Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
johnnybv
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 04 Noi 2009, 21:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de johnnybv » 14 Aug 2011, 19:33

gabryel2006 scrie:Inca un pescuit pe moara vlasiei **== <:-P
doar doua poze pesti destui **==

Nu cred ca se compara cu o partida la belin =))

Felicitari pentru partida!

Avatar utilizator
johnnybv
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 04 Noi 2009, 21:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de johnnybv » 16 Aug 2011, 12:29

bobo_pescar scrie:NOU PENTRU PESCARII BRASOVENI <:-P SA DESCHIS UN MAGAZIN NOU IN BRASOV IN CARE VETI GASI RENUMITELE BILE CLUB CARPING (PREMIUM SI CLASIC MEAT SI SWET) DIPURI, MIXURI,BILE DE CARLIG,PASTA,GROUNDBAIT SI MULTE ALTELE + ACCESORII DE PESCUIT(PLUMBI,MOMITOARE ETC) LA PRETURI MAI MULT DECAT BUNE =P~ =P~ ;)

PS: PRIETENII MEI CARE VOR SA CUMPERE SA MA CONTACTEZE SI VOR AVEA PARTE DE UNELE REDUCERI :-c
:!! :!! :!! ---<><

ADRESA ESTE ALEXANDRU VLAHUTA NR 63 BL 139--9 PARTER(HARMANULUI CU VLAHUTA PE LANGA ITC) @-)


Salut

Vreau sa stiu si eu programul magazinului daca se poate pentru ca am fost de doua ori in miezul zilei si era inchis.

Multumesc.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 16 Aug 2011, 20:22

am fost astazi la movile.s-a prins binisor. media era de 2 kg dar a iesit si unul de 6 kg. cam umezeala noaptea...

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 28 Aug 2011, 17:48

crocodilusincer scrie:
sorinbv scrie:iarna ne certam, iar vara nu ne vorbim :))
asta e secretul unei casnici perfecte :D

absolut perfecta. =P~ . nimeni nimic de atata vreme?
i am back. va sun saptamana asta :)
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 29 Aug 2011, 20:33

johnnybv scrie:
bobo_pescar scrie:NOU PENTRU PESCARII BRASOVENI <:-P SA DESCHIS UN MAGAZIN NOU IN BRASOV IN CARE VETI GASI RENUMITELE BILE CLUB CARPING (PREMIUM SI CLASIC MEAT SI SWET) DIPURI, MIXURI,BILE DE CARLIG,PASTA,GROUNDBAIT SI MULTE ALTELE + ACCESORII DE PESCUIT(PLUMBI,MOMITOARE ETC) LA PRETURI MAI MULT DECAT BUNE =P~ =P~ ;)

PS: PRIETENII MEI CARE VOR SA CUMPERE SA MA CONTACTEZE SI VOR AVEA PARTE DE UNELE REDUCERI :-c
:!! :!! :!! ---<><

ADRESA ESTE ALEXANDRU VLAHUTA NR 63 BL 139--9 PARTER(HARMANULUI CU VLAHUTA PE LANGA ITC) @-)


Salut

Vreau sa stiu si eu programul magazinului daca se poate pentru ca am fost de doua ori in miezul zilei si era inchis.

Multumesc.
salut scuza-ma dar nu am mai intrat pe forum :arrow: in principiu ar trebui sa fie toata ziua acolo dar au mai avut treaba cu adusul marfii si alte detalii si nu au prea stat pe acolo **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares_giurgiu » 01 Sep 2011, 00:16

o partida de 24 la belin la "Bela" , pe linga un ciortanel de vreo 2 kg, a mai binevoit sa iasa la pozat si un somn de 16 kg, si o lungime de 1m si 35 cm
Fişiere ataşate
si momentul eliberarii ptr o alta partida
si momentul eliberarii ptr o alta partida
poze 2 199.jpg
poze 2 198.jpg
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de florinmacri » 14 Sep 2011, 19:50

Va salut!
Frumoasa captura @rares =D>
Eu din pacate am fost la Doripesco balta 6 si vreau sa va zic ca e o mare țeapa. Platesti 100 de lei pentru facut plaja. Am deja 5 partide consecutive cu o gherla mare si nu sunt singurul pațit. Nici macar sezlong nu-ti dau in banii astia :)) . Anul trecut iti dadeau umbrela in banii astia, te intrebau de cafea,paznicii erau ceva mai draguti , iti vorbeau ceva mai prietenos insa acum ti se raspunde cu un aer arogant, mai ales ''mosulica'' :-q .
Am inteles ca Sanpaul are conditii rezonabile. Nu am fost niciodata acolo dar cred ca anul asta fac o partida sa pot face o diferenta. Pacat de Vadu Rosu pentru ca in decurs de 3 ani au decazut , poate din cauza crizei :-?? insa taxa a ramas aceeasi :!: @-) .

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 14 Sep 2011, 20:47

florine tata, nici la sinpaul nu e cine stie ce,iti cari bagajele in spate si locurile de pescuit sint inghesuite sa intre citi mai multi pescari .
cind scoti un bat ,scoti si firul vecinului....nervi certuri....
eu anul asta am fost o singura data si m-am jurat ca nu mai merg.
faci cum crezi... **==

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de florinmacri » 15 Sep 2011, 11:18

Asa o fi Sambata sau Duminica dar ma gandesc ca in timpul saptamanii e mai liber, mai ales ca acum a trecut si perioada concediilor.
Claudiu, tu pe unde mai pescuiesti?
La Dumbravita ai fost anul asta ? Am niste amici care au zis ca au scos ceva dulapi de acolo!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Sep 2011, 17:39

:D

Avatar utilizator
dan.bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 15 Iun 2010, 15:14

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan.bv » 15 Sep 2011, 20:02

am fost pe balta 2 doripesco si m-am bronzat putin...o platica. La Sanpaul am fost acum 2 saptamani si am luat cam 4 ciortani 2-5 kg. eu mai astept sa se raceasca vremea pentru inca o partida la doripesco,sanpaul si belin ca sa inchei anul.

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de sece4u20 » 21 Sep 2011, 23:16

acum ca vremea sa mai racit cat de cat pentru un incepator aflat la inceputul descoperirilor despre crap unde as putea sa merg sa fac o partida reusita!!! nu neaparat mare sau mult dar sa ma aflu si eu in drill cat de cat??? o recomandare ceva ???

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 22 Sep 2011, 17:44

La ucea la stigma...crapceni destui si sunt si bucati mari+liniste

Avatar utilizator
dan.bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 15 Iun 2010, 15:14

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan.bv » 24 Sep 2011, 14:59

am fost la sanpaul duminica trecuta..nu a fost foarte aglomerat....bine am ajuns acolo la 5 cam asa si am prins locul dorit. rezultat 12 crapceni cu varf de 5,3 kg. oare la vadu rosu a inceput sa-si mai dea drumu?

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de florinmacri » 25 Sep 2011, 16:46

Salut !
La ce sa-si mai dea drumul Dane? Doar la apa ! Sunt niste snapani, hoti sau cum vrei sa le zici.
Nici nu exista termeni de comparatie intre Sanpaul si hotii de la Vadu. Au vazut ca si-au pierdut clientii si ce au zis , hai sa mai bagam niste ciortanei in balta sa mai fraierim cativa pescari. Cica au bagat peste saptamana ce s-a incheiat.Ce cantitate si ce marime numai ei stiu. Oricum raman la parerea mea ca sunt niste hoti.
Anul trecut parca a mai miscat ceva ( vorbesc de balta 6) dar anul asta, dezastru, in primavara am prins o singura data vreo 8 Kg caras si ciortan . In rest , ultimele 5 partide au fost gherle aproape totale.Mai am o singura partida ca sa beneficiez de cea gratuita dar nu stiu daca am sa mai dau iar 100 de lei ca sa fac''plaja'' de 2 ori. Si 'nea paznicu ''Gica fara frica''( vb. de mosulica) are un zefleme de nu-i ajungi nici cu un rahat pe la nas.
Hai fir intins!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”