cum pot aduce niste naluci super din State

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 11 Ian 2009, 17:25

As dori sa achizitionez mai multe naluci din State de la Bomber , Xcalibur ,Cabela . Are cineva experienta in acest mod de cumparaturi ? Sau mai bine, stie cineva pe careva care vinde asa ceva? Ma intereseaza modelul Xr 75 si 50 , Bil Dance si Spit "n Image de la Xcalibur iar de la Cotton C. modelele de la Super Spot etc. Astept raspunsuri . Multumesc si fire intinse tuturor.

Avatar utilizator
mirceaognean
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 18 Apr 2008, 21:30
Localitate: Chicago , USA

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de mirceaognean » 11 Ian 2009, 22:02

Florine aici stiu ca poti cumpara on-line cu credit card dar nu stiu daca firmele fac livrari in Europa. Am cumparat niste voblere de la Salmo si le-am primit in 3 zile.O sa-ti caut niste site-uri de unde poti cumpara si vezi tu ce rezolvi.Numa bine.Fir intins.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Qnyx » 11 Ian 2009, 22:09

La cabelas iti faci cont pe site, bagi cartea de credit si cumperi produsul. Ajunge in 10 - 14 zile la tine acasa.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 11 Ian 2009, 22:17

Stiu unde sa le gasesc daca te referi la site dar nu stiu cum sa le aduc in tara cat mai ieftin si intr-un timp cat de cat scurt. Daca ma poti ajuta spune-mi cum poti trimite un colet in tara si cat costa per kg.sau in functie de valoarea acestuia cu avionul ptr. ca acesta soseste mai repede. Multumesc.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Qnyx » 11 Ian 2009, 22:40

Pai dupa ce it ifaci cont si ai selectat produsele respective si le-ai platit, ei iti trimit coletul acasa. Ce este asa greu de inteles ?
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 12 Ian 2009, 17:42

Tot ce mi-ai spus nu este complicat dar la ultima discutie cu cei de Cabelas mi s-a spus ca ptr. transportul cu avionul pretul este de 45% din valoarea coletului si timpul de livrare este de max.9 zile iar ptr. cel cu vaporul este de 20-25% din valoare iar durata de pana la 8-9 saptamani. Nu stiu cum li se pare altora dar mie pretul pe transport mi se pare cam mare mai ales ca doream sa cumpar cu un prieten care are magazin cu art.de pescuit.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Lucian Nagy » 12 Ian 2009, 20:46

salut.am cumparat si eu de la Cabela's si mi-a ajuns pachetul destul de repede si ieftin(20$).E drept ca distanta e mai mica fata de Romania,dar avantajul mai mare e ca nu au fost adaugate taxe vamale.Eu am luat ceva voblere++fir textil,ca asta ma interesa cel mai mult.Plata am facut-o cu credit card,si mi-a ajuns cam in 5 zile.

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 12 Ian 2009, 22:13

Pretul pe care l-ai platit nu cred ca a fost influentat de faptul ca nu ai platit taxe ptr.ca am inteles ca acestea se platesc la posta cand soseste coletul dar m-ar ajuta sa stiu ce valoare a avut comanda ta si ce greutate? Multumesc.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Lucian Nagy » 13 Ian 2009, 00:36

pachetul a fost mic,,,,,,continut: 4 role prwer pro de 150yards,,2 foarfeci pt textil,2 voblere mici,4 seturi pt pestisor viu(pe care le-am dus in Ro)..si cam atit.Destul de usor,,la cintar,Ca si valoare,,nu a fost foarte mare,cam 100$,dar am comandat de proba,si in plus am iesit la un sfert pretul de aici.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Lucian Nagy » 13 Ian 2009, 00:38

am uitat sa specific ca le-am cumparat anul trecut prin aprilie,,si valoarea a fost cam de 80€.Daca iei in calcul ca o rola de powerpro m-ar fi costat €0,,iti dai seama de ce am cumparat din State.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Lucian Nagy » 13 Ian 2009, 00:39

€ 30..scuze

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 13 Ian 2009, 22:26

Multumesc ptr. informatie ; probabil o sa fac acelasi lucru adica o sa comand ceva " de control " dupa care o sa ma edific . Eram curios daca este importanta suma sau pur si simplu se taxeaza greutatea . Apropos ce fel de peste prinzi acolo si cum sunt apele ; pescuiesti in ape de stat sau particulare ? Toate cele bune si nu ne uita.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Lucian Nagy » 13 Ian 2009, 23:43

la comanda mea de la cabelas era taxa de 20$ pt delivery la comenzile sub 100$,,sau 20% din pretul total daca depasea 100$,,M-am orientat in asa fel incit am avut comanda de 100$.In lregatura cu pescuitul de aici,,eu am mai scris.O sa-ti trimit un mesaj privat pentru a nu devia subiectul la acest topic,si pentru a nu repeta ceea ce am scris mai demult.FIR INTINS!!!

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Re: cum pot aduce niste naluci super din State

Mesaj de Florea Florin » 14 Ian 2009, 12:03

O.K. Am inteles ce era de stiut , multumesc si consider inchis acest topic.

Închis

Înapoi la “Diverse”