CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Dan93
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 13 Feb 2011, 21:31
Localitate: BUCURESTI-TITAN

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Dan93 » 06 Aug 2011, 18:18

:-@[quote="eden"]multumim tuturor pt sustinere si pentru vorbele de incurajare... ca se putea mai bine e sigur, dar nu stiu cu cat mai bine pe acel stand... media mica a pestilor (pt tancabesti) precum si faptul ca au fost prinsi toti din larg, unde nu ajungeau bilele date cu cobra ma fac sa cred ca mai aproape de mal nu prea a fost peste, cel putin crap. totusi am dat aproximativ 6-7 kile de bile si nu am luat nici un peste din zona respectiva. ca de vina a fost lipsa zecilor de kile de mamaliga si spartura sau faptul ca n-am calcat in nimic in dimineata tragerii la sorti, acum este prea tarziu sa mai conteze.
pentru mine este important faptul ca am pescuit pe tancabesti cu vlad, ca ne-am distrat de minune cu putinii pesti prinsi, si ca am tras tare pana in ultimul moment. deci ceva-ceva tot am invatat.

stima tuturor participantilor, chiar si vecinilor (standul 16) care s-au plans la arbitri ca niste oameni maturi care sunt. baieti, mi se parea normal sa cereti voie inainte sa intrati prin mijlocul standului nostru, ca nu erati la voi pe tarla, si mi se parea normal daca tot ati avut bunul simt sa ,,ne turnati'' sa spuneti macar adevarul, si anume ca i-am dat colegului nostru de club 1 (UNA) bucata mamaliga sub forma patrata, de maxim 1 kg, nu o galeata, ceaun sau mai stiu eu ce-ati carcotit voi pe-acolo. dar ma rog... sunt oameni si oameni. stima si voua pentru pestii prinsi ! [-x [-x [-x [-x [-x [-x :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@
Felicitari castigatorilor si organizatorilor,mai putin arbitrilor care au generat discutia asta(sau daca alticineva a denaturat totul,i-mi cer scuze lor).
Ca lucrurile sa se clarifice sa o luam cu istoria.Baietii de la standul 15 au avut un dublu drill si au intrebat unul dintre arbitri daca pot imprumuta un minciog de la vecini(a fost vb numai de minciog nu si de ajutor).Acesta a zis ca da.In momentul cand unul din baietii de la 16 a venit cu minciogul celalalt arbitru a zis nu.E contra regulamentului CIPS-FIPS si atunci fara comentarii minciogul a revenit la standul 16.
La finalul concursului baietii de la 16 au aruncat in apa(in necunostinta de cauza)ramasite de nada(mix,spartura,FARA AMBALAJE).Acelasi arbitru care a spus nu la faza cu minciogul,a venit si a zis ca nu e voie conf CIPS_FIPS.Atunci eu am intrebat daca e acelasi regulament pt toti si a zis ca da,povestidu-i episodul cu mamaliga(dovada e pe xxx,poza cu Ionut avand mamaliga in mana).Asta a fost tot.Nu e vb de nici o discutie despre ceaun pirostrii si ce aberatii s-au mai scrs pe aici.Referitor la Mircea Gheran,a fost acolo ca si Florentin Iuga si multi altii(avem dovezi si aici,poze)
Alta problema,care vad ca a deranjat echpa de la std 17,dupa o zi de la finalul concursului,ca a trecut un concurent de la 16 prin standul lor,posibil sa se fi intamplat dar nu cu un scop anume si intreb de ce oare nu au reclamat asta atunci.....
In rest toate bune,nu mai fiti asa incrancenati ca nu va prinde,nu mai aruncati vorbe in necunostinta de cauza,nu e frumos.
Inca o data felicitari tuturor si fire intinse! :- =D> =D> =D> =D>
Pana la moarte..

Avatar utilizator
Dan93
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 13 Feb 2011, 21:31
Localitate: BUCURESTI-TITAN

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Dan93 » 06 Aug 2011, 18:28

Felicitari Ionut si partenerului tau!
Poate in viitor reusesti sa estimezi mai bine cam cata nada ai nevoie....(la PARTY CUP,LA FLOAREA POPESTIULUI si acum iar,ai ramas fara nada)
Toate bune si sa stii ca la festvitatea de premiere baietii(Cristy si Vlad) te-au felicitat si a-ti dat mana......Asta apropo de cine stie sa piarda....
Pana la moarte..

Avatar utilizator
Dan93
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 13 Feb 2011, 21:31
Localitate: BUCURESTI-TITAN

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Dan93 » 06 Aug 2011, 18:32

Frumoase poze Florentin,multumim.
Pana la moarte..

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de gogu steriade » 06 Aug 2011, 19:13

Studentesc ? :-? mai exista studenti in Romanika ? :-/ io auzisem ca sa mutat toti la occident ! 8->
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de elephunk » 06 Aug 2011, 19:23

cristian505ro scrie:
elephunk scrie:Multumiri lui.....pentru interesul aratat generatiei tinere!
Eh...a mai fost cineva alaturi,dar poate asta are mai putina importanta.
Oricum v-ati descurcat multumitor pentru locul ala.

#-o #-o #-o #-o poate cea mai importanta multumire ar trebui sa i-o aducem lui cristi bebesel, fara ajutorul lui nu am fi putut pescui, el oferindu-ne 6 bbrlc imprumut pentru acest concurs, un gest deosebit !!!

cristi, imi cer scuze, am scris mesajul ala dupa concurs, obosit si eram sigur ca voi uita pe cineva caruia trebuia sa ii multumesc... :-S
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de elephunk » 06 Aug 2011, 19:30

nu am negat nicio secunda ca florentin a venit in stand la noi, inainte de inceperea concursului! dar nu s-a atins de nimic, nu s-a apucat sa ne faca nada sau altele... [-x

nu am reclamat nimic legat de turele pe care le dadea unul din concurentii de la standul 16 prin standul nostru pentru ca am considerat ca e un concurs degajat, nu are rost sa "facem gura" din chestii din astea aiurea. era vorba ca daca tot suntem mai catolici decat papa cu datul unei mamaligi, atunci ar trebui sa discutam si despre chestiunea cu plimbatul prin standul nostru ca pe bulevard...

acum sunt discutii fara sens si ar trebui sa ne oprim ca nu are niciun sens sa continuam. felicitari tuturor si fire intinse!
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de cristian505ro » 06 Aug 2011, 20:34

elephunk scrie:
#-o #-o #-o #-o poate cea mai importanta multumire ar trebui sa i-o aducem.....
Vlad nu este cazul sa te scuzi, imi cer eu scuze daca s-a inteles ceva gresit. Nu am facut gestul asta, ca sa fiu mentionat undeva,sunt sigur ca tu si Dan ati apreciat corect ajutorul meu. Am postat doar pentru a evidentia faptul ca sunt alaturi de tanara forta in CZ. Pe Dan il cunosc de peste un an si pe tine de anul asta. Dan iti poate confirma ca m-am gandit deja la o viitoare echipa puternica in 3, cu dotarile pe care le avem,energia ta si a lui Dan ( si super lanseurile lui). Revenind la concurs si eu sunt convins cum zicea si Florentin, ca locul acela este pentru concursuri de minim 3 zile,incepand sa puncteze bine si constant pe ultimele 2 zile. Voi ati avut nada,tehnica si dotari si incepuse sa se simta.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Aug 2011, 23:21

Felicitari tuturor participantilor . Frumoasa ideea acestui concurs.
Felicitari ocupantilor podiumului.
Felicitari Cristi Ionita si Ionut Neguleasa ... ca am eu o slabiciune pentru voi ! :D

Dane ( Aaron ) si pentru tine am ,dar inca nu pot sa mi-o manifest :D . Sunt sigur ca locul a fost dezavantajul vostru . :)

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de vioril » 07 Aug 2011, 18:04

felicitari CARP ZONE -istilor , iar pe viitor : la mai mare !!!

Felicitari castigatorilor si tuturor celor ce au fost implicati in acest eveniment !

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Madalin Dirla » 07 Aug 2011, 18:19

Felicitari Catigatorilor si tuturor participantilor mai putin frustraților =)) !!!

Avatar utilizator
Cristi Ionita
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 07 Oct 2008, 19:33

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Cristi Ionita » 07 Aug 2011, 21:14

Multumim tuturor pentru felicitari!

Felicitari organizatorilor si sponsorilor! Ireprosabila organizarea.

Tin sa ii felicit pe toti participantii acestui concurs pentru ambitia si efortul depus. Bravo Marius&Adi, Remus&Ionut, a fost o lupta superba pe care am avut norocul sa o castig. Felicitari si mincinosilor pentru ca mi-au "furat" captura :D
Evident, pentru mine a fost cea mai frumoasa competitie la care am participat si pot sa zic ca mi-am atins scopul in pescuit: sa castig un concurs pe Tancabesti 1. Faptul ca am devenit si campion national de tineret a facut ca satisfactia sa fie dubla. Cireasa de pe tort: onoarea sa primim cupele de la celebrul Ardy Veltkamp.
Deasemenea, trebuie sa-i multumesc coechipierului meu, Alex, care desi s-a aflat prima oara la Tancabesti, a muncit enorm si s-a descurcat minunat.
Fara falsa modestie, tin sa precizez si faptul ca am avut si mult noroc:am tras la sorti standul pe care mi l-am dorit si il vedeam ca favorit inainte de competitie(Ponton 5).

Multumesc colegilor din Baricada pentru sustinerea morala si lu fratimiu pentru ca nu m-a lasat sa dorm nicio secunda. :lol:

P.s.: Multumesc Dan Mitranescu pentru nada, spartura aia a fost super. :D Plumbii la fel, iar carligele Sasame m-au facut sa uit de cele de la Solar pe care le consideram cele mai bune.

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de eden » 08 Aug 2011, 01:13

Dan93 scrie::-@
eden scrie:multumim tuturor pt sustinere si pentru vorbele de incurajare... ca se putea mai bine e sigur, dar nu stiu cu cat mai bine pe acel stand... media mica a pestilor (pt tancabesti) precum si faptul ca au fost prinsi toti din larg, unde nu ajungeau bilele date cu cobra ma fac sa cred ca mai aproape de mal nu prea a fost peste, cel putin crap. totusi am dat aproximativ 6-7 kile de bile si nu am luat nici un peste din zona respectiva. ca de vina a fost lipsa zecilor de kile de mamaliga si spartura sau faptul ca n-am calcat in nimic in dimineata tragerii la sorti, acum este prea tarziu sa mai conteze.
pentru mine este important faptul ca am pescuit pe tancabesti cu vlad, ca ne-am distrat de minune cu putinii pesti prinsi, si ca am tras tare pana in ultimul moment. deci ceva-ceva tot am invatat.

stima tuturor participantilor, chiar si vecinilor (standul 16) care s-au plans la arbitri ca niste oameni maturi care sunt. baieti, mi se parea normal sa cereti voie inainte sa intrati prin mijlocul standului nostru, ca nu erati la voi pe tarla, si mi se parea normal daca tot ati avut bunul simt sa ,,ne turnati'' sa spuneti macar adevarul, si anume ca i-am dat colegului nostru de club 1 (UNA) bucata mamaliga sub forma patrata, de maxim 1 kg, nu o galeata, ceaun sau mai stiu eu ce-ati carcotit voi pe-acolo. dar ma rog... sunt oameni si oameni. stima si voua pentru pestii prinsi ! [-x [-x [-x [-x [-x [-x :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@
Felicitari castigatorilor si organizatorilor,mai putin arbitrilor care au generat discutia asta(sau daca alticineva a denaturat totul,i-mi cer scuze lor).
Ca lucrurile sa se clarifice sa o luam cu istoria.Baietii de la standul 15 au avut un dublu drill si au intrebat unul dintre arbitri daca pot imprumuta un minciog de la vecini(a fost vb numai de minciog nu si de ajutor).Acesta a zis ca da.In momentul cand unul din baietii de la 16 a venit cu minciogul celalalt arbitru a zis nu.E contra regulamentului CIPS-FIPS si atunci fara comentarii minciogul a revenit la standul 16.
La finalul concursului baietii de la 16 au aruncat in apa(in necunostinta de cauza)ramasite de nada(mix,spartura,FARA AMBALAJE).Acelasi arbitru care a spus nu la faza cu minciogul,a venit si a zis ca nu e voie conf CIPS_FIPS.Atunci eu am intrebat daca e acelasi regulament pt toti si a zis ca da,povestidu-i episodul cu mamaliga(dovada e pe xxx,poza cu Ionut avand mamaliga in mana).Asta a fost tot.Nu e vb de nici o discutie despre ceaun pirostrii si ce aberatii s-au mai scrs pe aici.Referitor la Mircea Gheran,a fost acolo ca si Florentin Iuga si multi altii(avem dovezi si aici,poze)
Alta problema,care vad ca a deranjat echpa de la std 17,dupa o zi de la finalul concursului,ca a trecut un concurent de la 16 prin standul lor,posibil sa se fi intamplat dar nu cu un scop anume si intreb de ce oare nu au reclamat asta atunci.....
In rest toate bune,nu mai fiti asa incrancenati ca nu va prinde,nu mai aruncati vorbe in necunostinta de cauza,nu e frumos.
Inca o data felicitari tuturor si fire intinse! :- =D> =D> =D> =D>
una la mana, noi nu am carcotit nimic. la noi in stand au intrat (cerand permisiunea de a intra in stand desi erau prieteni sau colegi de club) mai multi oameni dar NU AU ATINS NIMIC. faptul ca ati strans dovezi (pentru ce ma rog nu stiu) e treaba voastra sau a cui o fi. concurentul de la 16 a trecut prin stand NU O DATA, si nu am reclamat nimic pentru ca nu am venit la concurs ca sa fim incrancenati sau sa facem pe secretosii. am raspuns sincer la intrebari de genul ,,cu ce dati ?'' samd, si ne-am purtat ca oamenii. ne asteptam macar la acelasi lucru, dar se pare ca ne-am inselat. daca aveam marker cand ne-a cerut concurentul in cauza, ii dadeam chiar noi si nu mai era nevoie sa imprumute de la standul vecin noua (dar din pacate noi foloseam o cutie de kinder dupa ce markerul nostru si-a luat talpasita pe apa) asa ca lasati intrigile de-o parte si hai sa ne bucuram ca am participat la un concurs frumos...

fire-ntinse !
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de Ionut_pescar » 08 Aug 2011, 13:32

Sa lasam deoparte micile neintelegeri si sa ne vedem sanatosi la urmatoarea editie!Vreau sa ii multumesc si eu domnului Dan Mitranescu pentru mamaliga ,plumbi si pentru restul produselor.Fara ele nu am fi reusit sa ne clasam pe podium. ---<>< ---<>< ---<><
Sanatate maxima si Fir intins!
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: CN Studentesc de pescuit la crap - Tancabesti 3-5.08.2011

Mesaj de REMUSGL » 11 Aug 2011, 13:14

Felicitari castigatorilor! Felicitari organizatorilor si administratorilor baltii si va multumesc ca ne-ati oferit ocazia, noua, incepatori si tineri studenti sa pescuim pe aceasta minunata balta. Pentru mine a fost o experienta foarte frumoasa si cred ca puteam mai mult de la acel loc, dar fara nici un regret, lipsa de experienta si-a spus cuvantul.

Multumesc domnului Andrei din Turda si domnului cu userul LUCKY pentru bilele de o calitate exceptionala.
Multumesc deasemenea si domnului Madalin Dirla pentru senzori.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”