Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 01 Iul 2011, 00:05

Incep prin a multumi celor care au inteles marea problema a acestui concurs - cantitatea impresionanta de peste prinsa (4.5 tone in 48 de ore), problema care a generat imposibilitatea realizarii clasamentelor in timp util, aceasta fiind deltfel singura problema din concurs, nu asa cum pe siteul CARP Zone (www.infopescar.tv) se incearca, datorita noncombatului facut de echipa condusa de Viorel (CARP ZONE)(implicit favorizarea altei echipe CARP ZONE), aruncarea in carca mea a unor probleme care nu au existat pe parcursul concursului (sau mai clar "nici o echipa nu a avut nimic de obiectat ceva in timpul concursului"), dupa concurs "marii pescarii calculatoristi" s-au facut de ras din punctul meu de vedere. Tin pe aceasta cale sa ii multumesc domnului Iuga pentru "grija" arata acestei amenajari piscicole si sa ii multumesc pentru pozele facute, fara ca macar sa aiba bunul simt si sa intrebe daca le poate face. II multumesc domnului Dan Mitranescu pentru comentariile sale ( a inteles fara sa participe situatia).Le multumesc si celor care nici nu au trecut pe acolo in timpul concursului dar care au comentarii foarte pertinente (eu ii numesc lingai), "pescarilor" dupa standul 3 (cel mai bun loc care au reusit captura si ar fi trebuit sa si castige daca ar stii sa si pescuiasca asa cum se dau de mari pe forumuri)
Cam astea ar fi, sau prins 4.5 tone de peste in 48 de ore si eu zic ca nu a fost chiar asa cum incearca unii sa zica (3 echipe au comentat pe infopescar - din 21, cam neconcludent, nu?).
Fir Intins

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Eduard Vrabie » 01 Iul 2011, 00:14

A trebuit sa deschid al alt topic din pacate ("'grija'' mare a domnului IUGA), cel vechi este inchis dupa 2 luni (mare viteza cand ...... ), rusinica ........

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de florentiniuga » 06 Iul 2011, 23:41

Ca participant la concurs pot sa fac cate poze vreau si sa le postez unde vreau. Din partea ta e lipsa de bun simt sa faci asemenea afirmatii rusinoase. :"> :"> :">
Nu esti nici proprietarul baltii, nici nu ai drepturi de exclusivitate media si te-ai mai si milogit de mine sa vin ca Georgian ti-a dat cu flit. Nu e suficient sa organizezi un concurs si sa aduni banii, mai trebuie sa fi si in stare sa-l tii in frau daca intervin anumite nereguli, indiferent din partea cui. Eu ca organizator am dat afara un membru din club pentru o neregula in concurs. Stiai foarte bine de anul trecut ca pe zona aceea nu pot fi puse standuri fata in fata. Spune mersi ca nu s-a rupt vreun inaintas sa ai evenimente majore cu vreun plumb luat in freza, ca nu stiu pe unde scoteai camasa. Era la mintea cocosului ca poate fi agatata o sticla d'aia de-a ta daca era pusa la 70m. Ai auzit de atrope? Eu zic sa te lasi de organizari de shushanele d'astea ca faci si deservicii baltii si nu mai face in veci nimeni vreun concurs pe acolo. De ras te faci numai tu cu concursuri din astea de doi lei. Ar fi trebuit sa-ti cer banii inapoi anul trecut cand am cazut de pe primul loc ca mi-ai plasat in ultima zi un particular in fata pe exact aceeasi zona ca cea in disputa anul acesta dar am zis ca esti la inceput si sa nu te descurajez insa vad ca ai tupeu de maidan sa mai ridici privirea din pamant si sa ma mai si faci nesimtit. :-w :"> :"> :">
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de florentiniuga » 06 Iul 2011, 23:50

Eduard Vrabie scrie:...si ar fi trebuit sa si castige daca ar stii sa si pescuiasca asa cum se dau de mari pe forumuri...
E vorba cumva de vice-campionii nationali de anul acesta? :O :)) :)) :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 10 Iul 2011, 13:51

nu domnule iuga este vba de noi cei care am laut captura si am stat cu ea aproape o ora in sacul de pastrare pana a venit cantarul.....e bine ca stie el sa pescuiasca care cand il intrebai cum sta zicea ca slab si la celalalt cantar aparea cu 100+ kilograme da asta numai conteaza...oricum cel mai prost organizat concurs chiar daca a fost primul pentru noi si nu prea stiam ce si cum tot ne`am dat seama ca a fost super prost organizat.Oricum mortii cu mortii vii cu vii so lasam asa cum a cazut si aia e !

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 10 Iul 2011, 15:37

Edi , pacat ca esti asa cum esti , dar eu unul m-am lecuit de concursurile organizate de tine .


sincere fire intinse pe viitor ---<>< ---<>< ---<><

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de gor965 » 11 Iul 2011, 10:48

Eduard Vrabie scrie:............ singura problema din concurs, nu asa cum pe siteul CARP Zone (http://www.infopescar.tv) se incearca, datorita noncombatului facut de echipa condusa de Viorel (CARP ZONE)(implicit favorizarea altei echipe CARP ZONE),.........
Ce de tampenii poti sa debitezi mai baiatule ! Vioril e ala care a iscat o balacareala publica intre membrii aceluiasi club, deranjat de modul in care au pescuit colegii lui ...si tu-l acuzi de noncombat ?! :-/ Ai ramas cu apucaturile si gandirea limitata de pe vremea cand postai de pe userul (clona) ProNatura ! Atunci faceai reclama la o farmacie, in orice postare legata de pescuit ... acum bati campii si ne arati cat de bun organizator esti, dar sunt concurentii rai si nu te lasa sa faci treaba...mare ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Amstel » 11 Iul 2011, 11:46

Mesajul "celebrului" organizator de concursuri trebuia sa inceapa asa:
Eduard Vrabie scrie:Incep prin a multumi celor care au inteles marea mea problema: sunt prost!
Punct.

Avatar utilizator
addicted
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 04 Feb 2011, 19:33

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de addicted » 11 Iul 2011, 20:31

oricum si de carp zone vorbeste lumea dar ar fi bine nici ei sa numai faca!

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Costi P » 11 Iul 2011, 21:54

addicted scrie:oricum si de carp zone vorbeste lumea dar ar fi bine nici ei sa numai faca!
Si "lumea " asta cine e ?...tu si cu prietenul tau ?
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 11 Iul 2011, 23:41

eu zic sa terminam aici si sa nu mai dam prilej altor discutii de acest gen , ca nu ne caracterizeaza , iar fiecare dintre noi sa invete din acea greseala si sa incerce sa nu o mai repete . este valabil si pt EDI .

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de vioril » 11 Iul 2011, 23:46

gor965 scrie:
Eduard Vrabie scrie:............ singura problema din concurs, nu asa cum pe siteul CARP Zone (http://www.infopescar.tv) se incearca, datorita noncombatului facut de echipa condusa de Viorel (CARP ZONE)(implicit favorizarea altei echipe CARP ZONE),.........
Ce de tampenii poti sa debitezi mai baiatule ! Vioril e ala care a iscat o balacareala publica intre membrii aceluiasi club, deranjat de modul in care au pescuit colegii lui ...si tu-l acuzi de noncombat ?! :-/ Ai ramas cu apucaturile si gandirea limitata de pe vremea cand postai de pe userul (clona) ProNatura ! Atunci faceai reclama la o farmacie, in orice postare legata de pescuit ... acum bati campii si ne arati cat de bun organizator esti, dar sunt concurentii rai si nu te lasa sa faci treaba...mare ! >:)


george , eu unul am invatat ceva de pe urma a doua concursuri organizate de doi colegi de suferinta ( costin si edi ) , si anume sa nu ma mai bag la ceea ce organizeaza ei , deoarece pretentiile mele sunt altele , dar mi-a fost suficient pana mi-am dat seama ( pe banii mei ) . sper sa nu mai repet greseala .

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Concurs Floarea Popestiului 19-21.05

Mesaj de Ion Mironov » 12 Iul 2011, 13:00

ar trebui sa iti fie rusine...dar ce rost are...cum a zis si amsterdamer.....PUNCT
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”