baracuda

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
laeucigasul
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 19 Aug 2008, 19:01
Localitate: Medgidia

baracuda

Mesaj de laeucigasul » 17 Dec 2008, 16:18

ce parere aveti despre baracuda? sunt scule slabe la calitate cat si la pret sau doar la pret...cine le-a folosit sau cine le foloseste, chiar si cei care au auzit, sa-si de-a o parere despre ele!
Visele smulg gratii!

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: baracuda

Mesaj de Driscu Radu » 17 Dec 2008, 17:38

Prerea mea in afara de senzori prima generatie care m-au tinut 5 ani de pescuit si mau costat 20 roni bucata si niste nada destul de buna la 12,5-15 lei kg nu prea am vazut ceva bun de la ei am folosit in trecut cu rezultate multumitoare niste arome aditivi de la Traper parca sau cam asa ceva nu am folosit.Incerca totusi ceva foarte de jos mai bun calitati indreaptate spre linia effe.Numai bine fir intins.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: baracuda

Mesaj de misu_sipanu » 18 Dec 2008, 18:36

salut sunt misu_sipanu decat Baracuda mai bine Carson crede ma am magazin
de pescuit si am avut numai probleme cu reclamatiile

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: baracuda

Mesaj de catalin2804 » 18 Dec 2008, 19:36

Salutare. Am avut eu anul acesta ambele bete si Mustangul si X-force-ul. Nu sunt eu asa de meserias in ale crapului dar invat. Mie mi s-au parut bete bune. Am fost in delta cu ele si am adus cracane cu ele la mal. Acuma am maver 403 si sincer nu mi se pare ca ar fi o diferenta intre ele(maver-ele le-am folosit doar 2 iesiri scurte). Sincer iti recomand x-force-ul.

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: baracuda

Mesaj de carapavel florin » 27 Dec 2008, 14:09

salut dar de unde astia de la baracuda magazin sa unde gasesc prosuse de la ei ca am vazut pe site-ul lor un rod pod bun.

Avatar utilizator
cris71tian72
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 01 Apr 2008, 18:11

Re: baracuda

Mesaj de cris71tian72 » 27 Dec 2008, 15:01

Am inceput cu baracuda bete mustang din 3 bucati 3,5 lb pe care le mai folosesc .[arunc cu ele ca si cum as vrea sa le rup si nu mi-ar parea rau ]Am avut si senzori care la pretul lor au meritat.[din cind in cind mai ramaneau blocati si sunau continu]Am probat si fire [-x dar am trecut la altele .Am vazut la prieteni de ai mei scaune dar lasa de dorit. Folosesc de la baracuda un tub de transport lansete [50 roni] de care sint multumit pentru ca intra 2 lansete in el. Nu am incercat nade nu stiu cum sint.Despre mulinete pot spune doar din auzite [de la prieteni] ca dupa 2 ani au fost varza.

Avatar utilizator
valetro
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 13 Oct 2008, 09:58

Re: baracuda

Mesaj de valetro » 27 Dec 2008, 22:52

am avut de toate,la acea vreme si cit ceream eu de la pescuit era ok :-B . Mustang din 2 bunisoare, x-force din 2 bune,problema este ca daca nu le gasesti Moka(fara TVA ,fara taxe si impozite),cu acelasi pret poti sa iei ceva mai bun.P.S Mustangul actiune parabolica,x-force actiune pe virf.(cind ies cu ele pe balti mai aglomerate parca ma descalt si am sosete rupte). :">

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: baracuda

Mesaj de vali003 » 28 Dec 2008, 17:13

Am de vreo cinci ani un Mustang din doua bucati , nu stiu daca am fost eu mai norocos , dar , a fost un bat foarte bun , actual il folosesc ca marcher , dar a scos crapi si de 20-22 kg. . Daca esti pescar de competitie , atunci ai nevoie de scule cit mai performante , daca pescuiesti de placere , nu la distante foarte mari , astfel de bete te pot servi destul de bine .

Avatar utilizator
cris71tian72
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 01 Apr 2008, 18:11

Re: baracuda

Mesaj de cris71tian72 » 28 Dec 2008, 19:27

Poate gresesc, dar gandesc ca problema noastra a tuturor pescarilor ''de placere'' ;) [care nu au timp sa participe la concursuri sau dotare ori destule cunostinte in domeniu sau bani] este de a urca in liga MARE si aceasta obsesie ne face sa ne dorim[ o parte chiar sa cumparam ] scule nade fire mulinete de cea mai buna calitate .O parte din noi reusesc pentru alti ramane doar un vis si sculele si LIGA dar fiecare OM are nevoie de un vis. o:-)

Avatar utilizator
crapu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 24 Mar 2008, 21:24

Re: baracuda

Mesaj de crapu » 30 Dec 2008, 17:12

eu am avut 5 bete Mustang 3.90, acuma mai am doar 3...doua le-am rupt din lansare cu plumb de 85g, poate ca am dat prea tare in ele...dar la ce pret sunt io zic ca sunt satisfacatoare
am avut si senzori dar o fost jale cu ei...ba ramaneau blocati si bipuiau continuu ba nu mergeau, plus ca "consuma" tare mult!!! statia de la ei nu merge mai mult de 25-30m

Avatar utilizator
fazakas ioan
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 10 Dec 2008, 11:29

Re: baracuda

Mesaj de fazakas ioan » 31 Dec 2008, 00:01

betele eu zic ca sunt destul de ok pt pretul lor dar de mulinete,mai bine ma abtin ca as zice ceva urat de ele.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: baracuda

Mesaj de gor965 » 31 Dec 2008, 00:15

fazakas ioan scrie:betele eu zic ca sunt destul de ok pt pretul lor dar de mulinete,mai bine ma abtin ca as zice ceva urat de ele.
De mama le-ai zice ceva ...sau de dulce ? :D Auzisem pe cineva ca dupa ce l-a prins o ploaie, la urmatoarea partida s-a trezit cu rulmentii mulinetei blocati ...de rugina !!! >:) :))...nu-mi mai amintesc exact ce marca erau ...Siweida ori Baracuda ...una din astea doua ! :-w
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
fazakas ioan
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 10 Dec 2008, 11:29

Re: baracuda

Mesaj de fazakas ioan » 31 Dec 2008, 00:43

da sa sti ca asta e problema lor ,stiu pt ca am lucrat intr-un mag de pescuit. si veneau des clienti pt reclamatii. ruginea doar rulmentul pe role (one way) dar era de ajuns.

Avatar utilizator
fazakas ioan
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 10 Dec 2008, 11:29

Re: baracuda

Mesaj de fazakas ioan » 31 Dec 2008, 01:10

asta am observat la cele pe care le-am desfacut. si mai e o problema cu patronul de la baracuda, cel care le aduce in bucuresti,e un sucevean nu mai tin minte cum il cheama.nu mai vroia sa schimbe produsele daca erau folosite. de parca se strica daca le tii in vitrina :-/ nu am inteles asta niciodata.sper ca si-a schimbat mentalitatea

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: baracuda

Mesaj de catalin2804 » 02 Ian 2009, 18:01

Sunt din suceava si va pot spune cate ceva de baracuda si de cel care le aduce in tara. Pe el nu il intereseaza foarte mult sa vanda en-detail, ci en-gros. In Sv este magazin baracuda care are preturile cum sunt si pe site, dar lumea merge sa vada ce vrea sa cumpere si apoi merg in bazar sa cumpere ce a vazut acolo la preturi mult mai mici. Eu am luat mustangurile cu 90 ron si x-force cu 110 ron. Acolo mai si negociezi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”