Chiroiu 4

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
pescarinromania
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 03 Oct 2010, 01:55

Chiroiu 4

Mesaj de pescarinromania » 27 Apr 2011, 19:26

Pe 22 aprilie seara m-am prezentat la o partida de placere+antrenament+testarea bilelor Carping pe Chiroiu 4. Am stat pe C1 datorita rulotei (neavand cort era cam greu cu cazarea). Cand am ajuns, vremea era destul de rece, vantul batea din fata cu putere, situatie care nu s-a schimbat in cursul noptii. Am pus lansetele, am dat cateva bile pe cobra si m-am pus pe asteptat. Primul peste a venit cam la o jumatate de ora (surprinzator de repede), un romanesc de 5,4 kg. Dupa, nu m-am mai ocupat sa schimb solubilele, si am preferat sa ma odihnesc. Sambata, de dimineata am luat-o tare, si pana seara am pus pe saltea 7 pesti, din care un romanesc de 8,5 kg. Seara s-a dat drumul la apa, asa ca am renuntat sa pescuiesc, asteptand sa se faca zi. Duminica, vant puternic, si destul de rece, cand se oprea mureai de cald nu alta, cand batea nu stiai unde sa te pitesti. Toata ziua - 2 capturi- o salonta de 6.5 si un romanesc de 6. Noaptea, 3 pesti (cam la 1,5 ore interval), de 5.1,5.9,4,9. Luni pana la plecare, un singur rateu din pacate. Ne-am delectat in schimb cu o saramura de caras ca la mama acasa, si cu multa voie buna. Partida exceptionala, 13 bucati in hai sa zicem 48 de ore de pescuit ( 2 nopti am preferat sa dorm).
Fişiere ataşate
IMG248.jpg

Avatar utilizator
Hattori
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 29 Iul 2011, 19:44

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Hattori » 29 Iul 2011, 20:01

Mai taie din ele.........., nu stiu cum ai facut tu, dar eu de cate ori am fost am plecat cu coada intre picioare, si eu si toti pescari de pe balta, si nu o singura data. Este de EVITAT... :-q

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de LARY » 29 Iul 2011, 23:32

Nu ai cum sa zici ca balta nu are peste, e o balta pe care trebuie sa o cunosti mai intai dupa care poti avea si pretenti sa prinzi crap si ori cum in partide scurte de 12 ore iti recomand pescuitul la bolognesa sau match si vei fi surprins de rezultate.
Tel0762.865.274

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”