Grauvell Nexium Br40

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Grauvell Nexium Br40

Mesaj de pescar_s » 07 Ian 2009, 12:39

Am posibilitatea sa achizitionez 4 mulinete(marca mai sus mentionat) si nu prea cunosc nimic despre marca-pe la noi prin comert nu am vazu,iar pe saitul firmei am aflat ca-s spaniole. Daca cineva poseda acest tip sau lecunoaste pote ma ajuta. ps.sunt second si arata super. multumesc anticipat :-??

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Grauvell Nexium Br40

Mesaj de gor965 » 07 Ian 2009, 16:35

pescar_s scrie:Am posibilitatea sa achizitionez 4 mulinete(marca mai sus mentionat) si nu prea cunosc nimic despre marca-pe la noi prin comert nu am vazu,iar pe saitul firmei am aflat ca-s spaniole. Daca cineva poseda acest tip sau lecunoaste pote ma ajuta. ps.sunt second si arata super. multumesc anticipat :-??
Eu nu gasesc un model de Nexium recent...adica Nexium e model 2003 iar in catalogul 2008 nu mai apar...astea pe care vrei sa le iei ce vechime au ?
Grauvell sunt renumiti mai mult ptr. mulinetele de forta (boat fishing ,surf casting ,trout fishing) decat ptr. astea de finete !
Ar fii bine daca cineva le-ar avea si te-ar sfatuii mai bine ,altfel ,daca nu auzi ,simti si vezi cum lucreaza o mulineta second pe care n-o cunosti ,te poti trezii ca arata ca un Bugatti Veyron si merge ca un Logan ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Grauvell Nexium Br40

Mesaj de pescar_s » 09 Ian 2009, 12:12

sunt 2003,ati avut dreptate.Nu am mai gasit nici macar prieteni care sa aiba idee,asa ca am luat una,am puso pe bat cu 0,35 ca ia 180m, am atasat un plumb de 100g ,(batu? tel. SERT Uploader,de 3,90m,act. de varf- 80-150g si am dat o fuga la balta. am facut cateva zeci de aruncari si mi-a placut cum lucreaza-partea buna este ca actiunea de varf si lungimea batului ma ajutat sa arunc cca.80-90m fara prea mare opinteala. ce sa mai ! le-am luat- deo fi bine ce facui om vedea la primavara cand o iesii mustaciosu la papica #:-S sanatate! si sa auzim numai de bine. <:-P

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Grauvell Nexium Br40

Mesaj de gor965 » 09 Ian 2009, 16:06

Sa le stapanesti sanatos si sa scoti untul din ele ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”