RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 15 Iul 2011, 12:32

tzu_tzu_rel scrie:Nea` Ion.. ce zici? stii ceva?
.......................................
Merge mai Alex,dar trebuie sa o faci la meserie ,nadesti bine vreo 2,3 zile cu boabe ,apoi trebuie sa manince, a fost nea Didea la Nufaru ,la rupt pe crap,trebuie sa ai la dispozitie vreo 5,6 zile .Ma cam pregatesc si eu ,poate fac o trupa sa plecam zilele astea.

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de tzu_tzu_rel » 21 Iul 2011, 15:15

Paun Ion scrie:
tzu_tzu_rel scrie:Nea` Ion.. ce zici? stii ceva?
.......................................
Merge mai Alex,dar trebuie sa o faci la meserie ,nadesti bine vreo 2,3 zile cu boabe ,apoi trebuie sa manince, a fost nea Didea la Nufaru ,la rupt pe crap,trebuie sa ai la dispozitie vreo 5,6 zile .Ma cam pregatesc si eu ,poate fac o trupa sa plecam zilele astea.
Sunt pe urmele dvs..De acum dupa 15 august mai pot reusi o iesire, apoi toamna, sigur ne vom intalni..nu am mai fost de mult timp in zona..si ce-mi mai place sa pescuiesc la cioate..13 rupturi intr-o zi..din care 3 scosi..innebunesti nu alta! Cand e sa puna botu`..mananca si coaja de copac..in spatele casei am Siretul..locuri identice dar in ''miniatura''..ce sa-i fac..mereu e tulbure! Dat porumb ca la porci..degeaba ..nu vrea sa puna gura! Raman pe intuitie,noroc..patrat, momitor! Doamne ajuta! Sa ne vedem sanatosi la o vorba!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 21 Iul 2011, 17:00

tzu_tzu_rel scrie:
Paun Ion scrie:
tzu_tzu_rel scrie:Nea` Ion.. ce zici? stii ceva?
.......................................
Merge mai Alex,dar trebuie sa o faci la meserie ,nadesti bine vreo 2,3 zile cu boabe ,apoi trebuie sa manince, a fost nea Didea la Nufaru ,la rupt pe crap,trebuie sa ai la dispozitie vreo 5,6 zile .Ma cam pregatesc si eu ,poate fac o trupa sa plecam zilele astea.
Sunt pe urmele dvs..De acum dupa 15 august mai pot reusi o iesire, apoi toamna, sigur ne vom intalni..nu am mai fost de mult timp in zona..si ce-mi mai place sa pescuiesc la cioate..13 rupturi intr-o zi..din care 3 scosi..innebunesti nu alta! Cand e sa puna botu`..mananca si coaja de copac..in spatele casei am Siretul..locuri identice dar in ''miniatura''..ce sa-i fac..mereu e tulbure! Dat porumb ca la porci..degeaba ..nu vrea sa puna gura! Raman pe intuitie,noroc..patrat, momitor! Doamne ajuta! Sa ne vedem sanatosi la o vorba!
.............................................
Sa traiesti ,sanatate.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 21 Iul 2011, 21:58

acum doua zile un prieten bun a reusit sa captureze in locul momit de noi 128 de kg de crap in trei zile nici unul mai mic de10 kg , 5 crapi i-au rupt firul de 0,40..........are stima si respectul meu ca a indurat intr-o saptamana doua furtuni pe DUNARE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prietene venim si noi =P~
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 21 Iul 2011, 23:07

sorprodan scrie:acum doua zile un prieten bun a reusit sa captureze in locul momit de noi 128 de kg de crap in trei zile nici unul mai mic de10 kg , 5 crapi i-au rupt firul de 0,40..........are stima si respectul meu ca a indurat intr-o saptamana doua furtuni pe DUNARE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prietene venim si noi =P~
Si din "respect pentru crapul de Dunare", presupun ca pestii au fost eliberati, in marea lor majoritate,... nu-i asa, maestre ?
PS : Vezi ca iar ai nimerit la "Delta Dunarii". Si in alta ordine de idei, autorul topicului se referea la respectul pentru crap, nu la respectul pentru un oarecare prieten. :-B
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 22 Iul 2011, 22:23

noroc sau perseverenta,,,,,,,,,,,,,,,, :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 23 Iul 2011, 04:19

sorprodan scrie:noroc sau perseverenta,,,,,,,,,,,,,,,, :-@
Noroc ca ai nimerit sau perseverenta ca insisti ? In rest, asa cum zici : ",,,,,,,,,,blablabla ..."
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Laurentiu » 23 Iul 2011, 06:01

sorprodan scrie:acum doua zile un prieten bun a reusit sa captureze in locul momit de noi 128 de kg de crap in trei zile nici unul mai mic de10 kg , 5 crapi i-au rupt firul de 0,40..........are stima si respectul meu ca a indurat intr-o saptamana doua furtuni pe DUNARE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prietene venim si noi =P~
Cine? Nu cumva tipul care are un magazin de pescuit in Bucuresti?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de gogu steriade » 23 Iul 2011, 15:39

vrajala vrajala vrajala ! :-/

psss
Ups, am incurcat topicele ! :D rogi un modelator sa delete per favor uno picolo mesagio de mai sus ! ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 23 Iul 2011, 15:45

Laurentiu scrie:
sorprodan scrie:acum doua zile un prieten bun a reusit sa captureze in locul momit de noi 128 de kg de crap in trei zile nici unul mai mic de10 kg , 5 crapi i-au rupt firul de 0,40..........are stima si respectul meu ca a indurat intr-o saptamana doua furtuni pe DUNARE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prietene venim si noi =P~
Cine? Nu cumva tipul care are un magazin de pescuit in Bucuresti?
nup.... e localnic de o saptamana cauta grapane si locuri , a infruntat doua furtuni pe dunare,,,,,,ceva de genul,,,,,http://www.youtube.com/watch?v=LVG02WKiRWE
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 23 Iul 2011, 15:46

cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume





Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”