Placerea de a pescui.

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Doriano
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Sep 2011, 03:56
Localitate: Craiova,Dolj.
Contact:

Placerea de a pescui.

Mesaj de Doriano » 10 Sep 2011, 00:19

Fiecare om are o anumita placere in viata, unii de a merge in cluburi, altii de a calatorii, dar cea mai comuna placere este aceea de a pescui.
Pescuitul e un sport, o placere, o pasiune si un hobby foarte raspandit in intreaga lume, care pe masura ce timpul trece, si dorinta de a face o partida de pescuit apare mult mai des si mai intensa.Exista diferite tipuri de pescuit si diferite tipuri de pescari, fiecare cu acel ceva pe care il are numai el, o tehnica, o inventie, ceva unic care nu poate fi la fel in fiecare pescar. Pescuitul pentru mine inseamna foarte mult, dar desi dorinta mea de a pescui este imensa, este invers proportionala cu posibilitatiile mele de a o indeplini.
Diversitatea speciilor de pesti, a tehnicilor si a celorlalte chesti de pescar este mare si nu cred ca poate cineva sa cunoasca fiecare detaliu, fiecare pescar e bun in ceva anume, sau foarte bun dupa o perioada te timp indelungata in ale pescuitului ( ani ). Nimeni nu s-a nascut invatat si nimeni nu ar trebuii sa tina pentru el secretele despre acest sport, ele trebuie transmise la noua generatie de pescari, la cei tineri care odata cu trecerea timpului vor lua locul celor buni fiind si ei la randul lor niste profesori pentru cei ce-i vor urma.
M-am alaturat acestui site in speranta si din dorinta de a fi alaturi de oameni de la care am ceva de invatat, care sa ma ajute sa invat tot ce trebuie si care sa fie acolo cand am un semn de intrebare sa ma sprijine cu un raspuns si asa s-a intamplat, am gasit niste oameni deosebiti care m-au primit cu bratele deschise si care au acceptat sa-si impartaseasca cunostintele lor cu mine.
Vreau sa multumesc tuturor celor inscrisi pe acest site, conducerii site-ului, si nu in ultimul rand tuturor pescarilor care isi impart cunostintele cu cei mici ca mine care vor sa invete si care vor sa practice acest sport minunat numit pescuit.


Sper ca aceste cuvinte sa va atinga si sper ca aceasta familie de pescari sa nu dispara niciodata.
"Semper Fidelis"-> CML-DC

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Placerea de a pescui.

Mesaj de Qnyx » 10 Sep 2011, 02:04

Intotdeauna ne bucuram sa avem alaturi de noi un om de calitate si cu o gandire matura (nu numai in ceea ce priveste pescuitul). Sper sa gasesti in cadrul forumului infopescar.tv raspunsurile la ceea ce iti doresti si orice nelamurire sau idee ai avea, nu ezita sa o faci publica.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Doriano
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Sep 2011, 03:56
Localitate: Craiova,Dolj.
Contact:

Re: Placerea de a pescui.

Mesaj de Doriano » 10 Sep 2011, 02:17

Multumesc pentru sustinere. Sper sa fiu un coleg, prieten si membru pentru cei ce utilizeaza forumul si nu in ultimul rand un invatacel si un bun pescar al acestui forum.
"Semper Fidelis"-> CML-DC

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”