Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 16 Feb 2012, 02:49

Exista o tehnica de deturnare a subiectului cand deranjeaza... :-w
La un momentdat va disparea tot ce nu are legatura cu topicul. Veti gasi postarile la Diverse -> Salata de Off-topic". O sa rog moderatorii sa adune acolo off-topicuri din tot forumul, ca sa fie mai inteligibil.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 16 Feb 2012, 12:51

florentiniuga scrie:Exista o tehnica de deturnare a subiectului cand deranjeaza... :-w
La un momentdat va disparea tot ce nu are legatura cu topicul. Veti gasi postarile la Diverse -> Salata de Off-topic". O sa rog moderatorii sa adune acolo off-topicuri din tot forumul, ca sa fie mai inteligibil.
In sfarsit....

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 17 Feb 2012, 04:38

Relaxati-va!
Acesta este unicul subiect la care toate postarile sunt on-topic iar cursivitatea lui nu va va da nicio bataie de cap.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de gogu steriade » 17 Feb 2012, 11:54

domne iarna asta va dat orologiu simbiotic al ratiunii logice peste cap ! :-B cum adica salata da oftopice ? :-? ma faceti sa intru in pamant da rusine :"> ca nam avut primu aceasta ideie ! ~x( imi vine sa va pup :-* , da nu pa gura ca sa interpreteaza [-x . nimic nu ma face mai fericit dacat un subiect care dezbate orice ieste fara subiect ! :-?? >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 17 Feb 2012, 12:08

:)) :)) :))
D'aia beau rusii votka, sa le treaca scarba dupa ce se saruta pe gura. Se pare ca au o scarba cumplita, dupa cat beau. =))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de Amstel » 17 Feb 2012, 14:59

Imi pare rau, dar nu m-ai convins >:D< ...

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de bebe2011 » 17 Feb 2012, 20:45

[/quote]

Nu stiu cum se face ca astia de la noi de la tara, oameni simpli si marunti din satuletele de munte, cunosc atat de multe despre ceea ce se intampla in lumea asta!? Ma intreb insa, daca ei au atatea cunostiinte despre "tot si toate", cum se face ca suntem tara cu cele mai multe WC-uri in curti din Europa?[/quote]Avem wc-uri in curte pentru ca le folosim pentru necesitati fiziolocice,nu pentru partide de amor ca altii mai emancipati! :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 18 Feb 2012, 05:27

Amstel scrie:Imi pare rau, dar nu m-ai convins >:D< ...
Convingerile se schimba greu si in general trebuie sa existe deschidere catre dialog, "open mind". Tu ai o singura problema. Cu mine. Ca n-am dreptate, manipulez, ce spun eu nu e realizabil, am interese particulare, nu te conving, etc.
Nu ma intereseaza asemenea opinii. Propune si tu ceva, vino cu un aport intelectual, cu un ajutor cu ceva... orice. Pana acum mi-ai demonstrat in acest topic doar ca aplici perfect romanismul de Dambovita. La criticat suntem genii.

PS Vacanta placuta iti ureaza topicul "root". :-h
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 21 Feb 2012, 12:14

florentiniuga scrie:.. Propune si tu ceva, vino cu un aport intelectual, cu un ajutor cu ceva... orice. Pana acum mi-ai demonstrat in acest topic doar ca aplici perfect romanismul de Dambovita. La criticat suntem genii.
Domnu Manipuleanu :P , iti spun sincer: nu suntem in aceeasi barca..."senzationala", deci ia "aport intelectual" de la sustinatorii matale si, in special de la cei cu buda-n curte, ca-s mai dashteptzi decat Rugina... :) ...parerea lor... lol

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 21 Feb 2012, 15:22

Sincer nici nu-mi doresc sa ma dau in barca ta ca vaslesti doar din vorbe. De demagogi sunt satul, daca mai am nevoie dau drumul la tv (B1). Dar daca ma gandesc bine, tu nu esti nici macar demagog, aia macar se chinuie sa traga pe turta lor ceva sau sa-si mentina o pozitie, pe cand tu esti doar un josman, nu ai alt scop sau rost. Norocul meu ca nu poti sa ma dai jos din ce-i al meu, ca altfel te straduiai din rasputeri.

PS Daca ma mai suni sa ma injuri inca odata te banez definitiv. :"> >:)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 21 Feb 2012, 17:50

Nu fi mai mizerabil decat esti, ca eu nu te-am sunat din 2010! Cum poti sa spui asemenea tampenie? Eu daca am ceva sa-ti spun iti scriu aici, pe forum...sa vada tot electoratul", ca nu ma feresc de nimeni. Nu te credeam chiar atat de josnic...

ps: daca tu spui acum ca eu te-am sunat si te-am injurat la telefon, inseamna ca Vladeanu avea dreptate cand a spus ca numai in inchipuirea ta el te-a dat afara de la pvtv...iti place sa te transformi, prin minciuni, in victima numai ca sa-ti atragi adepti...si eu te-am crezut atunci, ca multi altii, dealtfel...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 22 Feb 2012, 01:53

Nu-ti place, nu? Nu te simti minunat cand esti acuzat de ceva josnic si nu poti demonstra ca esti nevinovat?
Daca ti-a starnit ceva sentimente episodul asta, atunci nu mai face niciodata asa ceva altuia. Asta apropo de acuzatiile pe care mi le-ai adus ca ti-am sters si editat postarile. ;)

Verdict:
Amstel -> NOT GUILTY! :D

PS Plateste bine Vladeanu sa dai in mine?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 22 Feb 2012, 17:49

florentiniuga scrie: PS Plateste bine Vladeanu sa dai in mine?
N-am nici o treaba cu Vladeanu si cu nimeni altcineva din "fenomen" - mi-am spus parerea intotdeauna indiferent de persoana "generatoare" de abordari gresite sau actiuni nepotrivite...din punctul meu de vedere. Cui ii place de mine ma accepta, cui nu...ma baneaza, ma suna-n noapte >:) , incearca sa ma intimideze...treaba lui (lor).
Eu incerc sa fiu echidistant in "josmaniile" mele - dupa cum singur observi :">, poate uneori mai si gresesc, nu neg :-? ...dar acum nu te pot lasa pe tine, manipulator crescut la scoala lui DD :) , sa sucesti mintile flacailor astia cu promisiuni d-ale tale, care mai mereu n-au fost respectate...

ps: La intrebarea ta de tot hazu' iti dau un raspuns pe masura: Vladeanu a dat si da pe tine ZERO bani.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 23 Feb 2012, 04:26

Amstel scrie:
florentiniuga scrie: PS Plateste bine Vladeanu sa dai in mine?
N-am nici o treaba cu Vladeanu si cu nimeni altcineva din "fenomen" ... La intrebarea ta de tot hazu' iti dau un raspuns pe masura: Vladeanu a dat si da pe tine ZERO bani.
As spune ca e chiar logic. La ce i-ar folosi alaturarea de cineva care-si permite sa aiba idei proprii, uneori diferite de ale lui, caruia nu-i poate spala creierul? :)) Se pare ca nu e si cazul tau. Ai inceput deja sa-l citezi, esti un bun executant (te pricepi la executat adversari), ai timp de bla-bla pe net. Sunt convins ca nici nu ti-a cerut sa faci ceva, a fost suficienta o simpla discutie si cateva mesaje subliminale, ca sa te simti tu dator sa iei atitudine. Esti adeptul perfect. Mai trebuie sa-ti perfectionezi putin metodele subversiv-persuasive ca sunt devoalate prea usor de catre un adversar mai redutabil, in rest... esti ok. Te-as recomanda cu incredere dusmanilor ca om de casa. :D

PS Ce te face sa crezi ca ma poti tu lasa sa fac sau nu ceva? Ai senzatia ca ti-am cerut acordul? :">
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 23 Feb 2012, 13:54

florentiniuga scrie: ... Ai inceput deja sa-l citezi, esti un bun executant (te pricepi la executat adversari), ai timp de bla-bla pe net. Sunt convins ca nici nu ti-a cerut sa faci ceva, a fost suficienta o simpla discutie si cateva mesaje subliminale, ca sa te simti tu dator sa iei atitudine. Esti adeptul perfect. Mai trebuie sa-ti perfectionezi putin metodele subversiv-persuasive ca sunt devoalate prea usor de catre un adversar mai redutabil, in rest... esti ok. Te-as recomanda cu incredere dusmanilor ca om de casa. :D

PS Ce te face sa crezi ca ma poti tu lasa sa fac sau nu ceva? Ai senzatia ca ti-am cerut acordul? :">
CA INTOTDEAUNA tu vezi in jurul tau numai conflicte si conspiratii in care tu esti cel vizat :-?. Wake up, man...ca nu mai esti la varsta de gradi :))...
Eu am vorbit o singura data cu Vladeanu, in 2009. Nici o alta discutie nu a existat intre noi in afara celor comunicate prin intermediul forúmurilor si a chatului de la radio. Asa ca iar bati campii cand pomenesti de discutie, spalat creiere, mesaje subliminale, metode subversiv-persuasive. Se pare ca tu incerci sa-ti justifici nereusitele si promisiunile neonorate prin faptul ca esti atacat tot timpul de Vladeanu prin intermediul altora...si nu concepi ca si altcineva poate sa-ti critice actiunile si vorbele nepotrivite, neadevarate, neconcludente...La cum stau lucrurile si la cate neadevaruri ai spus in topicul asta referitor la mine, tind sa cred ca tot ce ai povestit ca s-a petrecut intre tine si Vladeanu s-a intamplat, de fapt, numai in mintea ta, deci e pura fictiune.

ps: un psiholog te poate ajuta sa scapi de mitomanie

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”