Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de zippo47 » 28 Noi 2011, 14:01

Salut Voios la toata lumea,
Este cine care imi poate spune pe unde mai sunt locuri de pescuit de rapitor(caci asta este sezonul ) in zona Fetesti- Cernavoda. Nu am mai fost de mult la o partida de Stiuca si tare imi este dor. Nu am pretentii mari - poate sa fie si stationar.
Va multumesc anticipat !

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de zippo47 » 28 Noi 2011, 14:05

zippo47 scrie:Salut Voios la toata lumea,
Este cine care imi poate spune pe unde mai sunt locuri de pescuit de rapitor(caci asta este sezonul ) in zona Fetesti- Cernavoda. Nu am mai fost de mult la o partida de Stiuca si tare imi este dor. Nu am pretentii mari - poate sa fie si stationar.
Va multumesc anticipat !
Cred ca nu am gresit ca am deschis un nou topic , dar nu am mai vazut niciunul ,actual, pe aceasta tema

Avatar utilizator
balaur
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 14 Noi 2011, 10:31

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de balaur » 28 Noi 2011, 15:07

Salut ,locuri bune de stiuca gasesti intre Dunareni si Topalul atat de pe mal cat si din barca. In satul Capidava unde se afla si cetatea cu acelasi nume in partea stanga sau chiar la poalele cetatii poti pescui guvide cu care poti da mai apoi dupa stiuca cat si dupa salau. I-ti recomand aceasta zona unde eu personal am avut capturi frumusele.
Sanatate si fir intins!

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de zippo47 » 28 Noi 2011, 16:16

Salut,
Cred ca este asa cum zici tu dar, pentru o partida de o zi sa fac 250Km dus, este cam peste mana. Oricum iti multumesc pentru sfat.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de georgemarian » 28 Noi 2011, 20:36

incearca pe bentu mare...

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de PsiHo » 29 Noi 2011, 12:49

nu te duce pe bentu .. nu mai e ce-a fost,anu asta au greblat-o baietii doar doar sa mai prinzi din greseala 2-3 marlite :D
eu am dat de-o balta plina de pomi taiati..sarea stiuculita,si nu pot intra astia la ''odoroabe'' din cauza crengilor,banuiesc ca nici plasa n-o poate baga cum vor.
dar e greu sa pescuiesti la spin acolo doar la stationar,din buc sunt vreo 180km.(asta era vara,acum nu stiu cum arata)

de unde esti? poti incerca pe neajlov atat la stationar cat si la spinning,eu ies joi 4-5-6 ore

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de Laurentiu » 29 Noi 2011, 13:17

Va tot aud de Neajlov....chiar mai ciuguliti ceva stiuculita? Tot pe la Calugareni?

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de zippo47 » 30 Noi 2011, 14:44

Eu sunt din Fetesti dar nu am mai fost la un pescuit de anul trecut(din motive serioase ). ~x(

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Locuri de Stiuca in zona Fetesti - Cenavoda

Mesaj de PsiHo » 01 Dec 2011, 17:03

atunci poti da o fuga sa vezi cum se prezinta groapa :D

intri in facaeni si o iei pe dig pana la statia aia de la progresu (de trage apa din dunare) mai exact e si o stana acolo.
pe la km9 si imi zici si mie cum se prezinta,dar acum sigur are pojghita de gheata,dabia am venit de pe neajlov (un rau aici langa buc) si in unele locuri era inghetat la mal.
sau mai infata de stana aia e un ''canton'' strigi la ala,il cheama nicu,ii zici ca esti prieten cu andrei baiatu' lu' stan si iti zice ala toate locurile din jur unde ai putea prinde :P
imi zici ce-ai facut,eu sper sa ajung in zona prin ianuarie

Laurentiu mai pica cate-o marlita dar nu dau niciodata la pod la calugareni. o iau spre singureni si stanga spre stalpu,de la coltu paduri bat la pas pana aproape de iepuresti,acum nu am avut nici un atac,dar acum cam o luna am luat 2 la 1,5kg ,una scapata nu am vazut-o si un atac nefinalizat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”