CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASIEI 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Alexandru Mihai » 26 Ian 2012, 21:51

daniel_c scrie:...din pacate la noi, fenomenul vine incurajat de "campoini si vicecampioni", pescari adevarati, care au gandit ca hobby-ul lor fiind cam scump sa-si mai scoata din cheltuieli savarsind adevarate furturi, deh..."pescari sportivi", ..bine ca nu au ca hobby automobilismul!
Ma cunosti de ma acuzi?

Avatar utilizator
daniel_c
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 23 Noi 2009, 23:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de daniel_c » 26 Ian 2012, 22:39

@Dan M.
cu sotia cui? :D
@Alexandru M
ai citit in postarea mea numele tau de ma intrebi daca te cunosc?
nu, nu te cunosc.



ETICA carpfishing va spune ceva?.....
Acum ceva mult timp in urma, Kevin Maddocks a fost prins de catre francezi in incercarea de a trece cateva exemplare de "over" in Anglia.....din momentul acela a disparut din "circulatie", si el era un adevarat "campion si vicecampion"...
NU am nimic personal cu nimeni, si nu acuz pe nimeni de nimic, dar chestia asta cu pestii salvati de la tigae e o mare
ipocrizie ce nu trebuie incurajata, mai ales ca sunt incalcate si o serie de legi..

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Alexandru Mihai » 26 Ian 2012, 22:48

daniel_c scrie:@Dan M.
cu sotia cui? :D
@Alexandru M
ai citit in postarea mea numele tau de ma intrebi daca te cunosc?
nu, nu te cunosc.



ETICA carpfishing va spune ceva?.....
Acum ceva mult timp in urma, Kevin Maddocks a fost prins de catre francezi in incercarea de a trece cateva exemplare de "over" in Anglia.....din momentul acela a disparut din "circulatie", si el era un adevarat "campion si vicecampion"...
NU am nimic personal cu nimeni, si nu acuz pe nimeni de nimic, dar chestia asta cu pestii salvati de la tigae e o mare
ipocrizie ce nu trebuie incurajata, mai ales ca sunt incalcate si o serie de legi..
"din pacate la noi, fenomenul vine incurajat de "campoini si vicecampioni"

...de aici am tras concluzia...si te-am intrebat daca ma cunosti...
Anul trecut am iesit Vice-Campion National impreuna cu lotul Clubului Carp Zone...asta inseamna ca ma acuzi de "trafic cu crapi"...ai inteles acum?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Laurentiu » 26 Ian 2012, 23:13

vitorio mv2 scrie: - crapii nu au fost capturati la nici o momeala
- crapii nu au fost capturati la plase
Inseamna ca au sarit singuri in juvelnic sau minciog. :))
S-au tampit crapii de peste 7 kile in miez de iarna. :))

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 26 Ian 2012, 23:34

daniel_c scrie:@Dan M.
cu sotia cui? :D
@Alexandru M
ai citit in postarea mea numele tau de ma intrebi daca te cunosc?
nu, nu te cunosc.



ETICA carpfishing va spune ceva?.....
Acum ceva mult timp in urma, Kevin Maddocks a fost prins de catre francezi in incercarea de a trece cateva exemplare de "over" in Anglia.....din momentul acela a disparut din "circulatie", si el era un adevarat "campion si vicecampion"...
NU am nimic personal cu nimeni, si nu acuz pe nimeni de nimic, dar chestia asta cu pestii salvati de la tigae e o mare
ipocrizie ce nu trebuie incurajata, mai ales ca sunt incalcate si o serie de legi..
... le mai incurca omu' ! Important este sa iasa si ceva banuti ! :D

Serios acum :
Eu consider ( cu parere sincera de rau ) ca in Romania ipocrizie este atunci cand se "crede" in notiunea de C&R si cand se promoveaza acest trend destul de acid ( mai ales de persoane cu ''cazier " :D )
Poate am cazut in aceasta capcana si eu constient fiind de realitate.
Voiam sa traiesc vremuri in care oamenii cand cand scot din apa un peste sa nu il vada saramura sau o sursa de venit.Mai este mult pana atunci ...

Traiesc in fenomen din plin, cunosc foarte multi pescari si inca nu am gasit unul care sa elibereze pesti cand pescuieste pe Dunare sau pe lacuri fara restrictie C&R indiferent ca sunt "vicecampioni sau campioni " . De pescarii care nu au legaturi cu competitiile ( si sunt de mii de ori mai multi ) nici nu cred ca se pune problema.
Acum trei ani am pus pe net ca ofer o suta de euro daca vad o poza sau un film cu eliberarea unui peste pe Dunare . Ba mai mult am extins oferta si la o poza cu o saltea de primire pe Dunare ! Banii sunt tot la mine ...

Uite merg mai departe cu oferta direct si personal :
Spune-mi un pescar cunoscut care nu duce peste acasa si care nu a dus niciodata ( daca am fost fetita pe centura nu am cum sa ma dau doamna si femeie de casa acum ... :D ) si pierd 100 E.
Daca eu demonstrez ca nu este asa castig 50 E .
Ma refer la cei care prind ... pe ceilalti ii inteleg ca vor sa elibereze altii ca sa prinda si ei ... :D
Merge ? :D

P.S. Pe privat ! ;) :D

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Rechin » 26 Ian 2012, 23:46

Laurentiu scrie:
vitorio mv2 scrie: - crapii nu au fost capturati la nici o momeala
- crapii nu au fost capturati la plase
Inseamna ca au sarit singuri in juvelnic sau minciog. :))
S-au tampit crapii de peste 7 kile in miez de iarna. :))
Gata stiu ....:au fost pacaliti de un batlan ca ii muta dintr-o balta in alta pentru ca balta unde erau urma sa sece.Stiti povestea de cand eram copii?eeeee si uite asa au ajuns pe moara vlasieiiiiii.una peste alta ma bucur sincer ca exemplare asa mari nu ajung in tigae dar modul cum scapa de tigaie e discutabil pentru ca sant convins ca este adus prin ilegalitati.100%
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 26 Ian 2012, 23:53

Rechin scrie: Gata stiu ....:au fost pacaliti de un batlan ca ii muta dintr-o balta in alta pentru ca balta unde erau urma sa sece.Stiti povestea de cand eram copii?eeeee si uite asa au ajuns pe moara vlasieiiiiii.una peste alta ma bucur sincer ca exemplare asa mari nu ajung in tigae dar modul cum scapa de tigaie e discutabil pentru ca sant convins ca este adus prin ilegalitati.100%
Cunosti pe cineva care este "legal" 100% ?
Ofer 100 E ! :D
Daca demonstrez ca nu este asa castig 50E !
Merge ? :D
P.S. Tot pe privat ! :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 26 Ian 2012, 23:54

Mentionez ca eventualele castiguri le declar si platesc impozit pe ele conform legii ! ( :D )

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Ian 2012, 00:00

Si mai facem una ! :D
Punem pariu ca pe Dunare cei mai mari crapi ( si multi )se prind in Noiembrie, Decembrie poate si Ianuarie daca vremea permite ?
Cu lansetele , la momeala !
Ofer 500E si vreau numai 100E !

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Ian 2012, 00:04

Mai am una !
Punem pariu ca un mare campion de la stationar pescuind pe Olt in iarna lui 1996 ( intre Craciun si Anul Nou )a prins peste 20 de crapi cu greutati intre 8 si 15 kg ? Cu lansetele la momeala !

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Ian 2012, 00:07

Si inca una ! :D
Punem pariu ca toata iarna ( cred ca si acum :D ) la Olt , localitatea Stoienesti , intre podul rutier si cel de cale ferata se pescuieste cu lansetele , cu momeala , la crap si se prind numai "torpile" pe care nu le vezi vara ?
Nu va duceti prea aproape ca iese cu bataie ! Motiv pentru care am si spus locul ! :D

Mai am exemple , dar deja este prea mult ! :D
Sau asta vreti ? :!:

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de dani » 27 Ian 2012, 00:21

Dan Mitranescu scrie:Traiesc in fenomen din plin, cunosc foarte multi pescari si inca nu am gasit unul care sa elibereze pesti cand pescuieste pe Dunare sau pe lacuri fara restrictie C&R indiferent ca sunt "vicecampioni sau campioni " . De pescarii care nu au legaturi cu competitiile ( si sunt de mii de ori mai multi ) nici nu cred ca se pune problema.
Acum trei ani am pus pe net ca ofer o suta de euro daca vad o poza sau un film cu eliberarea unui peste pe Dunare . Ba mai mult am extins oferta si la o poza cu o saltea de primire pe Dunare ! Banii sunt tot la mine ...
Daca nu e crap si e stiuca( in decembrie, plina de icre)...si e in Delta nu in Dunare...merge? Banii nu i vreau...faci sposorizare la un concurs de copii... Doar ca ai spus ca nu ai vazut niciodata... :D Si mai erau prieteni cu mine...si au eliberat si ei...pe bune...
Daca e ok...da-mi adresa de mail pe privat si iti trimit clipul...
Ultima oară modificat 27 Ian 2012, 00:42 de către dani, modificat 1 dată în total.
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Ian 2012, 00:29

dani scrie:
Dan Mitranescu scrie:Traiesc in fenomen din plin, cunosc foarte multi pescari si inca nu am gasit unul care sa elibereze pesti cand pescuieste pe Dunare sau pe lacuri fara restrictie C&R indiferent ca sunt "vicecampioni sau campioni " . De pescarii care nu au legaturi cu competitiile ( si sunt de mii de ori mai multi ) nici nu cred ca se pune problema.
Acum trei ani am pus pe net ca ofer o suta de euro daca vad o poza sau un film cu eliberarea unui peste pe Dunare . Ba mai mult am extins oferta si la o poza cu o saltea de primire pe Dunare ! Banii sunt tot la mine ...
Daca nu e crap si e stiuca( in decembrie, plina de icre)...si e in Delta nu in Dunare...merge? Nu vreau banii...doar ca ai spus ca nu ai vazut niciodata... :D
Nu mai era loc in lada ? :D
Merge L-) , dar vreau sa stiu locul si anturajul ! :D
Daca este totul in regula ... felicitari !
Si eu am reusit la Dunare sa nu mai iau crapi sub 2 kg sau salai sub 1 kg . Chiar ma simt mai bine ! :)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de pharaoh » 27 Ian 2012, 00:59

D-le Mitranescu, s-au pus si aici pe forum clipuri cu crapi de Dunare marisori eliberati. Vezi nea Ion Paun. ;)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de dani » 27 Ian 2012, 01:10

Dan Mitranescu scrie:
dani scrie:
Dan Mitranescu scrie:Traiesc in fenomen din plin, cunosc foarte multi pescari si inca nu am gasit unul care sa elibereze pesti cand pescuieste pe Dunare sau pe lacuri fara restrictie C&R indiferent ca sunt "vicecampioni sau campioni " . De pescarii care nu au legaturi cu competitiile ( si sunt de mii de ori mai multi ) nici nu cred ca se pune problema.
Acum trei ani am pus pe net ca ofer o suta de euro daca vad o poza sau un film cu eliberarea unui peste pe Dunare . Ba mai mult am extins oferta si la o poza cu o saltea de primire pe Dunare ! Banii sunt tot la mine ...
Daca nu e crap si e stiuca( in decembrie, plina de icre)...si e in Delta nu in Dunare...merge? Nu vreau banii...doar ca ai spus ca nu ai vazut niciodata... :D
Nu mai era loc in lada ? :D
Merge L-) , dar vreau sa stiu locul si anturajul ! :D
Daca este totul in regula ... felicitari !
Si eu am reusit la Dunare sa nu mai iau crapi sub 2 kg sau salai sub 1 kg . Chiar ma simt mai bine ! :)

Ok...iti spun anturajul...si locul( cu aproximatie...nu coordonate GPS...) astept adresa de mail pe privat
today is the yesterday that tommorow won't count

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”