Sufix?

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dorys
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 18 Mar 2011, 21:19

Sufix?

Mesaj de dorys » 05 Dec 2011, 23:02

Cautand astazi diverse accesorii pe alte meleaguri (UK) am observat cu stupoare ca firele din gama Sufix au preturi duble fata de cele existente pe piata noastra.
Acum intrebarea mea vine oarecum firesc zic eu...daca produsele de calitate au preturi pe masura, asta inseamna ca cele pe care le gasim la noi sunt de calitate ”estica”?
La alte produse similare nu am vazut diferente asa majore.
Pareri de la cunsocatori si utilizatori!

Avatar utilizator
speed3r
membru activ
membru activ
Mesaje: 126
Membru din: 18 Aug 2010, 13:18
Localitate: Timisoara

Re: Sufix?

Mesaj de speed3r » 06 Dec 2011, 19:07

cauta si mulinete Okuma pe site-urile de afara si ai sa vezi ca majoritatea sunt mai scumpe ... eu sunt de parere ca la unele produse preturile sunt puse si in functie de tara unde se comercializeaza ... eu sunt super multumit de firele textile de la sufix.

Avatar utilizator
dorys
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 18 Mar 2011, 21:19

Re: Sufix?

Mesaj de dorys » 07 Dec 2011, 11:40

Perfect de acord cu tine. Si eu am fost multumit in general de ele chiar daca au mai fost si accidente...se intampla si la case mai mari.
Ce ai spus tu cu privire la preturile diferentiate in functie de locatia de comercializare era de fapt intrebarea mea. DE CE? Daca firele sunt toate facute in acelasi loc cu aceeasi materie prima pretul final ar trebui sa fie cam la fel peste tot cu mici particularitati.
Fire de la Sufix de afara ai folosit?

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: Sufix?

Mesaj de Vlad Pavlovici » 07 Dec 2011, 12:11

Sunt aceleasi produse, nu e nicio diferenta. Difera doar politica de preturi.

Avatar utilizator
dorys
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 18 Mar 2011, 21:19

Re: Sufix?

Mesaj de dorys » 07 Dec 2011, 14:11

Bine ar fi sa fie asa!
E valabil doar la produsele de la firma asta?
Dupa cum spuneam la alte marci nu am vazut diferente asa de mari.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Sufix?

Mesaj de mirceasd » 13 Dec 2011, 19:59

La fire si alte accesorii sunt convins ca difera politica de preturi ( Sufix in UK costa de la 2,99 la 4,99 -mai ieftin ca la noi ) dar la lansete si mulinete cred ca se importa articole fara garantie pentru un castig maxim ,pentru ca preturile la noi sunt cel putin egale cu cele din UK.
Iata un ex strigator la cer ,o lanseta FS de 3,90 ,3,5 lbs model 2011 fara garantie costa 200 lire si cu garantie 5 ani costa 250 lire.La noi se da garantie 1 an si costa 344 lire ,as mai putea da exemple dar nu vreau sa isc mari polemici pe forum.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Sufix?

Mesaj de Alexandru Mihai » 13 Dec 2011, 21:27

mirceasd scrie:La fire si alte accesorii sunt convins ca difera politica de preturi ( Sufix in UK costa de la 2,99 la 4,99 -mai ieftin ca la noi ) dar la lansete si mulinete cred ca se importa articole fara garantie pentru un castig maxim ,pentru ca preturile la noi sunt cel putin egale cu cele din UK.
Iata un ex strigator la cer ,o lanseta FS de 3,90 ,3,5 lbs model 2011 fara garantie costa 200 lire si cu garantie 5 ani costa 250 lire.La noi se da garantie 1 an si costa 344 lire ,as mai putea da exemple dar nu vreau sa isc mari polemici pe forum.
Este lunga iarna... :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”