bratul macin

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: bratul macin

Mesaj de tzu_tzu_rel » 01 Aug 2011, 08:21

Incepe sa creasca.. il mai ''misca'' de pe locurile lui.. Trebuia sa bagi vreo 2 la porumb si sa le uiti acolo, poate .. poate.. Am avut surprize de genu` dar nu la 3 kile.. ''balene'' ! Cand ti-o baga cu botu in pamant si lua fir..te speriai, eu unul alerg cu inima in gat , ca un drogat , nici Szabo nu ma intrece! Dar o data ce ia fir si in primele s. nu esti tu sefu` , greu il mai opresti..

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: bratul macin

Mesaj de georgemarian » 01 Aug 2011, 14:12

tzu_tzu_rel scrie:Incepe sa creasca.. il mai ''misca'' de pe locurile lui.. Trebuia sa bagi vreo 2 la porumb si sa le uiti acolo, poate .. poate.. Am avut surprize de genu` dar nu la 3 kile.. ''balene'' ! Cand ti-o baga cu botu in pamant si lua fir..te speriai, eu unul alerg cu inima in gat , ca un drogat , nici Szabo nu ma intrece! Dar o data ce ia fir si in primele s. nu esti tu sefu` , greu il mai opresti..
am avut 2 la porumb tot timpul,le lasam cate 2,3 ore...dar decat atunci cand am ajuns a tras de doua ori dupa deloc...mie imi spui,cate cazaturi am luat,m-am schimbat de vreo 3 ori,eram plin de pamant :)) mi-am facut trepte pe acolo ca sa nu cad in apa... :)) nu sa uitat si el la mine cat am muncit sa imi dea unu macar asa frumusel,nu zic ''porc''macar cat un purcelus de lapte asa =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”