Aranjamente de luat ochii musafirilor

nu numai pentru gospodine

Moderator: vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Aranjamente de luat ochii musafirilor

Mesaj de florentiniuga » 20 Dec 2011, 00:16

In special acum, ca se apropie momentul meselor festive de Craciun, revelion, Sf. Vasile, etc. si dorim sa ne impresionam musafirii, cateva idei pentru decorat masa si ornamente pentru aperitive, ar fi bienevenite. Daca aveti sugestii si/sau exemple personale, nu le tineti numai pentru voi si nu uitati sa faceti o fotografie daca vedeti la altii un design deosebit. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: Aranjamente de luat ochii musafirilor

Mesaj de elvis_armeanca » 20 Dec 2011, 04:04

Parerea mea e ca niste panglicute aurii legate la piciorul paharelor cu vin au un efect placut si cred ca se poarta iarna asta!sarbatori fericite d-le Iuga si tuturor utilizatorilor acestui site! <:-P
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Aranjamente de luat ochii musafirilor

Mesaj de florentiniuga » 21 Dec 2011, 17:27

Iata o idee care m-a impresionat placut de fiecare data: un mic pachetel cu un cadou mai mult sau mai putin simbolic, in functie de cat ne permitem sau ce vrem sa exprimam. Poate fi o bomboana fina, o piatra semipretioasa ori cristal, o amuleta sau daca vreti cu adevarat sa impresionati si va permiteti, chiar o bijuterie din argint sau aur.
1.jpg
1.jpg (13.76 KiB) Vizualizat de 2563 ori
2.jpg
2.jpg (45.51 KiB) Vizualizat de 2563 ori
3.jpg
3.jpg (22.21 KiB) Vizualizat de 2563 ori
5.jpg
4.jpg
4.jpg (44.92 KiB) Vizualizat de 2563 ori
Pentru noaptea de revelion, un ceas (sunt multe modele pe care ni le permitem) cu a carui bratara sa prindem servetul, va fi surpriza perfecta. Atentie doar sa le potriviti pe toate la secunda!
6.jpg
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Aranjamente de luat ochii musafirilor

Mesaj de vali003 » 21 Dec 2011, 23:49

Frumoase aranjamente ,daca si ce vine in farfurii este in aceeasi nota ,cei de la restaurante si hoteluri pot sa inchida . Vezi , eu am o alta imagine de prezentare ,cit mai simplu ,si daca este posibil maxim doua culori ,iar farfuriile obligatoriu albe si cit mai mari ,vorba Romanului -Simply the best .

Scrie răspuns

Înapoi la “Preparate din peste”