CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de elephunk » 05 Aug 2011, 18:07

Multumiri lui Tibi Manascu, Florentin, Maxx, Serban si Iulian Comanescu pentru interesul aratat generatiei tinere!

Din punctul nostru de vedere, atat am putut face pe un loc ca dreapta pompe, fiind si prima partida pe tancabesti...

Ne facem noi mari si ne revansam! ---<>< ---<>< ---<><
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de gabalau » 05 Aug 2011, 21:10

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor!!!
Cu un minus pt. baietii de pe locul 7...nu sunt cumva componenti ai lotului care au castigat CN-ul :D ????
Asa se intampla cand prezenta in lot este data doar sa fie un numar de 12 pescari,cand ai lanseta in mana nu mai sti ce sa faci cu ea cu toate ca si-au inrosit mobilele pe tot parcursul concursului din pacate prin mobil poti primii informatii nu si partea cu practica :)] :)] :)] :)] ...........in plus au fost si pe un loc de unde se putea castiga,pacat ca nu i-a ajutat echipamentul =)) =)) =)) =)) =)) .
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de baboieru » 05 Aug 2011, 21:59

DA, zici bine tu ,dar uiti un lucru si anume ca ei au de invatat si asta nu se invata pe net ,pescuitul se face pe balta

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Aug 2011, 23:57

Felicitari Ionut Neguleasa - Remus Costea (CS CARP ZONE - CS OVIDIUS) pt. locul 3 obtinut dupa un stand care nu va dadea nici o sansa!!!
---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de florentiniuga » 06 Aug 2011, 04:31

Bravo Ionut si Remus!!!!!!!!!! Ma bucur pentru voi, ma bucur ca ati gasit solutia de a aduce pestele la voi, pentru ca altfel, asa cum spunea si Madalin... era greu de tot, desi locul a dat anul asta campioni nationali dar cu aruncatori de elita.

Vlad si Dan, pentru voi concursul abia acum incepea. Pentru un pescuit la boiliesuri a fost prea putin timp. Abia va intrase pe nada. Dupa inca 24 de ore alta ar fi fost situatia.

Ionut, imi pare rau pentru experienta ta nefericita dar s-ar putea sa-ti prinda bine la Somnmania. Poate ai norocul sa-ti mai traga odata monstrul. Asa se intampla mereu, cand intra ala cu mustati lungi, dispar cei cu mustati scurte. :)

Felicitari castigatorilor si celorlalti concurenti pentru prima participare la un CN studentesc!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de elephunk » 06 Aug 2011, 10:24

florentiniuga scrie: Vlad si Dan, pentru voi concursul abia acum incepea. Pentru un pescuit la boiliesuri a fost prea putin timp. Abia va intrase pe nada. Dupa inca 24 de ore alta ar fi fost situatia.
in ultimele 6 ore am luat 27 kg, in primele 42 ore am luat 19 kg @-)

poate cu alta tactica faceam treaba mai buna, insa nu ne pare rau, experienta a fost una mai mult decat utila :)
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Stef » 06 Aug 2011, 10:39

Felicitari Ionut pt locul 3! A fost o lupta frumoasa acolo, la podium.

Alin( stg. scaldatoare)
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Ionut_pescar » 06 Aug 2011, 11:14

Multumim mult pentru felicitari!Si eu la randul meu felicit toti participantii pentru daruire si perseverenta.Locul a fost destul de dificil dar si frumos(mai ales numele :x ).Daca mai prindeam un peste terminam pe 2. :-S
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de IULIAN C » 06 Aug 2011, 12:24

Felicitari juniorii CARP ZONE,ati aratat ca puteti purta cu mandrie numele clubului in competitii!
Acuma nu se stie in cazul lui Ionut si Remus,a fost de la bikinii sau de la faptul ca au concurat pe standul cu numele "ala" care ii vine pe gust lui Ionut :-q !?!?
Imi pare foarte rau ca nu a punctat mai bine si echipa Eden-Elephunk...aveam mari sperante de la ei...dar au facut tot ce se putea si asta e cel mai bine!
Cat despre Polizache...tot e bine ca a punctat!
Bravo baietii! Felicitari voua,felicitari tuturor,felicitari nu in ultimul rand lui Ionita,pentru locul 1!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Madalin Dirla » 06 Aug 2011, 12:35

IULIAN C scrie:Felicitari juniorii CARP ZONE,ati aratat ca puteti purta cu mandrie numele clubului in competitii!
Acuma nu se stie in cazul lui Ionut si Remus,a fost de la bikinii sau de la faptul ca au concurat pe standul cu numele "ala" care ii vine pe gust lui Ionut :-q !?!?
Imi pare foarte rau ca nu a punctat mai bine si echipa Eden-Elephunk...aveam mari sperante de la ei...dar au facut tot ce se putea si asta e cel mai bine!
Cat despre Polizache...tot e bine ca a punctat!
Bravo baietii! Felicitari voua,felicitari tuturor,felicitari nu in ultimul rand lui Ionita,pentru locul 1!
Iuliane,nu te lua de numele ACELA ca iau foc >:) ........

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de eden » 06 Aug 2011, 13:27

multumim tuturor pt sustinere si pentru vorbele de incurajare... ca se putea mai bine e sigur, dar nu stiu cu cat mai bine pe acel stand... media mica a pestilor (pt tancabesti) precum si faptul ca au fost prinsi toti din larg, unde nu ajungeau bilele date cu cobra ma fac sa cred ca mai aproape de mal nu prea a fost peste, cel putin crap. totusi am dat aproximativ 6-7 kile de bile si nu am luat nici un peste din zona respectiva. ca de vina a fost lipsa zecilor de kile de mamaliga si spartura sau faptul ca n-am calcat in nimic in dimineata tragerii la sorti, acum este prea tarziu sa mai conteze.
pentru mine este important faptul ca am pescuit pe tancabesti cu vlad, ca ne-am distrat de minune cu putinii pesti prinsi, si ca am tras tare pana in ultimul moment. deci ceva-ceva tot am invatat.

stima tuturor participantilor, chiar si vecinilor (standul 16) care s-au plans la arbitri ca niste oameni maturi care sunt. baieti, mi se parea normal sa cereti voie inainte sa intrati prin mijlocul standului nostru, ca nu erati la voi pe tarla, si mi se parea normal daca tot ati avut bunul simt sa ,,ne turnati'' sa spuneti macar adevarul, si anume ca i-am dat colegului nostru de club 1 (UNA) bucata mamaliga sub forma patrata, de maxim 1 kg, nu o galeata, ceaun sau mai stiu eu ce-ati carcotit voi pe-acolo. dar ma rog... sunt oameni si oameni. stima si voua pentru pestii prinsi !

sa ne revedem cu bine la editia viitoare !
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Ionut_pescar » 06 Aug 2011, 15:37

Dane e adevarat ce spui?Imi pare rau sa aud asta,chiar nu ma asteptam la asa ceva de la Cristi si Vlad.... :-q
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de elephunk » 06 Aug 2011, 16:09

foarte adevarat, ionut. vin arbitrii la ultimul cantar si ne zic cik: "ati dat voi cumva nada unui coleg? ca vecinii de la standu 16 au zis ca a plecat un coleg de-al vostru cu bratele pline de nada, ca le-ati dat o galeata de mamaliga"

in primul rand, noi am avut 6 mamaligi mici toate, nici arbitrii nu au crezut ce le-au zis aia si oricum erau cam sictiriti de standu 16...

era bine daca faceam si noi reclamatie ca a venit gheran sa le faca nada lor? adica una e sa vina sa dea sfaturi, alta e sa le faca el personal nada... oricum, stai linistit ionut, ne bucuram ca am contribuit si noi cu 1 % la locul 3 obtinut de tine. Felicitari inca o data!

cat despre astfel de oameni :-q :-q :-q
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Ionut_pescar » 06 Aug 2011, 16:26

Imi pare rau sa aud asta...pe Cristi il cunosc de anul trecut de la CN si nu ma asteptam la discutii de genul asta [-x
Oricum baieti ,multumesc mult pentru mamaliga oferita,desi era ultima pe care o mai aveati.

Stima.
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de cristian505ro » 06 Aug 2011, 17:38

elephunk scrie:Multumiri lui.....pentru interesul aratat generatiei tinere!
Eh...a mai fost cineva alaturi,dar poate asta are mai putina importanta.
Oricum v-ati descurcat multumitor pentru locul ala.
Cristian Bebesel

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”