Pescuit pe raul Prut

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andyyy
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 24 Dec 2009, 09:59
Localitate: Iasi

Pescuit pe raul Prut

Mesaj de Andyyy » 25 Dec 2009, 17:18

Prutul are multe locuri bune de crap mai ales unde am pescuit eo adik in zona Iasului.

Cea mai buna dintre momelile pe care le-am folosit a fost mamaliga dar si la boilesuri am avut rezultate destul de bune dar probabil crapul fiind obisnuit la mamaliga a raspuns mai repede decat la boiles

Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 11 Mar 2010, 22:38

Salutare **== si eu anul acesta voi merge numai pe Prut in jud Botosani.Voi viza crapul si Somnul.poate ne ajutam q noi metode si momeli;))iar la Spining sper sa reusesc sa prind avat,clean,salau... ---<><

Avatar utilizator
rapascan
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2010, 15:42

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de rapascan » 21 Iul 2010, 20:42

Salut, vreau sa merg la pescuit la Prut in zona "Volovat" stiti cumva cum se poarte ajunge in zona si ce specii se prind? (momeli, nada etc.)
Multumesc!

Avatar utilizator
crysty17bt
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 13 Oct 2009, 20:37

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de crysty17bt » 28 Iul 2010, 22:11

in zona volovat se merge pe ruta bt - stefanesti - stanca - ripiceni iar imediat dupa ce iesi din ripiceni ai un drum la dreapta unde ai sa ajungi in cariera de piatra, iar daca mergi mai inainte pe strada undeva in camp ai tot un drum la dreapta unde se numeste la conac sunt niste ruine de la un conac vechi acolo este volovatul numai ca iti spun din propria experienta este foarte ocupat pe acolo
cu greu gasesti un loc bun de pescuit

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de scorpion » 19 Oct 2010, 07:43

in sfarsit a ajuns prutul la cote normale-pacat ca a ramas asa putin timp ,pana v-a da inghetul.la cata apa a curs ,cred ca nici nu mai este apa in barajul de la stanca...oricum crapul inca mananca ,deci se mai pot face cateva partide bune ...

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de scorpion » 20 Dec 2010, 08:59

gheata cam 2 m la mal si multe sloiuri,deci pescuitul s-a incheiat pe anul acesta...

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de scorpion » 07 Ian 2011, 09:17

la fel si in 2011 ,deci asteptam dezghetul si cartoanele anpa ...

Avatar utilizator
vlad6
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 06 Ian 2011, 13:32

cine a dat pe prut la crap!!

Mesaj de vlad6 » 09 Ian 2011, 19:52

sall cine a dat pe prut prin zona galaiului la crap !! Ati prins ceva? Si la ce ati dat (probum,mamaliga boiles)....MULTUMESC ANTICIPAT

Avatar utilizator
tudordoru
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Apr 2011, 21:25

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de tudordoru » 13 Iul 2011, 09:12

In zona Galati,daca vrei sa pescuiesti la prut sunt foarte multe locuri,depinde ,vlad6,cat de departe vrei sa mergi.Prutul
tine de la Giurgiulesti pana la Vadeni(granita cu Vaslui).Stiu locuri superbe,bune pentru pescuit.Peisajul,salbaticia,fauna
te lasa cu gura cascata.Dca vrei amanunte despre aceste locuri, posteaza aici si am sa-ti dau toate informatiile de care ai nevoie.

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: Pescuit pe raul Prut

Mesaj de tzu_tzu_rel » 13 Iul 2011, 11:16

eu as fi curios...ceva stiu...doar pana la Oancea..la rogojeni am fost de cateva ori..nu am luat cine stie ce..anu` trecut umblau plasarii cu vintire cu barca cu motor.. parca prea se ia amploare cu cele plase..curent s.am.d...zonele sunt de vis..nici urma de civilizatie..''deocamdata''

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”