DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Amstel » 07 Mar 2011, 15:07

Neamtul scrie:Mulinetele sunt noi.Au fost cumparate anul trecut dar nu au fost folosite inca.Au garantie Arrow.Le-am luat la 550lei/buc,un pret ok zic eu.
159.95 euro noi = 675 ron deci le-ai luat bine....la cat mai multi "capitali" cu ele!!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Neamtul » 07 Mar 2011, 18:58

Merci. :D

Avatar utilizator
cri1
senior
senior
Mesaje: 251
Membru din: 14 Mar 2010, 19:31
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de cri1 » 08 Mar 2011, 12:38

sunt interesat de 4 Daiwa Entoh noi la un pret rezonabil; stie cineva?

Avatar utilizator
stanica2001
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 15 Oct 2010, 11:15

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de stanica2001 » 29 Sep 2011, 12:41

se mai baga cinevasa se dea cu parerea pespre DAIWA TOURNAMENT ENTOH?

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Neamtul » 30 Sep 2011, 23:10

E cunoscut faptul ca e o mulineta fiabila si bine lucrata dar la ce pret are... :-t

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Marius Vintila » 14 Oct 2011, 20:16

Eu mi-am luat ieri 4 bucati de la Arrow si mi-au facut reducere de 200 ron. Pretul era 830 Ron si trebuia sa dau 3320, mi-au facut reducere si le-am luat cu 3120. Arata super bine, placute la atingere, jocuri mici, sunt super fericit de achizitie.
Nu am sa le probez pana in primavara. Fir intins tuturor.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de vali003 » 18 Oct 2011, 14:10

nimitz scrie:uite aici o oferta buna
DAIWA TOURNAMENT ENTOH Fishing reels
FOB Price: US $90 - 99 / Piece
Get Latest Price
Port: Belawan
Minimum Order Quantity:
10 Piece/Pieces
Payment Terms: T/T
Mr. Anto Hermansyah Offline
Click to send an inquiry
Send a Message to this Supplier
Supplier Details
PT.Januaripersada
[ Indonesia ]
Business Type:
Trading Company
Contact Details
Online Showroom: 6 Products
1 Similar Products from this Supplier View this Supplier's Website

Va recomand sa deschideti bine ochii ,atunci cind va aventurati la comenzi de genul acesta ,daca nu aveti o confirmare de livrare din partea altora ,nu faceti comenzi , Indonezia este recunoscuta la TEPARI . Mai bine te costa mai mult ,dar vei primi ceea ce i-ti doresti .

Avatar utilizator
grasile
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 20 Iul 2008, 22:40
Localitate: Baia Mare

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de grasile » 23 Noi 2011, 18:13

Ai dreptate Marius Vintila, sunt niste mulinete foarte frumoase, usoare, frana micrometrica etc. Am luat si eu pentru betele de 3 lb.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Marius Vintila » 24 Noi 2011, 22:54

grasile scrie:Ai dreptate Marius Vintila, sunt niste mulinete foarte frumoase, usoare, frana micrometrica etc. Am luat si eu pentru betele de 3 lb.
Eu vreau sa le fac modificarea aia care micsoareaza cursa de franare, care scoti piesa aia din frana...In rest sunt niste bijuterii, sunt curios cum se comporta.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de mirceasd » 26 Noi 2011, 07:51

Marius Vintila scrie:
grasile scrie:Ai dreptate Marius Vintila, sunt niste mulinete foarte frumoase, usoare, frana micrometrica etc. Am luat si eu pentru betele de 3 lb.
Eu vreau sa le fac modificarea aia care micsoareaza cursa de franare, care scoti piesa aia din frana...In rest sunt niste bijuterii, sunt curios cum se comporta.
Eu le-am avut dar sincer mi-au placut mai mult Emblemurile si am ramas fidel lor,Cat despre modificare baga un ochi aici http://www.xxx.ro/forum/viewtopic.php?f=6&t=8509.
Pana la urma tot nu am fost satisfacut si mi-am luat capace noi din UK dar si convertoare Bite n Run originale.
Succes
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Marius Vintila » 26 Noi 2011, 11:12

mirceasd scrie:
Marius Vintila scrie:
grasile scrie:Ai dreptate Marius Vintila, sunt niste mulinete foarte frumoase, usoare, frana micrometrica etc. Am luat si eu pentru betele de 3 lb.
Eu vreau sa le fac modificarea aia care micsoareaza cursa de franare, care scoti piesa aia din frana...In rest sunt niste bijuterii, sunt curios cum se comporta.
Eu le-am avut dar sincer mi-au placut mai mult Emblemurile si am ramas fidel lor,Cat despre modificare baga un ochi aici http://www.xxx.ro/forum/viewtopic.php?f=6&t=8509.
Pana la urma tot nu am fost satisfacut si mi-am luat capace noi din UK dar si convertoare Bite n Run originale.
Succes
De ce n-ai fost multumit? Si cat te-au costat convertoarele?
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de mirceasd » 26 Noi 2011, 11:40

Mulinetele pe care le-am avut eu nu mi se pareau asa de inchegate ca Emblem Pro ,aveau si ceva jocuri mai mari si costau si mult mai scump decat Emblem-urile ,am facut o socoteala rapid si am zis ca ies in castig daca cu diferenta dintre mulinete imi iau convertoare.Nu stiu daca m-am inselat au ba pentru ca Entoh-urile le-am folosit numai o singura data.In schimb Emblem-urile sunt " build to last " si isi fac treaba de minune.E drept ca eu le folosesc numai pe niste lansete cu maner de pluta si nu le utilizez pentru Long Cast pentru care prefer totusi Shimano.Cat despre convertor nu mai tin minte pretul dar iti trimit pe PM de unde iti poti lua.


Fire intinse
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de Marius Vintila » 26 Noi 2011, 11:51

mirceasd scrie:Mulinetele pe care le-am avut eu nu mi se pareau asa de inchegate ca Emblem Pro ,aveau si ceva jocuri mai mari si costau si mult mai scump decat Emblem-urile ,am facut o socoteala rapid si am zis ca ies in castig daca cu diferenta dintre mulinete imi iau convertoare.Nu stiu daca m-am inselat au ba pentru ca Entoh-urile le-am folosit numai o singura data.In schimb Emblem-urile sunt " build to last " si isi fac treaba de minune.E drept ca eu le folosesc numai pe niste lansete cu maner de pluta si nu le utilizez pentru Long Cast pentru care prefer totusi Shimano.Cat despre convertor nu mai tin minte pretul dar iti trimit pe PM de unde iti poti lua.


Fire intinse
ok, ms anticipat. Nu vreau sa le fac reclama dar cred ca toate mulinetele de la daiwa sunt facute "Build to last" Entoh, spre exemplu, n-are nimic plastic in ea, numai duraluminiu.
Fire intinse.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
grasile
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 20 Iul 2008, 22:40
Localitate: Baia Mare

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de grasile » 26 Noi 2011, 22:11

Fiecare cu preferintele lui ...

Avatar utilizator
catalin_ionut
senior
senior
Mesaje: 208
Membru din: 25 Iun 2011, 01:13

Re: DAIWA TOURNAMENT ENTOH

Mesaj de catalin_ionut » 14 Feb 2013, 23:51

dmonule marius sunt cumva made japan ? se gasesc emblem pro sau turnament entoh made japan ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”