Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de Paun Ion » 11 Iul 2011, 14:43

Uita-te la acest video şi dau seama că problemele tale sunt mici în comparaţie cu altele.


Ca tot veni vorba de electricieni nostri.
Mutilatul asta daca prinde un peste ii da drumul si noi braconam cu curent direct de pe vapor ?, unde a ajuns lumea
civilizata si unde am ajuns noi,nu am facut asocierea pentru a va impresiona ,am facut-o in ideea ca poate asa vom mai
sensibiliza autoritatiile astea ,sa vada si ei ca stim, ca sintem cu ochi pe ei ,ca realizam cum e in lumea
civilizata,ca stim ca multe autoritati sint mina in mina cu braconieri ,ca sintem satui de toata hotia asta la care
sintem spectatori.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Ce inseamna pescuitul pentru unii ?

Mesaj de Paun Ion » 12 Iul 2011, 08:26

Paun Ion scrie:Uita-te la acest video şi dau seama că problemele tale sunt mici în comparaţie cu altele.


Ca tot veni vorba de electricieni nostri.
Mutilatul asta daca prinde un peste ii da drumul si noi braconam cu curent direct de pe vapor ?, unde a ajuns lumea
civilizata si unde am ajuns noi,nu am facut asocierea pentru a va impresiona ,am facut-o in ideea ca poate asa vom mai
sensibiliza autoritatiile astea ,sa vada si ei ca stim, ca sintem cu ochi pe ei ,ca realizam cum e in lumea
civilizata,ca stim ca multe autoritati sint mina in mina cu braconieri ,ca sintem satui de toata hotia asta la care
sintem spectatori.

Avatar utilizator
Hoynarul
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Iul 2012, 12:09
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de Hoynarul » 15 Iul 2012, 21:45

Da ai dreptate acest pescar merita tot respectul multi daca ar ajunge in situatia aia Doamne Fereste cred ca nu ar mai pescui deci Respect .
Nu uita spune STOP BRACONAJULUI
Si in rest Fir intins !

Avatar utilizator
Hoynarul
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Iul 2012, 12:09
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de Hoynarul » 15 Iul 2012, 21:46

Iar despre cei cu braconajul eu sincer i-as arunca in apa si le-as da curent la fel cum fac si ei .
Nu uita spune STOP BRACONAJULUI
Si in rest Fir intins !

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de viorelb73 » 17 Iul 2012, 20:08

BAIATUL ACESTA MERITA UN MONUMENT PE CARE SA SCRIE UN SINGUR CUVANT - OPTIMISM!!!
Cand vezi cat de mult apreciaza fiecare clipa de viata ... ramai fara cuvinte! Bravo lui si sa-i dea DUMNEZEU sanatate!!!


Cat despre cei cu curentul ... intrebati-l pe Florentin Petre ce a simtit in iulie 2001 cand a cazut din barca cu care se pescuia cu curent !!! Cica a atins cu firul de la undita lui de 7 metri firele de curent si s-a ales cu arsuri de gradele 1, 2 si 3 ... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) - cititi aici !!!!
http://www.realitatea.net/florentin-pet ... 38298.html
Firul este din plastic - nu conduce curentul !!! Era umed? OK! Dar oare firul de pescuit nu ar fi lucrat ca un fir de la o siguranta electrica????? Cica noi "e prosti" si nu stim treburi de electrica! Ma bucur si pentru el si sa dea Domnul sa pateasca la fel toti "electricienii de balta".
Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
Hoynarul
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Iul 2012, 12:09
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de Hoynarul » 18 Iul 2012, 16:49

viorelb73 scrie:BAIATUL ACESTA MERITA UN MONUMENT PE CARE SA SCRIE UN SINGUR CUVANT - OPTIMISM!!!
Cand vezi cat de mult apreciaza fiecare clipa de viata ... ramai fara cuvinte! Bravo lui si sa-i dea DUMNEZEU sanatate!!!


Cat despre cei cu curentul ... intrebati-l pe Florentin Petre ce a simtit in iulie 2001 cand a cazut din barca cu care se pescuia cu curent !!! Cica a atins cu firul de la undita lui de 7 metri firele de curent si s-a ales cu arsuri de gradele 1, 2 si 3 ... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) - cititi aici !!!!
http://www.realitatea.net/florentin-pet ... 38298.html
Firul este din plastic - nu conduce curentul !!! Era umed? OK! Dar oare firul de pescuit nu ar fi lucrat ca un fir de la o siguranta electrica????? Cica noi "e prosti" si nu stim treburi de electrica! Ma bucur si pentru el si sa dea Domnul sa pateasca la fel toti "electricienii de balta".
Respect

Da sa sti ca asa e o mare vrajala cu firul de pescuit si eu sincer cred ca el era un fel de electrician de balta . Din pacate sunt cam multi de genul ala pe care eu sincer i-as curenta dar asta e o sa pateasca si eu ceva sigur >:)
Nu uita spune STOP BRACONAJULUI
Si in rest Fir intins !

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de viorelb73 » 19 Iul 2012, 21:05

Asa este... si eu i-as baga minim 15 ani la zdup pentru dezastrul ecologic pe care-l produc!!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de pharaoh » 19 Iul 2012, 22:51

Ce sa spun, n-avea ce face Florentin Petre si mergea sa curenteze pesti prin Delta. Ce ne mai place sa aberam...
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Hoynarul
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Iul 2012, 12:09
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de Hoynarul » 23 Iul 2012, 14:06

Da dar din pacate sunt mult prea multi electricieni de ape si inca se imnultesc :-( pacat !
Nu uita spune STOP BRACONAJULUI
Si in rest Fir intins !

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de viorelb73 » 23 Iul 2012, 18:31

Vorbeste cu barcagii de la Cormoran si o sa afli ca nu am aberat cu nimic in legatura cu Florentin Petre. Iar daca tu crezi ca s-a electrocutat de la firul de pescuit, OK! Si cu aceste cuvinte inchid subiectul!
Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
zigi2611
senior
senior
Mesaje: 285
Membru din: 20 Feb 2013, 06:36

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de zigi2611 » 24 Feb 2013, 02:36

in satul in care am copilarit era un moshulet care era semiparalizat pe partea stanga si cu un ochi era orb ca rama si nici cu celalalt nu cred ca vedea prea bine, in fiecare zi facea 2 km pana la balta si de multe ori ne-a dat rusine
l-a iertat Dumnezeu!
respect pentru cei ce gasesc puterea sa se bucure de viata oricat de amara ar fii ea

Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de oliver » 30 Mar 2013, 14:19

No Coment
No Coment
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Ce inseamna pescuitul pentru uni ?

Mesaj de viorelb73 » 01 Apr 2013, 08:22

Un loc liber, se poate ?
Fişiere ataşate
Pescuit la copca 2.jpg
Pescuit la copca 2.jpg (18.89 KiB) Vizualizat de 5190 ori
Pescuit la copca 1.jpg
Pescuit la copca 1.jpg (17.91 KiB) Vizualizat de 5190 ori
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”