Discutii...pro vs. contra ! :)

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de Laurentiu » 25 Noi 2011, 10:48

Din pacate nu.. :-<
Pe aici se discuta si se recomanda numai hakuyo, nu mai ai voie sa vorbesti sau sa recomanzi alte lansete sau mulinete ca iti sar "fotbalistii" in cap... ~x(

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: intrebare lansete

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2011, 14:49

Laurentiu scrie:Din pacate nu.. :-<
Pe aici se discuta si se recomanda numai hakuyo, nu mai ai voie sa vorbesti sau sa recomanzi alte lansete sau mulinete ca iti sar "fotbalistii" in cap... ~x(


Laurentiu nu stiu ce ai cu Hakuyo. Poate ai extins prea mult polemicile pe care le-ai avut cu posesorii acestei marci ..., dar te rog sa ma crezi ca brandul nu are nicio vina.
Ca se vorbeste despre Hakuyo mult este datorat faptului ca majoritatea oamenilor aleg sa vorbeasca despre ce au si nu sa-si dea cu presupusul despre ce inca nu au avut , citind cateva caracteristici pe descrierea produselor.
Ca se si recomanda Hakuyo ... cred ca lucrurile vin de la sine ...nu este fortat nimeni sa o faca , cu exceptia mea :D

In dorinta de a avea sentimente mai bune pentru ea firma Hakuyo te invita gratuit la concursul de casting organizat sub sigla ei.
http://www.infopescar.tv/forum/concursu ... 11119.html
Vor mai fi cativa concurenti invitati gratuit. Pe langa sansa unui premiu este si o "socializare" benefica oricarui pescar interesat de echipamentele de pescuit asa cum si tu dai dovada. Sper sa accepti.

P.S. Nu va apucati sa injurati Hakuyo ca nu mai sunt locuri gratuite ! :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare lansete

Mesaj de Laurentiu » 25 Noi 2011, 15:46

Nu am nimic cu hakuyo si nici cu tine, se pare ca nu citesti posturile mele cu atentie sau prea superficial. Te rog chiar sa iei posturile mele la recitit, cele din ultimele luni si arata-mi mie unde rezulta ca am ceva cu firma reprezentata de tine, daca am facut atac direct dupa cu iti place sa afirmi sau daca am ponegrit-o. Chiar aveam alta impresie despre tine, credeam ca esti un tip rational si ca ai inteles ca practic e o discutie. Sau daca nu am cumparat lansetele cu pricina, deja am ceva cu marca? Asta sa inteleg din postarea ta?
Am ceva cu agaricii care daca nu recomanzi hakuyo sar de cur in sus pe orice topic. Si pe deasupra acum cateva luni nici nu stiau sa scrie corect hakuyo, scriau hacuio, se poate verifica la publicitate. :))
Dar, probabil ca daca nu se termina cu publicitatea asta agresiva si ciumpalacii care tresar de nervi cand altcineva recomanda orice alta marca in fara de marca ta, probabil ca o sa am.
Iti spun sigur ca nici neamtul nu are nimic dar deja lui i-a ajuns de hakuyo in sus, hakuyo in jos.
Poate vrem si noi sa discutam de alte marci de lansete si mulinete fara sa fim bruiati de clubul fotbalistilor cocalari-pescari.

Iti spun si de ce nu ma intereseaza concursul tau: ai pus monopol si ne obligi sa folosim firele tale, plumbii tai, etc...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: intrebare lansete

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2011, 16:27

Inseamna ca am inteles eu gresit ... :)
Nu caut argumente pe forum , dar cel mai simplu exemplu este acest topic , deja facut varza , in care "ciumpalacii" posesori de Hakuyo ( sunt si eu aici ) si cei din"clubul fotbalistilor cocalari-pescari" Carp-Zone pentru cine nu stie ( ...si aici ma regasesc ) sunt atatati de tine total off-topic in loc sa dai o explicatie omului daca stii.

Legat de concursul de casting ideea este sa sa foloseasca aceleasi fire si plumbi pentru a fi conditii cat mai egale, fara a depinde de fire "preparate" sau plumbi modificati care nu se folosesc in pescuit.
Daca vrei poti sa monopolizezi tu acest aspect si sa aduci materialele respective.
Imi pare rau ca ai gasit acest motiv pentru a refuza mana intinsa.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare lansete

Mesaj de Laurentiu » 25 Noi 2011, 18:11

Eram sigur ca o sa scoti din context tot ce trebuia ca sa ies eu vinovat. :)
Stii foarte bine la ce anume posesori m-am referit, la cei care dincolo la mulinete au sarit aiurea. Restul la care ai facut referire iti apartine, eu nu m-am referit la ei, tu i-ai bagat in contextul initial.
Nu face pe samariteanul cu mine ca mi-ai intins mana, ca nu e asa; daca doream sa ma inscriu o faceam de la inceput, dar dupa cum am scris atunci nu sunt adeptul concursului de casting si nici de crap. Plus ca obigativitatea folosirii firelor si plumbilor tai nu-mi convine cu toate ca momitoarele cu care pescuiesc iti apartin :D Fiecare venea cu firul in care are incredere si plumbul care ii convenea, a mai fost discutia asta, ma rog, nu fac eu regulile, nici nu am comentat atunci, comentez acum ca tot ai adus vorba... Asa ma mir ca nu ai obligat sa vina cu lanseta si mulineta impusa de tine daca tot ai impus firul si plumbul..Asta ca tot ai motivat ca toata lumea sa aiba sanse egale. @-) Pai de exemplu la formula 1 exista obligativitatea folosirii unei anume marci de anvelope sau anumite materiale?
Nici macar nu citesc topicurile cu concursuri. Pt mine pescuitul este un hobby si o placere nicidecum un concurs cu mine insumi sau cu altii. Pt mine nu e o placere aruncatul pe malul celalalt sau scoaterea crapilor din apa contra cronometrul ca la pescuitul marin cu traulere.
Inca o data te rog citeste posturile mele sa te convingi ca nu am facut reclama sau antireclama la marca ta. Insa taxez ipocrizia de genul "am avut lanseta de 1000 lei bucata dar mi-am luat hakuyo ca sunt mai belea". Recunoaste ca diferenta de bani nu justifica diferenta de performante si e totul ok, intelege tot omul, dar nu vocifera ca sunt peste. Sau " eu mi-am luat hakuyo si daca zici ceva de rau iti iau mortii si ranitii" cum s-a facut pe la mulinete. Asta nu e atitudine de om normal. Ai avut atatia bani, ok, ai luat ce ti-ai permis dar nu il f... in gura pe altul daca nu e de acord cu marca ta. Daca citesti dincolo chiar m-am abtinut sa comentez si la un moment dat am sters postul, apar puncte...
Eu cred ca deja ti-ai format un reflex ca daca unul zice ca nu-i place mulineta sau lanseta ta, deja e inamic si il consideri un atac direct. La fel si unii din clubul tau procedeaza la fel. Nu mi se pare normal aceasta atitudine. Fiecare e liber sa-si impartasesca opiniile, bune, rele, ca d'aia e forum. Vezi definitia cuvantului forum...

Si inca o chestie: siteul magazinului tau este bagat in favorite la mine in browser, nu ma face sa-mi para rau si sa-l sterg. :P
Gata, ca am scris prea mult si deja m-am plictisit, cred ca ai inteles esentialul.
Ureaza-mi bafta maine la stiuca. >:)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: intrebare lansete

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2011, 20:28

Nu-mi place cand "unul" zice ca nu-i place "lanseta sau mulineta mea" fara macar sa pescuiasca un minut cu ea.
Nu-mi place cand "unul" este stresat "in sus si in jos" de firma pe care o reprezint.
Nu-mi plac "cei" care il sustin pe "unul " ...
Ca nu-mi plac aceste persoane sunt instincte primare pe care mi le controlez incercand sa dau explicatii ca nu este bine sa procedam asa ... Atata tot ... Eu unul am incheiat acest capitol.

Legat de concurs ai citit superficial. Trebuie sa arunci si cu lanseta mea ! ;)
Ideea mi-a venit in urma disputelor de aici , de pe forum.
Acelasi om , acelasi fir , aceiasi mulineta ... si doua lansete diferite ( una proprie si una etalon ). Numai asa se vad diferentele. ( mizez pe rezultate si asta este ''profitul" meu ;) )

Urmatorul concurs va avea alta tema:
Acelasi om, aceiasi lanseta , acelasi fir si doua mulinete ( una proprie ,una etalon ) ... Ca sa stim si cum "arunca mulinetele" ...

Aceste doua prime concursuri vor avea ca singur scop aruncarile la distanta.
Intr-un al 3-lea vom aborda o alta tema. L-)
In prima etapa a acestui ultim concurs concurentii vor face driluri pe camp cu sticle pet pline cu apa de la 0,5l la 1,5l. In acest timp li se ia pulsul.
In a 2-a etapa fiecare concurent primeste cate o pastila de extasy si se masoara iar pulsul.
Castigator este cel care insumeaza cele mai mari pulsuri in cele doua etape.
Astfel vom putea judeca si "placerea in dril" pentru cateva lansete ! :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare lansete

Mesaj de Laurentiu » 25 Noi 2011, 22:54

Dan Mitranescu scrie:Nu-mi place cand "unul" zice ca nu-i place "lanseta sau mulineta mea" fara macar sa pescuiasca un minut cu ea.
In acest comert trebuie sa te obisnuiesti cu acest fapt. 99,99999% din lansete se cumpara pe vazut placut in magazin, nu pe testate.
Dan Mitranescu scrie:Nu-mi place cand "unul" este stresat "in sus si in jos" de firma pe care o reprezint.
Iar trebuie sa te obisnuiesti cu acest lucru in comertul asta. Asa se intampla este tot.
Nici mie nu-mi place cand cineva isi exprima o parere mai negativa despre marca ta si vine unul si ii baga pumnul in gura fara un argument solid sau pur simplu de dragul de a se baga aiurea in seama.
Dan Mitranescu scrie:Nu-mi plac "cei" care il sustin pe "unul " ...
De unde rezulta ca nu-i placi nici pe cei care te-au sustinut pe topicul mulinetelor? :)


Devii cam irascibil sau mi se pare mie..? :D
Deh.. cam greu cu comertul si cu publicitatea asta fortata, poate nu merge la toti...
Observ ca ma provoci la dispute si polemici. Eu am vrut sa fiu impaciuitor si permisiv dar nu stiu ce ai inteles tu... :-??

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare lansete

Mesaj de Desideiu Bogdan » 25 Noi 2011, 23:26

Laurentiu scrie:
Dan Mitranescu scrie:Nu-mi place cand "unul" zice ca nu-i place "lanseta sau mulineta mea" fara macar sa pescuiasca un minut cu ea.
In acest comert trebuie sa te obisnuiesti cu acest fapt. 99,99999% din lansete se cumpara pe vazut placut in magazin, nu pe testate.
Dan Mitranescu scrie:Nu-mi place cand "unul" este stresat "in sus si in jos" de firma pe care o reprezint.
Iar trebuie sa te obisnuiesti cu acest lucru in comertul asta. Asa se intampla este tot.
Nici mie nu-mi place cand cineva isi exprima o parere mai negativa despre marca ta si vine unul si ii baga pumnul in gura fara un argument solid sau pur simplu de dragul de a se baga aiurea in seama.
Dan Mitranescu scrie:Nu-mi plac "cei" care il sustin pe "unul " ...
De unde rezulta ca nu-i placi nici pe cei care te-au sustinut pe topicul mulinetelor? :)


Devii cam irascibil sau mi se pare mie..? :D
Deh.. cam greu cu comertul si cu publicitatea asta fortata, poate nu merge la toti...
Observ ca ma provoci la dispute si polemici. Eu am vrut sa fiu impaciuitor si permisiv dar nu stiu ce ai inteles tu... :-??
=D> =D> =D> =D> Am citit... la fel de irascibil mi s-a parut si mie. Au scazut vanzarile de cand iti spui tu parerea despre marca asta , poate de aia. ;)
Propun sa fii si mai acid in pareri.....poate se desfiinteaza chinezaria asta de firma.

P.S. Daca promit sa nu vin la concursul de casting , te prezinti? :D

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare lansete

Mesaj de Desideiu Bogdan » 25 Noi 2011, 23:29

Laurentiu scrie: Pai de exemplu la formula 1 exista obligativitatea folosirii unei anume marci de anvelope sau anumite materiale?
NORMAL
Googaleste regulamentul F1. Intre timp cauta alte exemple.

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de gabalau » 25 Noi 2011, 23:58

D-NULE Mitranescu,Lacherentu este tare numai in spatele tastaturii nu va-ti dat seama pana acum?la-ti invitat si gratis si el se da la fund si gaseste fel si fel se scuze penibile..............este un 0 (zero) barat in pescuit si el se ia in gura cu toata lumea,mai putin cu deutchlandezu fiindca iei vorbesc aceiasi limba ;) .
P.S. Se poate veni ca spectator la concursul de aruncari?


Vor mai fi cativa concurenti invitati gratuit. Pe langa sansa unui premiu este si o "socializare" benefica oricarui pescar interesat de echipamentele de pescuit asa cum si tu dai dovada. Sper sa accepti.
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de Neamtul » 26 Noi 2011, 00:05

@bogdan
Tu daca nu-ti bagi nasul peste tot nu esti sanatos.

Imi trimiti mesaj pe privat ca vrei sa ma umilesti in public? #-o
Pe cine vrei sa impresionezi?

PS:
Cine crezi ca se sperie de tine?
Daca tu mergi la concursul de casting atunci ce? Ne dai lectii?

Ai cumva ceva de castigat in urma vanzarilor firmei Hakuyo sau care-i problema ta?
Vrei sa faci o noua revolutie? Atunci du-te in strada si nu sta pe forum.
Hai pa!

@gabalau
Cine e persoana din spatele tastaturii de te tot agiti tu acolo pentru brandul Hakuyo? Ce realizari ai tu in pescuitul asta?
Cine te-o intrebat pe tine vre-odata ceva pe forumul asta?
Te-ai bagat ca musca-n lapte.

Daca e polemica apai polemica sa fie!(ca de vorbit frumos cu unii nu se poate..)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de gor965 » 26 Noi 2011, 00:13

...deci hai sa ne fie clar un lucru : am permis (si facut) acest topic ptr. a separa discutiile tehnice despre scule de discutiile in contradictoriu despre marci, firme, reclama, comert,etc. ! Toate astea sunt permise in limita bunului simt iar orice alata tentativa de deturnare a subiectului catre conflicte si razbunari personale vor fi sanctionate !...aviz dl-ului Desideriu care are nu stiu ce de impartit cu ceilalti useri si tot cauta scandal : coane draga, daca mai scrii o data ca X sau Y sunt de joasa speta si eu am convingerea ca vorbesti aiurea, o sa vezi efectiv cum e sa faci aripi de pe forum , fara sa bei RedBull !...si nu glumesc ! :-B
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de gabalau » 26 Noi 2011, 00:25

Hitleristule :D ,pe mine ma doare in cot de tine ;) ,problema este ca nu suport prostia si ipocrizia :-q unde la tine si la tovarasul tau(ala cu fosila la avatar) primeaza :P ................va luati in gura cu toata lumea si pe urma faceti pe victimele >:) .........RUSINICA :))
Pai,ori suntem golani,ori nu mai suntem =)) !!



[
quote="Neamtul"]@bogdan
Tu daca nu-ti bagi nasul peste tot nu esti sanatos.

Imi trimiti mesaj pe privat ca vrei sa ma umilesti in public? #-o
Pe cine vrei sa impresionezi?

PS:
Cine crezi ca se sperie de tine?
Daca tu mergi la concursul de casting atunci ce? Ne dai lectii?

Ai cumva ceva de castigat in urma vanzarilor firmei Hakuyo sau care-i problema ta?
Vrei sa faci o noua revolutie? Atunci du-te in strada si nu sta pe forum.
Hai pa!

@gabalau
Cine e persoana din spatele tastaturii de te tot agiti tu acolo pentru brandul Hakuyo? Ce realizari ai tu in pescuitul asta?
Cine te-o intrebat pe tine vre-odata ceva pe forumul asta?
Te-ai bagat ca musca-n lapte.

Daca e polemica apai polemica sa fie!(ca de vorbit frumos cu unii nu se poate..)
[/quote][/quote]
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de Desideiu Bogdan » 26 Noi 2011, 00:32

Neamtul scrie:@bogdan
Tu daca nu-ti bagi nasul peste tot nu esti sanatos.

Imi trimiti mesaj pe privat ca vrei sa ma umilesti in public? #-o
Pe cine vrei sa impresionezi?

PS:
Cine crezi ca se sperie de tine?
Daca tu mergi la concursul de casting atunci ce? Ne dai lectii?

Ai cumva ceva de castigat in urma vanzarilor firmei Hakuyo sau care-i problema ta?
Vrei sa faci o noua revolutie? Atunci du-te in strada si nu sta pe forum.
Hai pa!

@gabalau
Cine e persoana din spatele tastaturii de te tot agiti tu acolo pentru brandul Hakuyo? Ce realizari ai tu in pescuitul asta de iti dai cu parerea despre altii?
Cine te-o intrebat pe tine vre-odata ceva pe forumul asta?
Te-ai bagat ca musca-n lapte.

Daca e polemica apai polemica sa fie!(ca de vorbit frumos cu unii nu se poate..)

Sanatos? Eu? Sigur NU !!! Dar cu toata nebunia din capul meu , judecata pe care o am e de 10 ori mai lucida si exacta decat a ta si a siamezului pentru care sari de poponetz in sus acum.

Ti-am spus din primul mesaj in privat cum ca nu am de ce sa vorbesc cu tine acolo....nu pot comunica corect cu "studenti" ca tine....nu ascund asta , fapt pentru care am postat (pe topicul cu mulinete) toate mesajele din privat pe care ti le-am trimis.
Caut sa-l impresionez pe domnul Mitranescu pentru o eventuala remuneratie , bineinteles ;) .
Amice...nu vreau sa-ti fie frica sau sa te sperii de mine...ti-am zis , ai probleme in a intelege lucrurile...pot spune ca deja modul tau de gandire a devenit un mic experiment pentru mine.

Am ceva de castigat de pe urma vanzarilor firmei Hakuyo? Am un infim comision de 30% din cifra de afaceri . ;)



P.S. Foarte putina lume stie cine este persoana de origine asiatica din spatele firmei Hakuyo...dar tot pentru tine si fratele tau siamez am sa spun ...poate va linistiti si voi . ;)
Patronul firmei face parte din familia lui Bruce Lee (acel Bruce Lee ;) )...batausul ala despre care s-au facut atatea filme...poate totusi n-ar fii atat de indicat sa fiti asa Gica Contra in ceea ce priveste marca asta . De baiatul asta sa-ti fie frica ...nu de mine ;) .

Hai Pa!

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: Discutii...pro vs. contra ! :)

Mesaj de gabalau » 27 Noi 2011, 19:29

@bogdan derbedeuu
Tare rau faza cu Bruce Lee ;) ...............app.vezi ca saptamana viitoare o sa apara un nou brand in lumea pescuitului si firma se numeste "stavridul",si este cumnatul lui Jackie Chan :)) ..........problema este ca , cumnatasu este inca ca in viata :) ,Lee s-a dus :((
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”