hrana naturala

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bug
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 15 Noi 2008, 21:35

hrana naturala

Mesaj de bug » 13 Ian 2009, 12:07

care este hrana naturala a crapului pe o balastiera ,luciu=7ha,stuf aprox 100mp,substrat =balast.e mult peste si f mare.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: hrana naturala

Mesaj de gor965 » 13 Ian 2009, 12:19

Scoici ,melci ,raci ,larve... iar exemplarele f.mari mananca uneori chiar si pestisori mai mici !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: hrana naturala

Mesaj de joga petre » 13 Ian 2009, 14:36

din experienta mea(pescuiesc de 3 ani pe o astfel de apa)hrana nat e constituita din melci si scoici(mai putin)si merge o nada dulce(capsuna,scopex) sa nu incerci nada pe baza de squid sau scoica
anul ce tocmai a trecut am vazut lacul secat si am ramas uimit de milioanele de cochilii de melci ramase pe uscat
despre substrat iti spun ca e pamant tare aproape in totalitate si te sfatuiesc sa cauti platourile(pt mine au fost cele mai productive) si apa mica(1-1,5m) si o sa fii surprins de rezultate

Avatar utilizator
bug
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 15 Noi 2008, 21:35

Re: hrana naturala

Mesaj de bug » 13 Ian 2009, 17:22

joga petre scrie:din experienta mea(pescuiesc de 3 ani pe o astfel de apa)hrana nat e constituita din melci si scoici(mai putin)si merge o nada dulce(capsuna,scopex) sa nu incerci nada pe baza de squid sau scoica
anul ce tocmai a trecut am vazut lacul secat si am ramas uimit de milioanele de cochilii de melci ramase pe uscat
despre substrat iti spun ca e pamant tare aproape in totalitate si te sfatuiesc sa cauti platourile(pt mine au fost cele mai productive) si apa mica(1-1,5m) si o sa fii surprins de rezultate
pescuiesc acolo de 2 ani si am prins cel mai bine pe squid,moster crab si salmon.epamint tare unde au terminat de excavat in rest e balast.am prins pe balast si pe panta ,apa de 2m resp de 3-4m.o sa incerc si scopex

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”