rugaminte

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
crapu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 24 Mar 2008, 21:24

Re: rugaminte

Mesaj de crapu » 04 Ian 2009, 01:18

mersi mult!!!!
mare domn =D>

Avatar utilizator
c_p
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 15 Noi 2008, 20:44

Re: rugaminte

Mesaj de c_p » 31 Ian 2009, 20:20

@crapu

Salut. Pot sa-ti spun ca betele in cauza, ultimate bionic sunt niste bete cu actiune rapida. 3,60-3lbs are si rezerva de putere (e drept nu prea mare) si poti simti si drill-ul. Sunt excelente pe ape usoare, fara agatatura. Eu am pescuit cu bionic 3,9-3,5lbs si pot sa-ti spun ca sunt printre cele mai bune bete de agatatura... intepi...si tragi...daca te bazezi pe fir si restul. Doar de Pelzer Ticore (3,9-3,5lbs), sau BFF T-REX Carp (3,60-4lbs) sa mai tragi asa. Am pescuit cu ele pe Tancabesti in locul Avicola 1, foarte multa agatatura. Nu sunt ale mele sunt ale lui Vlad Parfene. Cum le-am vazut le-am catalogat :pari!! Dupa cateva zile de pescuit insa mi-am schimbat parerea. Foarte groase in carne, puternice. Contra: grele, dupa cateva minute cu dulapi...parca trebuie sa schimbi mana. A... si inca ceva: au inele de baza doar de 40 mm (varf 14mm). Eu personal am Greys Prodigy Plus 50 3,6-3,5lbs, tot cam la acelasi pret...actiune asemanatoare...dar cu inel de 50 plecare-16 varf. Se simte cand arunci, nu auzi firul prin inele.

Sper ca te-a ajutat...

Cristi
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”