Inlocuitor faina de peste

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Inlocuitor faina de peste

Mesaj de Vali_ms » 02 Iul 2011, 11:50

Salutari!
Sunt curios daca a incercat cineva ,,Inlocuitor faina de peste`` in bile din farmaciile veterinare,pare un pic mai granulata decat cea obisnuita dar contine:ca,p,zn,mn,cu,se,co,i;vita,d3,e,k3,b1,b2,b6,b12,patontenat ca-d,lisina,metionina,cistina.Mirosul e similar cu cel al fainii obisnuite.
In cazul in care cineva a folosit acest inlocuitor astept pareri!
Multumesc!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Inlocuitor faina de peste

Mesaj de cristea radu » 03 Iul 2011, 08:48

Salut
Eu nu-ti recomand.(are un gust intepator,efectiv te arde pe limba si pe deasupra este si sarata tare)
Daca vrei inlocuitor mai ieftin iti recomand peleta de crap (este la 6 ron kg),insa eu nu as renunta la LT 94 si predigerata.
Numai bine

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Inlocuitor faina de peste

Mesaj de Vali_ms » 05 Iul 2011, 09:37

Ceea ce eu am folosit intr-un mic lot de bile pe care le voi testa cat de curand,nu avea gust intepetor nici sarata nu era,probabil exista mai multi producatori si mai multe retete.
Nu ma interesa neaparat pretul pecat ma interesa plusul de minerale,vitamine&aminoacizi.
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: Inlocuitor faina de peste

Mesaj de LUCKY » 10 Iul 2011, 13:46

Daca vrei sa inbunatatesti cantitatea de vitamine - minerale foloseste un premix vitamino -mineral de la ori ce firma de nutritie animala ( nu neaparat special pentru crap )sau faina de drojdie 50-70 gr cu care atingi 3 puncte forte : vitamine -proteine - stimulator de gust si hranire .

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”