sfat achizitie ansamblu crap (ajutor)

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: sfat achizitie ansamblu crap (ajutor)

Mesaj de eden » 21 Feb 2012, 03:05

Desideiu Bogdan scrie:
eden scrie:cuplul mic indica puterea angrenajului mulinetei, cuplu pe care-l exercita in caz de nevoie si tamburul mare, corect umplut, va da cativa metri in plus fata de un tambur mai mic, in care firul se afunda mai repede pe masura ce se desfasoara.

Am aruncat cu MTX14 , inel de 40 si TD6000 mai mult decat cu MTX14 , inel de 50 si V2 ;) ...poate sa-ti confirme si DM.....ah , si DM tot cu TD6000 pescuieste si tot cu astea o sa participe la Hakuyo Casting Cup.
asa cum si eu am aruncat mai mult cu v2 fata de bbrlc :)) ai aruncat mai departe cu ansamblul mtx14(40) si TD6000 pentru ca td6000 e mai usoara ca si v2. dar ia pune tu un fir gros si vezi cu care dai mai departe ? de pura curiozitate cu ce fir ai dat ?
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: sfat achizitie ansamblu crap (ajutor)

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Feb 2012, 17:14

eden scrie:
Desideiu Bogdan scrie:
eden scrie:cuplul mic indica puterea angrenajului mulinetei, cuplu pe care-l exercita in caz de nevoie si tamburul mare, corect umplut, va da cativa metri in plus fata de un tambur mai mic, in care firul se afunda mai repede pe masura ce se desfasoara.

Am aruncat cu MTX14 , inel de 40 si TD6000 mai mult decat cu MTX14 , inel de 50 si V2 ;) ...poate sa-ti confirme si DM.....ah , si DM tot cu TD6000 pescuieste si tot cu astea o sa participe la Hakuyo Casting Cup.
asa cum si eu am aruncat mai mult cu v2 fata de bbrlc :)) ai aruncat mai departe cu ansamblul mtx14(40) si TD6000 pentru ca td6000 e mai usoara ca si v2. dar ia pune tu un fir gros si vezi cu care dai mai departe ? de pura curiozitate cu ce fir ai dat ?

0.25...cel cu care o sa se arunce in concursul de casting.

Avatar utilizator
babanovac
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 02 Iun 2009, 01:01

Re: sfat achizitie ansamblu crap (ajutor)

Mesaj de babanovac » 21 Feb 2012, 17:33

va multumesc pentru ajutorul vostru..dar va rog sa nu deviem prea mult de la subiect
Respecte,
Marius

Avatar utilizator
secuc
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 21 Mar 2011, 12:55

Re: sfat achizitie ansamblu crap (ajutor)

Mesaj de secuc » 26 Feb 2012, 12:32

Salutare domnilor,vreau sa-mi achizitionez un set de sonik3 12-3.5 lbs dotate cu mulinete BBLC,ce sfaturi puteti sa-mi dati despre ansamblul care mie mi-a placut,iar a doua intrebare:firul shimano tehnium tribal,am inteles ca este un pic mai rigid,daca-l folosesc se pierd din metrii la lansare? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”