Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 28 Ian 2012, 20:23

Iata ca a venit si iarna in adevaretul sens al cuvantului.Odata cu ea si temperaturile f scazute care face ca mersul la un pescuit la copca sa fie foarte sigur,tinand cont ca iarna trecuta,cu parere de rau au avut loc si intamplari tragice...dar sa lasam necazurile deoparte si sa ne bucuram (cei care merg la copca)de acest stil de pescuit cat o tine gerul,ca la ce iarna am avut pana acum nu credeam ca voi mai vedea iarna asta o gheata sigura pentru pescuit si unde pui ca iernile au inceput sa fie tot mai blande si cu temperaturi ridicate...deci unde am putea merge?
eu prefer zona fundulea,afumati 5,seinoiu,frasinet...
sper sa ajung sambata intr-o locatie dar pana atunci sper ca si gheata va creste in grosime...
Deci unde pescuim la copca?sper sa avem pescari care vor sa-si imparta parerile,opiniile,sfaturile...
eu le astept...si ca un inceput -sa deschis pescuitul la copca pe balta fundulea 2 cu un tarif de 25 ron pers-zi
ce parere aveti?
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de vioril » 28 Ian 2012, 20:46

Fundulea 1 sau baraj Mihailesti-Cornetu

Avatar utilizator
zagora
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 13 Iun 2009, 14:50
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de zagora » 28 Ian 2012, 20:49

eu cred ca nu e mult dar ...nici putin. popularitatea baltii ii ofera posibilitatea patronului de a pune acest tarif. cum se spune clientela e deja formata....in opinia mea un 15 lei pe zi era mult mai rezonabil , dar nu e nimeni obligat sa merga acolo , fiecare are dreptul de a alege...vorbesc de fundulea 2 :d

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de Rechin » 29 Ian 2012, 00:47

bitza35 scrie:Iata ca a venit si iarna in adevaretul sens al cuvantului.Odata cu ea si temperaturile f scazute care face ca mersul la un pescuit la copca sa fie foarte sigur,tinand cont ca iarna trecuta,cu parere de rau au avut loc si intamplari tragice...dar sa lasam necazurile deoparte si sa ne bucuram (cei care merg la copca)de acest stil de pescuit cat o tine gerul,ca la ce iarna am avut pana acum nu credeam ca voi mai vedea iarna asta o gheata sigura pentru pescuit si unde pui ca iernile au inceput sa fie tot mai blande si cu temperaturi ridicate...deci unde am putea merge?
eu prefer zona fundulea,afumati 5,seinoiu,frasinet...
sper sa ajung sambata intr-o locatie dar pana atunci sper ca si gheata va creste in grosime...
Deci unde pescuim la copca?sper sa avem pescari care vor sa-si imparta parerile,opiniile,sfaturile...
eu le astept...si ca un inceput -sa deschis pescuitul la copca pe balta fundulea 2 cu un tarif de 25 ron pers-zi
ce parere aveti?
sper sa ajung sambata intr-o locatie dar pana atunci sper ca si gheata va creste in grosime...
Deci unde pescuim la copca?sper sa avem pescari care vor sa-si imparta parerile,opiniile,sfaturile...
pai tu ne intrebi unde mergem la copca in 2012
si tot tu ne ascunzi in ce locatie vei merge sambata.e frumos?
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 29 Ian 2012, 11:02

Rechin scrie:
bitza35 scrie:Iata ca a venit si iarna in adevaretul sens al cuvantului.Odata cu ea si temperaturile f scazute care face ca mersul la un pescuit la copca sa fie foarte sigur,tinand cont ca iarna trecuta,cu parere de rau au avut loc si intamplari tragice...dar sa lasam necazurile deoparte si sa ne bucuram (cei care merg la copca)de acest stil de pescuit cat o tine gerul,ca la ce iarna am avut pana acum nu credeam ca voi mai vedea iarna asta o gheata sigura pentru pescuit si unde pui ca iernile au inceput sa fie tot mai blande si cu temperaturi ridicate...deci unde am putea merge?
eu prefer zona fundulea,afumati 5,seinoiu,frasinet...
sper sa ajung sambata intr-o locatie dar pana atunci sper ca si gheata va creste in grosime...
Deci unde pescuim la copca?sper sa avem pescari care vor sa-si imparta parerile,opiniile,sfaturile...
eu le astept...si ca un inceput -sa deschis pescuitul la copca pe balta fundulea 2 cu un tarif de 25 ron pers-zi
ce parere aveti?
sper sa ajung sambata intr-o locatie dar pana atunci sper ca si gheata va creste in grosime...
Deci unde pescuim la copca?sper sa avem pescari care vor sa-si imparta parerile,opiniile,sfaturile...
pai tu ne intrebi unde mergem la copca in 2012
si tot tu ne ascunzi in ce locatie vei merge sambata.e frumos?
stimate coleg,daca imi permiti sa spun asa...pana sambata...mai este cale lunga #:-S si...multa paine de mancat...
sa revin la subiect.eu,de luni pana vineri merg la serviciu,deci pana sambata nu pot ajunge pe balta dar pana atunci ma pot documenta,intreba,cere sfaturi-de pe forum,de la prieteni sau cunostinte care pot ajunge pana sambata la pescuit si...asa imi pot face o idee-unde merg sa beau o tuica fiarta,un vin fiert,sa spun o gluma cu prietenii,sa fie frumos si sa ne bucuram de viata =P~ <:-P =D> ...
nu merg iarna la copca dupa capturi,merg sa ma simt bine si daca prind 5 carasi,3bibani si 7 balosi sunt cel mai fericit,ma simt campion..(dar asta a fost un exemplu)... ~x(
vineri seara voi posta numele locatiei unde merg sambata dar sigur zona fundulea o voi evita,ptr ca stiu sigur ca va fi foarte aglomerat...
cu deosebit respect
fir intins tuturor ---<>< ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de eden » 29 Ian 2012, 14:55

eu personal cred ca o sa incep sezonul de copca pe canal la rosu, sa-mi probez noua freza de 175 mm :D dupa proba, daca vad ca gaureste bine, o sa incerc probabil ori un solacolu (daca se poate ajunge tinand cont de zapezi) ori o vitan3 (e foarte aproape de bucuresti si are mult mult mult ciortanas) ori ceva fundulea, dar acolo nu merg fara cineva care a mai fost la copca acolo... de pe 6 ale lui februarie o sa fiu si eu mai liber, si sper ca in primul weekend fac o copca pe cinste...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Alex ps
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 03 Iul 2008, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de Alex ps » 03 Feb 2012, 12:55

Salut,am fost ieri la copca pe lacul Pantelimon in stanga podului .Am ajuns pe la ora 15 ,pe vijelia aia ...am prins o gramada de ghiborti ...Distractie maxima cu inca doi prieteni.
Am folosit si noi copcile care erau deja date ....

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 04 Feb 2012, 14:09

bine v-am gasit.si eu am fost ieri la o copca pe Pantelimon tot in stanga podului,dar la 20 m de pod pe mijloc (pe suvoi cum spun unii) in doua copci...la doua bete,la libelule...de la ora 11:15 pana pe la 15:30,ca incepuse o ninsoare si un vant de nu se mai vedea la 50 pe gheata (m-am cam speriat :O si am luat-o incet spre casa)...primul peste a fost un bibanel mai rasarit >:D< la libelula asa ca am insistat la unu din bete la dandineta dar nimic [-x ...asa ca in aprox. 4h si ceva am luat vreo 2kg de peste,majoritatea ghibort...in greutatea mentionata au mai fost vreo 20 de baboi donati de 2 pescari care,mi-au spus ei,venisera sa ia ''o gura de aer''...ca o complectare la ce am scris mai sus,ziua de ieri nu prea a fost o zi de pescuit,si spun asta referinduma la timp,frig si foarte frig :D ,nu ma vait dar daca nu as fi locuit in apropiere (zona salajan) nu as fi iesit din casa la nicio gura de aer,de tuica ,de voie buna....de nimic...astazi cand m-am trezit,parca aveam undeva la 150 de ani,ma durea tot corpul...o senzatie destul de ''naspa'' daca imi este ingaduit sa spun asa...si...tot raul spre bine.aveam de gand sa ies astazi pe Darvari,dar la ce se spune la tv,net,peste tot de vremea asta m-am razgandit si am iesit ieri...dar nu m-am pacalit,mi-am facut damblaua si gata...
eu sper sa mai vedem comentarii in legatura cu pescuitul la copca,asa mai aflam ''unde,ce si cum''...
multa sanatate si fir intins tuturor :-h **== ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 19 Feb 2012, 00:52

buna seara...vad ca nu prea se ''inghesuie'' nimeni sa ne povesteasca despre o partida la copca
eu am mai fost si luni 13.02 dar slabut...tot in pantelimon am dat,tot la 2 bete...slab de tot...
sanatate maxima **== ---<><
Fişiere ataşate
Imag010.jpg
Imag008.jpg
Imag006.jpg
Imag005.jpg
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 19 Feb 2012, 01:02

si cum arata fundulea 1acum o saptamana...intr-o zi de vineri pe la ora pranzului cu doi pescari si 0(zero) capturi...
de atunci nu mai stiu nimic...
poate a fost cineva si ne poate da vesti noi... :-h :-h
---<>< ---<>< ---<><
Fişiere ataşate
Imag003.jpg
Imag000.jpg
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Unde mergem sa pescuim la copca in 2012

Mesaj de bitza35 » 19 Feb 2012, 01:06

scuze ptr calitatea foto la fundulea
cred ca telefonul sau camera telefonului au avut probleme din cauza frigului... **==
niciodata nu spun NICIODATA...

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”