Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 23 Feb 2012, 21:26

Pai cum facem, ca nu ies calculele. Daca nu ai vorbit din 2009 cu AV, eu nefiind la acea vreme inca la PV-TV iar el nu a afirmat ceva despre inchipuirile mele la radio sau pe forumuri, cum de-i cunosti tu parerea? La radio acum doua saptamani a spus doar ca nu i se pare corecta afirmatia mea dar nu a prea avut replica asupra faptului ca informatia mi-a parvenit chiar de la Morar din Ungaria. A raspuns doar: "...bine, ma rog, daca zici tu, dar..." Asa ca e incurcata scuza.

PS mitomanie = Boală psihică caracterizată prin tendința de a denatura adevărul, de a inventa fapte care nu s-au petrecut în realitate (Dexonline) - asta pentru ca nu sti exact definitia, dupa cum ai folosit cuvantul.
Sunt convins ca lumea ar prefera sa aibe de-a face mai degraba cu mitomani ca mine, adica muncind mult, sa nu reuseasca intotdeauna sa realizeze tot ce-si propun, decat cu mitocani ca tine care sa-i jigneasca sprinteni si neobositi tot timpul, fara jena, fara bun-simt si in special fara motiv. Poate o sa aflu pana la urma ce te impulsioneaza. Oricum, ai ajuns sa ai o influenta negativa asupra mea, ca m-ai prins intr-o perioada cand sunt ceva mai intolerant si ma provoci sa fiu asa cum m-am straduit toata viata sa nu devin. Evil (diabolic de rau s-ar traduce). Ca sa nu mai continui, nu-mi dai de ales decat sa te banez daca ma mai jignesti in continuare, ocazie cu care scap si de toate mizeriile care le-ai scris depre mine prin toate topicurile. Daca mai ai un dram de omenie, nu mai continua polemica. Eu ii pun punct aici definitiv.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 23 Feb 2012, 22:29

Iti urez succes in tot ceea ce o sa intreprinzi pentru pescari si pentru tine!...

Avatar utilizator
Aruncatoru
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 10 Iul 2011, 00:14
Localitate: La Minim 130 de Metrii Departare de Momitor

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Aruncatoru » 24 Feb 2012, 00:45

gogu steriade scrie:domne iarna asta va dat orologiu simbiotic al ratiunii logice peste cap ! :-B cum adica salata da oftopice ? :-? ma faceti sa intru in pamant da rusine :"> ca nam avut primu aceasta ideie ! ~x( imi vine sa va pup :-* , da nu pa gura ca sa interpreteaza [-x . nimic nu ma face mai fericit dacat un subiect care dezbate orice ieste fara subiect ! :-?? >:D<
Subscriu! :D
Adica scriu dedesupt :">
NICI O BARCUTA DE NADIRE NU E CA O LANSARE IN NESTIRE
Maistru Aruncator in Cadrul A.L.L.F.P.B. S.A. (Academia de Lanseuri Lungi Fara Precizie Bucuresti)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 25 Feb 2012, 02:40

Amstel scrie:Iti urez succes in tot ceea ce o sa intreprinzi pentru pescari si pentru tine!...
Iti multumesc pentru aceasta atitudine si imi cer scuze pentru formularea ultimativa din mesajul anterior. Nu m-am inselat cand am spus ca te stimez in continuare.
Respect!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 26 Feb 2012, 15:54

Mi-as dori ca gluma cu PPDD sa ia sfarsit aici,pana nu se ajunge la un nou 2000-Vadim-Ion Dolanescu-Irina Loghin in Parlament.

Avatar utilizator
gabelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 24 Ian 2012, 10:40

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gabelu » 26 Feb 2012, 19:01

DOMNULE CHEF INITIATIVA DUMNEAVOASTRA ESTE LAUDABILA DAR NU CUMVA ,INTREB SI EU ,INTERESUL POARTA FESUL OARE

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de intef » 26 Feb 2012, 19:41

Ei,nici chiar asa,omul a spus ca cel mai usor i-a fost cu PPDD,sa "intre" pe undeva prin sfera politica.Pana la urma de acolo vor veni functiile si,este singurul care a luat legatura cu cineva.Nu de asta vorbeam eu(desi dumneavoastra domnule Gabelu,ati fi indreptatit sa credeti ce ati insinuat,data fiind colaborarea dintre dl Iuga si realizatorul emisiunii "printre sute de ziare"),vorbeam despre riscul de a vedea prin Parlament solisti,realizatori de emisiuni sau mai stiu eu ce.Adica oameni care,din punct de vedere politic,nu ar prezenta(pentru mine)incredere.Nu stiu cate legi a initiat Irina Loghin(ca tot am mentionat-o mai sus),sau mai rau...cate a respectat.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 27 Feb 2012, 00:49

@ Nu despre mine era afirmatia lui gabelu ci despre userul chef dar daca tot ai adus vorba, ai dreptate, ai inteles exact situatia si din perspectiva mea, prin intermediul apropierii mele de DD, pot sa garantez ca pe functiile serioase nu vor ajunge kitchuri. Poate pe ici pe colo, in mod oportunist si profitand de viteza de organizare structurala a PPDD, se vor mai strecura si personaje contestabile dar pot fi usor debarcati ulterior. Spre exemplu, acum ma uit la OTV la Horia Mocanu, un roman cu performante exceptionale inafara, revenit pentru a se implica in aceasta formula noua. De altfel, cu cat petrec mai mult timp alaturi de acesti oameni, cu atat mai mult realizez cat de departe in urma au ramas preocuparile de tip "Elodia".
O explicatie putin mai ampla: http://florentiniuga.blogspot.com/2012/ ... nescu.html
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
gabelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 24 Ian 2012, 10:40

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gabelu » 27 Feb 2012, 11:12

SALUT PE TOATA LUMEA.TIN SA PRECIZEZ CA NU AM VRUT SA FAC NICI O INSINUARE AM VRUT DOAR SA ATRAG ATENTIA CA CEL PUTIN EU, DE VREO DOUAZECI SI CEVA DE ANI DE CIND AM DREPT DE VOT,MAM SATURAT SA FIU MINTIT, SA FIU INFOMETAT SI TRADAT DE CEI IN CARE AM AVUT INCREDERE SI CARE DUPA MOMENTUL NUMIRII LOR LA PUTERE ,AU UITAT CEEA CE AU PROMIS SAU DACA AU FACUT CEVA , AU FACUT DOAR PENTRU REGIUNULE SI JUDETELE DIN CARE SE TRAGEAU ,,,,RESTUL CU DUMNEZEU INAINTE.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gor965 » 27 Feb 2012, 12:03

gabelu scrie:..........SAU DACA AU FACUT CEVA , AU FACUT DOAR PENTRU REGIUNULE SI JUDETELE DIN CARE SE TRAGEAU ..........
Asa ceva NU exista ! Daca a facut cineva ceva in judetul lui, a facut-o ptr. ca sa fac un ban "cinstit" ma-sa, fra-su, ta-su, var-su, cumna-su, si tot neamul lui , in vecii vecilor !!! X-(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de Amstel » 27 Feb 2012, 16:57

florentiniuga scrie:
Amstel scrie:Iti urez succes in tot ceea ce o sa intreprinzi pentru pescari si pentru tine!...
Iti multumesc pentru aceasta atitudine si imi cer scuze pentru formularea ultimativa din mesajul anterior. Nu m-am inselat cand am spus ca te stimez in continuare.
Respect!
Respect aveai de mult si tu daca nu insistai atat de mult cu jointurile : ai "jenat" prin asta o persoana apropiata si mult prea draga mie pt ca mi-ai creat o imagine care nu-mi apartine.
Oricum, prezenta mea pe acest site se incheie aici, insa din cu totul alt motiv: nu-mi place... "Elodia"!
Transmit salutari si fire-ntinse tuturor pescarilor!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 28 Feb 2012, 06:38

Sorry! Si apropo de Elodia, cu jointul a fost evident doar o... cioaca. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 28 Feb 2012, 06:42

Sa fie oare adevarat? Dupa Melescanu la SIE, urmeaza Tariceanu la primaria capitalei din partea lui madam Nuti Udrea?
E dus cu pluta PNL-ul? USL-ul se sparge in provincie, a inceput certa pe ciolan intre PSD si PNL... se duce de rapa tot.
Base rulz! :-q
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de iulian petre » 28 Feb 2012, 08:41

George o parere personala a ta despre PP ne poti spune ?
Eu ma uit la DD si/mi aduc aminte de Vadim in urma cu ceva ani....

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de gor965 » 28 Feb 2012, 10:21

iulian petre scrie:George o parere personala a ta despre PP ne poti spune ?
Eu ma uit la DD si/mi aduc aminte de Vadim in urma cu ceva ani....
Eu sunt apolitic ! Chiar nu m-a interesat sa stiu cine si ce face la PP ( banuiesc ca mai sunt implicate si multe alte persoane) dar de DD m-am lamurit demult ce poate si ce face el pentru popor ! :D ...painea la el, circul la popor...si cum nu ma numar printre telespectatorii OTV, n-o sa cred niciodata ca populismul asta de gen balcanic o sa aiba succes la masa mare de oameni ( am citit pe net la un moment dat ca la inceput promitea case la oamenii nevoiasi, confiscari de averi de la cei bogati, fonduri de investitii create cu banii confiscati, etc.,etc.) . Sunt convins ca genul asta de promisiuni prind la publicul OTV-ist, dar repet, nu ma intereseaza politica si nu stiu daca PP se confunda in ideologie cu ce face sau ce zice DD la postul lui tv .
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”