Joc tambur

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Joc tambur

Mesaj de saryi » 14 Dec 2011, 20:29

Am tinut azi in mana o mulineta kkarp excellence vx 8000 si avea un joc stanga dreapta maricel la tambur, cu frana fata stransa la maxim. Este normal acest joc? Eram hotarat sa achizitionez 3 buc pana am sesizat acest joc. Am probat si o okuma axeon v2 80 si nu avea acest joc.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de gor965 » 14 Dec 2011, 21:48

saryi scrie:Am tinut azi in mana o mulineta kkarp excellence vx 8000 si avea un joc stanga dreapta maricel la tambur, cu frana fata stransa la maxim. Este normal acest joc? Eram hotarat sa achizitionez 3 buc pana am sesizat acest joc. Am probat si o okuma axeon v2 80 si nu avea acest joc.
E posibil sa fi avut saiba de pe ax slabita (cea de sub tambur) !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de saryi » 14 Dec 2011, 21:57

Multumesc de raspuns Gor965. Se poate rezolva daca e vorba de acea saiba?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de gor965 » 14 Dec 2011, 22:09

saryi scrie:Multumesc de raspuns Gor965. Se poate rezolva daca e vorba de acea saiba?
Am gresit cand am spus "saiba" ...e o piulita, si se strange cu un patent dupa ce scoti tamburul de pe ax ! Ideea e ca jocul lateral nu apare la tambur ci la ax ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de saryi » 14 Dec 2011, 22:19

Inseamna ca n-ar fi chiar asa o tragedie :)

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de saryi » 14 Dec 2011, 22:28

Recitind ce am scris mai sus nu sunt convins ca m-am exprimat corect. Mai precis am luat drept joc la tambur faptul ca tamburul poate fi rotit stanga dreapta desi frana este stransa complet. E acesta joc la ax?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de gor965 » 14 Dec 2011, 22:48

saryi scrie:Recitind ce am scris mai sus nu sunt convins ca m-am exprimat corect. Mai precis am luat drept joc la tambur faptul ca tamburul poate fi rotit stanga dreapta desi frana este stransa complet. E acesta joc in ax?
E un joc PE ax ...de fapt cat de mult putea fi rotit ? ..ptr. ca mulinetele cu baitrunner spate au "caracteristica" asta a tamburului, axul prezentand o zona pe care lucreaza piesa care il pune pe liber sau il blocheaza !

P.S.
La Axeon V2 nu puteai sa ai miscarea aia ptr. ca axul e fix, mulineta neavand baitrunner !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Joc tambur

Mesaj de saryi » 14 Dec 2011, 22:54

gor965 scrie:
saryi scrie:Recitind ce am scris mai sus nu sunt convins ca m-am exprimat corect. Mai precis am luat drept joc la tambur faptul ca tamburul poate fi rotit stanga dreapta desi frana este stransa complet. E acesta joc in ax?
E un joc PE ax ...de fapt cat de mult putea fi rotit ? ..ptr. ca mulinetele cu baitrunner spate au "caracteristica" asta a tamburului, axul prezentand o zona pe care lucreaza piesa care il pune pe liber sau il blocheaza !

P.S.
La Axeon V2 nu puteai sa ai miscarea aia ptr. ca axul e fix, mulineta neavand baitrunner !
Sub 1 cm putea fi rotit. Acum am inteles. Multumesc de lamuriri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”