STIGMA FISHING

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Exo_luci » 23 Aug 2011, 19:01

Acum sincer vorbind si la faza cu cine nu are bani sa stea acasa omu are dreptate in felul lui cam rautacios un pic ce e drept..dar e corect nu ai bani nu mergi desi la 50 ron nu e o avere...si am vazut pe la ceilalti pescari cine a vrut a luat si un crap acasa platit la kg..

Din nou repet mie balta mi-a lasat un gust placut ..si gazdele primitoare oameni placuti care nu te deranjeaza si te ajuta cu ce ai nevoie..in cazul meu gratar , lemne , topor...drumul nu e asa varza cum a mai spus cineva ...nu e nici bun dar nu iti spargi baia de ulei pe acolo si iesi in caz de ploaie..si balta promite are peste asta am vazut cu ochii mei s-au prins cam 18 crapi pe balta in 24 ore si am fost 5 pescari de toti pe balta...

p.s. ptr domnul stigma aveti un pic grija mai multa cu controlul la pescarii care pleaca acasa , am observat ca nu ii controleaza nimeni nu se stie niciodata si la noi nu se merge pe incredere ala de la care te astepti mai putin te fura...

p.s. 2 speram ca la anul intra in balta si ceva mai multi crapceni peste 4 kg
In rest aveti grija de balta asa cum e ca e destul de frumoasa si ingrijita

Numai bine la toata lumea si fire zbuciumate

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de mirceab » 23 Aug 2011, 20:25

exo_luci, din pacate mentalitatea asta este paguboasa pentru toti, si de asta sunt contra! asa cum sunt contra taxelor exorbitante pentru un C&R de pe raduta lake, e deranjant sa te intorci la tine in tara si sa vezi ca esti mai bine tratat intr-o tara din lumea a 3 a, ca au stiut ca mergi si ca vei posta , poate de asta s-au purtat frumos cu tine sa aiba un aliat, ca daca stiu sa se poarte frumos abia dupa ce le-ai platit balta ajungem la faza "cand avem sacii-n caruta" mai ramane sa avem si aliatul de partea noastra!
daca tu zici ca 18 crapi in 25 de ore 5 pescari este mult....nu mai zic nimic, dar asa cum am mai zis, fiind o balta privata, unde se presupune ca se investeste si se face piscicultura serios nr lor ar trebui sa fie cu mult mai mare. mai ales ca te gindesti ca UE ofera fonduri nerambursabile totale de 300 mil Eur pentru astfel de proiecte...asadar nimeni nu pierde din asta...raman la parerea ca balta trebuie sa colcaie de peste, altfel mai bine mergi in delta si prinzi cam aceiasi cantitate, numai ca acolo nu repopuleaza nimeni si nu creste pestele in vederea dezvoltarii unei afaceri private.... este salbaticie.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Exo_luci » 23 Aug 2011, 22:28

De stiut nu cred ca stia nimeni ca am postat pe forum ca nu am zis nimic , am mai discutat si cu ceilalti pescari care deja erau a 5 sau a 6-a oara pe balta si erau f multumiti si spuneau ca cine ii intreaba de balta le zic ca nu merge ca nu trage pestele tocmai ca sa ramana liniste si sa nu fie aglomerat ..urasc balti de genu belin unde stau pescar langa pescar...cu taxa am incercat sa le zic si eu ca ptr c&r e mult 50 lei si un 25 ar fii acceptabil si cine vrea sa plateasca pestele dar nu la 20 lei cat costa la ei kg ...ca la metro e vreo 13 lei...
Pe balta erau parintii celui care posteaza aici pe forum stigma fishing sau cel putin asa am dedus eu, dar sincer si din ce am vorbit cu ceilalti fata in fata si el si parinti sunt oameni ok...
Decat sa ma duc la alte balti unde e taxa 50 de lei si prinzi p..a si te lasa sa iei acasa e mult mai ok aici ca e mai aproape...eu cu aceeasi taxa ma duc la chiroiu 4 intre urziceni si bucuresti si nu prinzi sub 4 kg bucata dar e dezavantajul distantei...

In delta sau stricat treburile nici peste nu mai e cum era si te rup la bani pe acolo daca nu cunosti pe cineva apropiat plus ca ai nevoie de concediu...

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bebe2011 » 23 Aug 2011, 22:48

In Delta s-a terminat de cand s-a interzis camparea!Pentru mine si probabil pentru multi altii pestele era pe planul doi,atmosfera de acolo si faptul ca te simteai departe de lume,intr-un cort mai scump sau mai ieftin,conta!Acesta e motivul pentru care multi dintre noi alegem baltile private,astia cel putin te lasa sa intinzi un cort si dupa doua sprituri,cu putina imaginatie,ai impresia ca esti supravietuitor in Alaska!

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Exo_luci » 24 Aug 2011, 18:43

=)) =)) =)) =)) tare asta cu spritu

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de mirceab » 24 Aug 2011, 23:43

Exo_luci scrie:De stiut nu cred ca stia nimeni ca am postat pe forum ca nu am zis nimic , am mai discutat si cu ceilalti pescari care deja erau a 5 sau a 6-a oara pe balta si erau f multumiti si spuneau ca cine ii intreaba de balta le zic ca nu merge ca nu trage pestele tocmai ca sa ramana liniste si sa nu fie aglomerat ..urasc balti de genu belin unde stau pescar langa pescar...cu taxa am incercat sa le zic si eu ca ptr c&r e mult 50 lei si un 25 ar fii acceptabil si cine vrea sa plateasca pestele dar nu la 20 lei cat costa la ei kg ...ca la metro e vreo 13 lei...
Pe balta erau parintii celui care posteaza aici pe forum stigma fishing sau cel putin asa am dedus eu, dar sincer si din ce am vorbit cu ceilalti fata in fata si el si parinti sunt oameni ok...
Decat sa ma duc la alte balti unde e taxa 50 de lei si prinzi p..a si te lasa sa iei acasa e mult mai ok aici ca e mai aproape...eu cu aceeasi taxa ma duc la chiroiu 4 intre urziceni si bucuresti si nu prinzi sub 4 kg bucata dar e dezavantajul distantei...

In delta sau stricat treburile nici peste nu mai e cum era si te rup la bani pe acolo daca nu cunosti pe cineva apropiat plus ca ai nevoie de concediu...
ai mare dreptate, jos palaria si tot respectul. eu am taxat modul in care omul a raspuns altui utilizator de pe forum si de faptul ca desi am fost mai multi care am apreciat ca deplasata afirmatia el a continuat sa ne ignore...oi fi eu vreun prost care nu se lasa dar asta sunt. respect pe cel care ma respecta. nici eu nu sunt de acord cu balti de genul fundulea, walter 1 si 2, colceag, raduta lake, lucianca, dragoesti si multe altele, cand ma refer la fundulea, ca si fac singuri reclama pe forumuri si posteaza poze numai cu 1-2 pescari care stau linga baraca lor...prind 2-3 ciortani si vor sa fie amenajare piscicola. altii ca tincabesti-raduta etc care s-au vazut cu baltile populate dintr-o conjuctura sau alta si cer bani care nu fac datorita lispei de servicii...Da este frumos sa militez pentru o mai buna calitate a serviciilor pe balti, pentru un pret corect si pentru un pescuit fair.

cat despre stigma fishing, tot zic ca se poate si mai bine avand in vedere pretul pe care-l cere, macar sa aibe peste cat are MV2 dupa sa zica ca are mare crescatorie ...si nici asa nu as fi de acord cu modul de adresare.
inca o data respect pentru modul in care ai apreciat corect si gindire.

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 25 Aug 2011, 11:41

mirceab scrie:
Exo_luci scrie:De stiut nu cred ca stia nimeni ca am postat pe forum ca nu am zis nimic , am mai discutat si cu ceilalti pescari care deja erau a 5 sau a 6-a oara pe balta si erau f multumiti si spuneau ca cine ii intreaba de balta le zic ca nu merge ca nu trage pestele tocmai ca sa ramana liniste si sa nu fie aglomerat ..urasc balti de genu belin unde stau pescar langa pescar...cu taxa am incercat sa le zic si eu ca ptr c&r e mult 50 lei si un 25 ar fii acceptabil si cine vrea sa plateasca pestele dar nu la 20 lei cat costa la ei kg ...ca la metro e vreo 13 lei...
Pe balta erau parintii celui care posteaza aici pe forum stigma fishing sau cel putin asa am dedus eu, dar sincer si din ce am vorbit cu ceilalti fata in fata si el si parinti sunt oameni ok...
Decat sa ma duc la alte balti unde e taxa 50 de lei si prinzi p..a si te lasa sa iei acasa e mult mai ok aici ca e mai aproape...eu cu aceeasi taxa ma duc la chiroiu 4 intre urziceni si bucuresti si nu prinzi sub 4 kg bucata dar e dezavantajul distantei...

In delta sau stricat treburile nici peste nu mai e cum era si te rup la bani pe acolo daca nu cunosti pe cineva apropiat plus ca ai nevoie de concediu...
ai mare dreptate, jos palaria si tot respectul. eu am taxat modul in care omul a raspuns altui utilizator de pe forum si de faptul ca desi am fost mai multi care am apreciat ca deplasata afirmatia el a continuat sa ne ignore...oi fi eu vreun prost care nu se lasa dar asta sunt. respect pe cel care ma respecta. nici eu nu sunt de acord cu balti de genul fundulea, walter 1 si 2, colceag, raduta lake, lucianca, dragoesti si multe altele, cand ma refer la fundulea, ca si fac singuri reclama pe forumuri si posteaza poze numai cu 1-2 pescari care stau linga baraca lor...prind 2-3 ciortani si vor sa fie amenajare piscicola. altii ca tincabesti-raduta etc care s-au vazut cu baltile populate dintr-o conjuctura sau alta si cer bani care nu fac datorita lispei de servicii...Da este frumos sa militez pentru o mai buna calitate a serviciilor pe balti, pentru un pret corect si pentru un pescuit fair.

cat despre stigma fishing, tot zic ca se poate si mai bine avand in vedere pretul pe care-l cere, macar sa aibe peste cat are MV2 dupa sa zica ca are mare crescatorie ...si nici asa nu as fi de acord cu modul de adresare.
inca o data respect pentru modul in care ai apreciat corect si gindire.
Barbat ca sa nu mai fi asa suparat pe mine te invit la o partida de mustaciosi sa ne cunoastem sa vezi si tu cum sunt tratatii pescari si daca tu o sa gasesti unul care sa zica ceva rau atunci merit toate cuvintele rele adresate de tine ,dar daca nu astept sa postezi adevarata parere multumesc.


P.S. Si daca nu ma crezi vino neanutat si vezi cu o sa fii primit **==
Ultima oară modificat 25 Aug 2011, 12:08 de către STIGMA FISHING , modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 25 Aug 2011, 11:53

La fel a venit si domnul Luci si i-i multumesc pt toata sustinerea acordata si i-l astept cu toata placere la o partida de mustaciosi sa ne cunoastem si noi multumesc

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Yo_gabriel » 26 Aug 2011, 20:04

Am vrut si eu sa spun cate ceva despre balta de la Ucea : este o balta cu peste destul de mult dar cel mai important este ca oamernii care se ocupa cu balta sunt niste gazde ospitaliere .. eu am fost impreuna cu 8 persoane din care am pescuit doar 3 si nu a fost nici o problema ni s-au oferit lemne de foc , gratar.Partida a fost una destul de scurta de 36 de ore si am prins crap intre 1 kgh si 3 ... Eu personal o sa revin cu cea mai mare placere de cate ori o sa am ocazia sa fac o iesire .....Fire intinse
Fişiere ataşate
Photo0164.jpg
Photo0167.jpg
Photo0163.jpg
Photo0161.jpg
Photo0159.jpg
Photo0166.jpg

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bebe2011 » 26 Aug 2011, 20:08

=D> =D> =D>

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 30 Aug 2011, 11:31

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
VA ASTEPTAM LA NOI FIR INTINS **==

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de rares_giurgiu » 01 Sep 2011, 00:26

e, hai ca asa mai merge, a intrat si aici discutia pe un fagas mai normal, si fara sa fim rautaciosi intre noi sau cu administratorul afacerii =D>
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Exo_luci » 12 Sep 2011, 22:38

Am fost din nou in week ..am prins si de data asta l-am cunoscut si pe Cristi proprietarul baltii foarte cumsecade . Sambata au intrat cateva bucati in balta care nu am apucat sa le fac poze cel mai mare la 14 kg si duminica au mai intrat vreo 5 bucati cel mai mare avand 10 kg asa ca balta are potential daca proprietarul o tine tot asa la anul cu siguranta o sa inceapa sa se prinda mai des bucati mai mari.
Pun si cateva poze fire intinse!
Fişiere ataşate
Fotografie0031.jpg
Fotografie0030.jpg
Fotografie0029.jpg
Fotografie0028.jpg
Fotografie0026.jpg
Fotografie0025.jpg
Fotografie0024.jpg
Fotografie0023.jpg
Fotografie0022.jpg
Fotografie0021.jpg

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de dragan claudiu » 13 Sep 2011, 11:40

Bravo,asa mai merge.... =D>

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 13 Sep 2011, 13:49

MULTUMESC PT COMENTURILE FACUTE SI VA ASTEPTAM LA NOI **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”