KILL prin taxe mai mici.TOT RESPECTUL

P.S. pescarii care prind peste mare peste 10 kg pe baltile care regulamentul le permite sa il ia, pot sa il contacteze pe d.nl PETCU si sa il livreze contra cost in bazinul M.V.2.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
zenhor
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 30 Sep 2008, 23:09

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de zenhor » 24 Dec 2008, 00:41

Cum ramane cu accesul pe balta? Ma refer la dreptul de a pescui?

Am fost o data si nu mi s-a permis sa pescuiesc pe balta de catre paznici.
Am venit 3 insi in masina dintre care 2 pescari si 1 insotitor. Am vrut sa ramanem in jur de 36 ore pe balta C&R, fiecare pescuind cu 3 lansete. Din cate stiam, insotitorul trebuia sa plateasca o taxa...nici o problema.
Am ajuns spre seara(17:00) si nu ni s-a permis sub pretextul ca cei care pescuiesc noaptea trebuie sa aiba acordul direct de la administratorul baltii.
Intrucat nu il cunosc pe Dl. Petcu, am plecat...
Noroc ca-s si alte balti in zona.

Nu stiu daca voi merge pe MV, dar intreb ca macar sa previn cunoscutii care vor sa mearga acolo.

P.S. Nu in ultimul rand...exact inainte sa patim asta, paznicul de la intrarea pe balta(nu la pontonul ala de pe mijloc)...ne-a urat: Succes! Stia el ce stia.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 24 Dec 2008, 02:21

Este un singur ''PAZNIC'' care face figuri si sufera de el,din pacate nu stiu cum il cheama dar o sa ma interesez si voi spune poate asa va lua si dl PETCU masuri.Eu prima data cand am fost pe balta m-am lovit de aceeasi chestie-''aprobarea'',dar ,chestia era ca dl PETCU avea tel inchis si l-am intrebat pe paznicul care tocmai era schimbat din tura de catre cel care ti-am spus mai devreme,cum se procedeaza in acest caz iar el mi-a spus ca din punctul sau de vedere pot ramane dar mai bine sa vb cu cel care-l shimba din tura.Cand am incercat sa vb cu el si sa-i explic a zis ca nu-l intereseaza si ca trebuia sa ma interesez pe ''net'' inainte sa vin,i-am explicat ca nu se specifica pe net acest aspect si mi-a spus ca nu-l intereseaza.Dupa aceea am mai vb cu un alt pescar care auzise discutia si mi-a spus ''Ai nimerit prost paznicul,eu unul evit sa vin cand el este pe tura dar uneori nu am cum''.Sincer am ramas masca ,cand am auzit ca omul isi facea programul dupa ''paznic'', dar am zis ca de poate exagereaza.Dar in urmatoarele iesiri am constatat ca avea mare dreptate.Asa ca eu zic sa mai incerci sa vi poate ai noroc sa nimeresti un paznic''bun'', e pacat de balta asta sa nu te bucuri de ea pt acest motiv

P.S. Nu stiu cati ''sefi'' sunt acolo dar eu cel mai bine m-am inteles cu ''paznicul'' acela mai tanar nici nu-l simti langa tine ,dar e super atent de fiecare data cand cineva prinde si il lasa pe pescar sa se pozeze linistit si eventual sa-l elibereze pe ''mustacios'' sau daca stie ca tre sa-l opresti vine imediat sa-l cantareasca
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
zenhor
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 30 Sep 2008, 23:09

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de zenhor » 24 Dec 2008, 17:24

Am inteles, pacat ca imi facusem aceasta impresie din cauza paznicului.
S-ar putea sa fie vorba despre acelasi. Intrucat am vorbit cu doi "insi" tot din staff-ul baltii si nu mi-au zis ei absolut nimic pana n-a venit paznicul sef. Mi-au zis ca numai cu el pot vorbi despre asta, etc. Si raspunsul a fost cel pe care l-am relatat mai sus.

O sa mai incerc...poate ma lipesc de careva anul viitor pana ma prind care-i treaba.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 24 Dec 2008, 19:07

Iti promit ca la primavara te voi anunta cand ies eu si daca vrei mergi cu mine.Probabil dupa concurs
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Marinita » 24 Dec 2008, 22:05

coleman scrie:Iti promit ca la primavara te voi anunta cand ies eu si daca vrei mergi cu mine.Probabil dupa concurs

@COLEMAN
Nu paznici sau sefi de tura dau acceptul cine poate pescui pe balta noaptea, Numai Victoras Petcu patronul baltii.Nu era nici o problema daca vorbeati cu el inainte sa ajungeti pe balta.Si mai e o problema : pot garanta despre dvs. ca sunteti pescari sportivi numai un club din care faceti parte.Nici un patron de balta nu va va da accptul sa pescuiti noaptea pe baltile cu densitate mare de crap fara recomandare.Deci alegerea este a dvs. CRACIUN FERICIT :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 24 Dec 2008, 23:48

Eu am pescuit noapte atunci si de mai multe dati fara sa fiu in vreun club si fara sa ma recomande nimeni.A fost suficient sa vina DL PETCU atunci pe balta ,m-am dus, am vb cu el si nu a fost nici o problema.Iar dupa aceea ,cand am aflat ca trebuie ''aprobare'', inainte sa ajung pe balta il sunam pe DL PETCU si niciodata nu mi-a spus NU.Chestia a fost ca prima data nu am stiut procedura si am nimerit si acel ''personaj'' ca in rest nu am avut probleme si orcum cautam sa-i dau o explicatie acelui utilizator care a intampinat aceeasi problema ca mine si omul isi facuse o impresie gresita despre paznici iar eu i-am explicat ca doar unul este asa in rest balta merita din plin si nu ar trebui ratata doar pentru un astfel de impediment.Numai bine si CRACIUN FERICIT TUTUROR
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Marinita » 25 Dec 2008, 13:58

coleman scrie:Eu am pescuit noapte atunci si de mai multe dati fara sa fiu in vreun club si fara sa ma recomande nimeni.A fost suficient sa vina DL PETCU atunci pe balta ,m-am dus, am vb cu el si nu a fost nici o problema.Iar dupa aceea ,cand am aflat ca trebuie ''aprobare'', inainte sa ajung pe balta il sunam pe DL PETCU si niciodata nu mi-a spus NU.Chestia a fost ca prima data nu am stiut procedura si am nimerit si acel ''personaj'' ca in rest nu am avut probleme si orcum cautam sa-i dau o explicatie acelui utilizator care a intampinat aceeasi problema ca mine si omul isi facuse o impresie gresita despre paznici iar eu i-am explicat ca doar unul este asa in rest balta merita din plin si nu ar trebui ratata doar pentru un astfel de impediment.Numai bine si CRACIUN FERICIT TUTUROR


Vreau sa te intreb daca sti ce inseamna EFEMER .
Chiar daca este destinat insectelor, uneori e valabil si pentru oameni.
Numai bine si SARBATORI FERICITE :-h :)
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 29 Dec 2008, 15:33

Marinita scrie:
coleman scrie:Eu am pescuit noapte atunci si de mai multe dati fara sa fiu in vreun club si fara sa ma recomande nimeni.A fost suficient sa vina DL PETCU atunci pe balta ,m-am dus, am vb cu el si nu a fost nici o problema.Iar dupa aceea ,cand am aflat ca trebuie ''aprobare'', inainte sa ajung pe balta il sunam pe DL PETCU si niciodata nu mi-a spus NU.Chestia a fost ca prima data nu am stiut procedura si am nimerit si acel ''personaj'' ca in rest nu am avut probleme si orcum cautam sa-i dau o explicatie acelui utilizator care a intampinat aceeasi problema ca mine si omul isi facuse o impresie gresita despre paznici iar eu i-am explicat ca doar unul este asa in rest balta merita din plin si nu ar trebui ratata doar pentru un astfel de impediment.Numai bine si CRACIUN FERICIT TUTUROR


Vreau sa te intreb daca sti ce inseamna EFEMER .
Chiar daca este destinat insectelor, uneori e valabil si pentru oameni.
Numai bine si SARBATORI FERICITE :-h :)
Sincer nu inteleg ce vrei sa spui?Ce o sa fie de scurta durata?

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”