Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de catalin2804 » 13 Ian 2009, 16:50

Am posibilitatea sa comand de acolo si as dori niste sfaturi de la cei care au mai luat ceva de pe acolo pt crap si bineinteles parerea celor care au lucrurile specificate de mine.

Ca fir principal m-am gandit la Stren Original Hi-Vis gold. Nu stiu de cat sa aleg: de 8lb sau 10 lb?
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

Ca fir inaintas m-am gandit la Tuf line XP Green 50lb. aici astept si alte sugestii.
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

Am gasit si leadcore de 45lb Cabela's Lead Core Line - 100 Yards, cu toate ca e multicolor probabil il voi putea colora eu cu marker. Si aici mai astept sugestii ca mai sunt pe site ceva leadcoreuri dar nu stiu sigur.
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

Daca as mai putea cumpara cate ceva pt monturi de crap va rog sa spuneti. M-ar mai interesa un fir mono rigid pt monturi, si un fir textil gen cele de la Krystonite.

Astept sugestii. Va multumesc.

Avatar utilizator
bug
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 15 Noi 2008, 21:35

Re: Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de bug » 21 Feb 2009, 19:52

sefu ,ai posibilitatea sa-ti duci sau sa(ne)aduci :D ,aici ma refer doar la haine.multumesc.

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de mikif » 22 Feb 2009, 10:47

aca as mai putea cumpara cate ceva pt monturi de crap va rog sa spuneti. M-ar mai interesa un fir mono rigid pt monturi, si un fir textil gen cele de la Krystonite.
Ca si sfat , iti pot spune ca poti cumpara cu mare incredere produse "originale " care apoi au fost imprumutate pentru pescuitul crapului (Lead Core,Mono-Fuorocarbon pt inaintas ca si fir rigid pt monturi) dar sa nu cauti pe continentul american produse deja specializate pentru pescuitul crapului gen produse Kryston, exista pe piata noastra produse destul de bune calitate/pret gen gama Sufix.

ca si material pt riguri rigide poti folosii foarte bine produsele ce le gasesti pe cabelas la gama "Leader Material " , fie ele mono sau fluorocarbon , au exact caracteristicile ce ne intereseaza.

Eu folosesc Stre Original de 12 si 14 lb , daca te ajuta cu ceva.
Ca si inaintas textil poti sa folosesti tot ce se gaste pe cabelas la gama "Super Lines " , sint textile concepute sa fie usor de folosit pe mulineta , au sectiune aproximativ rotunda, nu "ie" prosti americani astia ;)
crap.ro

Avatar utilizator
ciuri
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 02 Feb 2008, 12:19

Re: Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de ciuri » 22 Feb 2009, 18:43

daca nu ai achizitionat inca m-ar interesa si pe mine streen daca ma apoti ajuta.
astept raspuns

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de catalin2804 » 23 Feb 2009, 15:22

Gata a cazut cabelas-ul momentan. Cand o sa vina persoana respectiva in tara o sa imi aduca cate ceva.

Avatar utilizator
robertpescar
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 02 Dec 2009, 04:41
Localitate: slobozia

Re: Sfat achizitii pt crap de pe cabelas

Mesaj de robertpescar » 04 Iul 2011, 15:08

cand o sa vreau sa redecorez cortul....te contactez!

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”