DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 03 Oct 2011, 06:46

oL_feeLing scrie:O sa vina si de la mine in curand o poza cu 1 frumusel tot in locul ala si tot la "bobu' otravit" ca de ala ii place sa manance. Asta e el i-am dat heroina si a devenit dependent =))
da asta e bobul secret asta-i place tare mult,,,,,,,,,,,,,
Fişiere ataşate
011020111143.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 03 Oct 2011, 07:07

sorin1362 scrie:D'apai Prodane, ne-ai cam intoxicat cu atatia teni, ori amuri, ori elefanti ... da un crap adevarat, mustacios, cocosat, romanesc neaos, n-ai in repertoriu ? Ca de chinezarii suntem satui :)) Ori ai prins doar unul si te-ai pozat in diverse pozitii ? Chiar, o pozitie stand in cap n-ai ? :)) Hai, mai baga si cate un crap indigen, ori un salau, ori un avat ... ori o cegutza ... hmmm ? Aaaa ... nu-i voie ? :)) Atunci merge si fara cegutza ... =))
din cate am discutat cu pescari mai experimentati ,,,,tenul nu prea se amesteca cu romanescul dar eu stau pana o incepe sa traga si romanescul,,,,,asa ca la dunare ma gesesti. :-t
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ion gabriel
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 10 Noi 2010, 18:05
Localitate: brasov

Re: DUNAREA

Mesaj de ion gabriel » 03 Oct 2011, 10:05

nea sorine,ma faci sa-mi schimb destinatia de pescuit...si sa visez cu ochii deschisi!am pescuit si eu intr-un an in zona mata.in drept la papadia.am stat vreo saptamana dar n-am luat decat ciortan si caras,ce-i drept frumos.ce nu-mi placea era ca tragea doar noaptea.am sa te contactez pe un mp,sa te intreb daca il cunosti pe un amic de-al meu,"contaran" de-al mata!
Nu prind eu mult...da' mic tare

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 03 Oct 2011, 15:16

xela scrie:
coool_marius scrie:hai sa mai rupem un pik firul crapilor lui sorin si cu alt peste :)
vine toamna .... vine stiuca .... slider-ul , ca de obicei , face ravagii in randul stiucilor .
Frumoase stiucile mariusica;) la mai mare ! :D La ce le-ai prins:>

Salmo slider GT 10 Cm , Floating .

Duminica dimineata , pe la ora 6.45 , inainte sa se faca lumina , eram pe malul Dunarii , la Pristol , mai exact la ciocolate . Apa f scazuta ... Cum s-a mijit putin de ziua , au inceput sariturile : vreo 4..5 crapi de pana in 5 kg , i-am vazut la 40 cm deasupra de apa facand tumbe ca delfinii ... plus ca in mal , la nici jumate de metru , avat sau stiuca , ce-o fi fost , rapea in draci , necontenit . Am incercat cu marea majoritate a voblerelor consacrate din trusa , crezand ca-i stiuca...nimic ... am bagat linguri , muste , twistere , ghiulele , thrilu ` , crezand ca-i avat ...nimic ... sarea in prostie , mai mai sa ramana suspendat pe mal , dar n-a pus gura pe absolut nimic . Totusi , asta anunta o toamna bogata in stiuca si/sau avat in zona . Activitatea maxima a fost intre 7 jumate si 8 jumate , dupa care a incetat , plecand linistit acasa cu imaginea splendida a unui rasarit de soare pe dunare al lunii octombrie .
Fişiere ataşate
slider.jpg
slider.jpg (8.71 KiB) Vizualizat de 2315 ori
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
oL_feeLing
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2010, 21:45

Re: DUNAREA

Mesaj de oL_feeLing » 03 Oct 2011, 18:50

peste.JPG
uite poza

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 03 Oct 2011, 18:58

Asta cat a avut ?oricum pana il ajungi pe nea Prodan mai ai :))

Avatar utilizator
oL_feeLing
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2010, 21:45

Re: DUNAREA

Mesaj de oL_feeLing » 03 Oct 2011, 21:57

14,87 cantarit pe malul apei

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 03 Oct 2011, 22:16

Frumos,felicitari si la mai mare **==

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 04 Oct 2011, 22:43

Intr-adevar frumos peste si felicitari!Sfoara insa reduce mult din farmecul fotografiei,chiar nu se putea o poza fara si dupa aia sa-l priponesti?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 05 Oct 2011, 13:04

[quote="sorprodan"
da asta e bobul secret asta-i place tare mult,,,,,,,,,,,,,[/quote]
bobu da porumb stim bre cum arata (:| , da ie ciudat ca sa vedem ca ai mainile asa da mici ! :-? daia pare pesti mari ca matale esti mai mic dan fire si da statura ! :^O
psss
ia zi lu moshu, lu bobu cela voi cum ai ziceti : dinte da cal sau Goliat ? :-B cate boabe bagi pa carlig ? :-??
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 05 Oct 2011, 18:20

gogu steriade scrie:[quote="sorprodan"
da asta e bobul secret asta-i place tare mult,,,,,,,,,,,,,
bobu da porumb stim bre cum arata (:| , da ie ciudat ca sa vedem ca ai mainile asa da mici ! :-? daia pare pesti mari ca matale esti mai mic dan fire si da statura ! :^O
psss
ia zi lu moshu, lu bobu cela voi cum ai ziceti : dinte da cal sau Goliat ? :-B cate boabe bagi pa carlig ? :-??[/quote]
MAESTRE nu le pun pe carlig bre ,,,, pe silicon [-(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 05 Oct 2011, 18:26

bebe2011 scrie:Intr-adevar frumos peste si felicitari!Sfoara insa reduce mult din farmecul fotografiei,chiar nu se putea o poza fara si dupa aia sa-l priponesti?
locul este foarte abrupt o poza pe malul apei= eliberare ,,,,la ce forta are ati da nebunul un cap in nas de te culci fara sa vrei ,,,a patit-o un prieten ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 05 Oct 2011, 18:30

Oho,deja Sorin a inceput sa dea din casa! :)) Cred ca a simtit ca vine iarna! :)) :))Bre nea Sorine le pui pe silicon sau pe silicoane? =))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 05 Oct 2011, 21:15

bebe2011 scrie:Oho,deja Sorin a inceput sa dea din casa! :)) Cred ca a simtit ca vine iarna! :)) :))Bre nea Sorine le pui pe silicon sau pe silicoane? =))
maestre deja de doua zile am avut doua rupturi ,,,,,mama lor de senzori pun eu mana pe ei,,, intr-o noapte ne-a golit tamburul de 300 de metri de fir , ieri a fugit cu ea pe fund a agatat plumbul si s-o dus asa ca daca mai e sa dea ceeace nu prea cred , sezonul la cteno anul asta s-o dusssss ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 05 Oct 2011, 22:04

Lasa Sorine, nu mai merge tenul dar incepe crapul.Ii dai tu de cap si la asta,te asteptam cu poze :D ,fir intins!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”