Super zi de pescuit

Moderator: vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Super zi de pescuit

Mesaj de vali003 » 13 Ian 2012, 03:05

O super zi de pescuit la crap pe StLawrence ,este o filmare cam lunga , o ora si un pic ,dar cu o gramada de trasaturi ,prinsi mai putini .... ~x( ,


Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de REMUSGL » 13 Ian 2012, 13:01

Salut, foarte frumos filmu, imi vine sa ma mut in Canada @-), ca oricum am rude foarte apropiata acolo :D.

La ce momealta pescuiti?

Ma dau si eu cu presupusu, nu ar fi mai bine sa pescuiti cu frana de atac, putin stransa, pentru o intepare automata a pestelui, dar sa legati bine rod-podul sa nu il traga in apa :D. Foarte frumos steagul ala :x .

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de Laurentiu » 13 Ian 2012, 13:08

M-am uitat pana la minutul 20 si apoi l-am inchis. Deja deveneai enervant si tu si vecinii de vis-a-vis, dar mai ales tu. :))
Cum frate sa dai cu o SINGURA lanseta, intrun rau, la crap, si sa ai 5 trasaturi si doi pesti in 20 minute!? @-)
Sunt altii care cu cinci lansete au 5 trasaturi si doi pesti in 24 ore...si atunci se considera partida buna. =))

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de pharaoh » 13 Ian 2012, 13:27

Pai acolo raurile nu au in spate zeci de ani de plase monofilament, curent electric si nici nu pleaca nimeni cu sacii de peste acasa dupa o zi de pescuit. Cam asta este explicatia.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de vali003 » 13 Ian 2012, 14:30

Ceea ce vedeti , se intimpla de la sfirsitul lui mai , si primele doua saptamini din iunie ,nu peste tot ,in locuri unde este obisnuit sa gaseasca mincare din abundenta ,de obicei in aceasta perioada eu pescuiesc de la 4 dim. pina pe la 11- 12 la prinz ,mai mult de atit , nu i-ti mai simti miinile . Dupa aceasta perioada ,se mai linisteste ,10-15 trasaturi pe zi .

Avatar utilizator
FLAVIUS FBI
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 07 Dec 2008, 14:43

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de FLAVIUS FBI » 13 Ian 2012, 14:37

O sa visam mult si bine la o astfel de partida si asemenea ape 8-> :D

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de gor965 » 13 Ian 2012, 20:53

Bravos Vali ! =D>

Din pacate am ajuns cu pescuitul in Romania in acel punct in care cand vezi astfel de imagini, iti vine sa te lasi de pescuit ! Ce rost are sa bagi bani in zeci de scule, sa pierzi timp in prostie pe malul apei, cand e clar ca orice ai face, daca nu e si peste in garla, ai cheltuit si timp si bani in zadar ! Astfel de imagini ne par incredibile, ne aduc aminte cum ar trebui sa arate o apa publica si ne fac sa speram ca o sa traim atat de mult incat sa pescuim si noi , aici in Romanika, la fel ca Vali in Canada ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de bebe2011 » 13 Ian 2012, 21:09

Pe mine filmul lui Vali m-a daramat definitiv!Imi vine sa-mi vand jumatatea de garaj de scule si s-o car spre Canada unde vad eu cum fac,muncesc cu ziua si fac rost de o lanseta,ca dupa cum se pare,mai multe nu-mi trebuiesc.Ce sa zic......felicitari Vali,la multi ani si nu ne mai amara dom'ne cu filme de-astea! :)) :-h

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de elvis_armeanca » 13 Ian 2012, 21:27

Mda... no comment!e.. doamneeeeeeee pupati-as .....cand va fi doamneeeee si la noi asa doamneeeeeeeeee......... ~x( daca anul trecut am avut partide fara o trasatura anu asta cred ca nu o sa mai gasesc nici apa ...cu cat s-o vinde kg de apa de balta :-/Rusine celor care au pradat apele romanesti! X-(
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Super zi de pescuit

Mesaj de viorelb73 » 26 Ian 2012, 22:19

Minunat !!!
În Portsmouth, UK, 6 lire/zi, C&R!!!
6 - 10 trasaturi pe zi, drill-uri minunate, seara rupt de oboseala, dar o senzatie de relaxare totala.
Nu cred ca avem undeva in România posibilitatea unei partide ca cea din film, din cauza braconajului (plase și electric).
Respect la toti !!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”