CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASIEI 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 05 Mar 2012, 23:43

Dan Mitranescu scrie:Avem doua variante :
TAINUIRE sau CALOMNIE !!!
In prima varianta se stie exact ca se fura peste , dar nu se dau explicatii , iar in a doua sunt numai presupuneri care jignesc indirect pe cei care prind pestii pe balti fara restrictii ( vanzandu-i ulterior) si pe cei care ii cumpara . ( motivul : lipsa civilizatiei sau a favorizarii furturilor ).

Pai hai sa desfiintam centrele de colectare fier vechi ca au furat cativa piese de la trenuri , sa nu mai cumparam legume din piete de la tarani pe motiv ca sunt furate de pe camp si nici flori din florarii pentru ca sursa sunt cimitirele .
Hai sa inchidem OKAZII pentru ca majoritatea lucrurilor de acolo sunt noi si fara acte de provenienta ...
1cu 1 cu ... si cu 1 ... suna bine aparent , dar ordinea are importanta ei ! Nu incepem cu "1" de la sfarsit !

P.S. Va rog sa-mi spuneti cu ce va ocupati ca sa va spun cu ce sa incepem sa fim civilizati ! ;)

- daca ar fi totul asa de roz cum spui tu , ca acei crapi sunt prinsi pe balti fara restrictii...si apoi vinduti, nu cred ca ar avea cineva de comentat.
- As fi de acord cu inchiderea centrelor de colectat fier vechi dar nu toate, ci a acelor centre unde s-a gasit o sina de cale ferata, un cablu de inalta tensiune (care nu au voie sa primeasca asa ceva)
- Cu florariile la fel ( am incercat sa fac o afacere cu import de flori...dar cei nelegitimi care fac evaziune la greu m-au scos de pe piata) unde nu exista documente de provenienta ( de asta peste tot in lume se cere un Certificat de Origine a produselor) si de achizitie...trebuiesc inchise.
- pe ocazii- daca sunt anumiti indivizi care vind 10-20 de parfumuri (clar nu sunt cumparate cu acte) si/ sau un nr de bucati/unitati din acelasi produs ( se poate cere factura daca este legitim) nu are rost sa mai zic ce trebuie sa se intimple.

Economist ca meserie, cu istoric in antifrauda pentru asigurari, consiliere eocnomica internationala, etc...

Iar pentru a pastra linia discutiei, domnul Victor Petcu a precizat in alt post, provenienta unoa dintre pesti, respectiv prinsi cu plase prin delta (braconaj cred ca se numeste).

Calomie - este un cuvant mare, domnule Dan, si nu cred ca a adus cineva acuze nefondate, sau atingere la imaginea cuiva prin postari, iar daca s-ar fi adus, trebuia sa fie un mediu public si nu un forum dedicat.

Stiti cce ma doare cel mai tare? Ca am fost intr-o tara de lumea a-3 a si am vazut cum strainii se apara si se respecta intre ei, iar daca vad un strain fac tot ce pot sa traga foloase de pe urma lui. In Romania, romanii fura pe romani, se fura pe ei insasi, fara nici cea mai mica remuscare. Cautam scuze pentru faptele noastre, cautam sa dam exemplu pe cei care fac greseli pentru a ne expllica greselile proprii, dar prea putini pot sa recunoasca, DA am gresit, sau cel putin sa lupte pentru a schimba ceva (deh toti se gindesc ca schimbarea i-ar afecta si pe ei).

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2012, 00:38

Eu raman la parerea ca ce face domnul Petcu este un lucru bun in raul inevitabil si asta in cazul in care crapii sunt furati. ( lucru pe care nu are cum sa il stie sub nicio forma )
In celalalt caz nici nu se pune problema ...

Cei care pescuiesc cu plase sunt braconieri in situatia in care folosesc plase monofilament sau isi desfasoara activitatea pe zone unde nu au acordul legal ( concesionare sau angajare in vederea pescuitului industrial ) . La o singura "toana" se scot in anumite situatii crapi cam cati a cumparat nea Victor in ultimii trei ani. Pacat ca acesti pesti nu ajung in totalitate in carpodroame. Ajung la Metro sau in pescarii ...
Asa este mai bine ?

Cunosc bine fenomenul de la "braconieri" si pana la pescarii de competitie. Mi-am expus parerea fiind in asentimentul civilizatiei si considerand ca indiferent cum, crapii decat sa moara mai bine merg la "Moara " ! :D

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 00:48

Dan Mitranescu scrie:Eu raman la parerea ca ce face domnul Petcu este un lucru bun in raul inevitabil si asta in cazul in care crapii sunt furati. ( lucru pe care nu are cum sa il stie sub nicio forma )
In celalalt caz nici nu se pune problema ...

Cei care pescuiesc cu plase sunt braconieri in situatia in care folosesc plase monofilament sau isi desfasoara activitatea pe zone unde nu au acordul legal ( concesionare sau angajare in vederea pescuitului industrial ) . La o singura "toana" se scot in anumite situatii crapi cam cati a cumparat nea Victor in ultimii trei ani. Pacat ca acesti pesti nu ajung in totalitate in carpodroame. Ajung la Metro sau in pescarii ...
Asa este mai bine ?

Cunosc bine fenomenul de la "braconieri" si pana la pescarii de competitie. Mi-am expus parerea fiind in asentimentul civilizatiei si considerand ca indiferent cum, crapii decat sa moara mai bine merg la "Moara " ! :D
Iti respect parerea, asa cum respect si afacerea domnului Victor.

Asa cum tu ai o parere privind lucrul cel mai bun pentru acesti pesti, parerea mea este ca, pe termen lung mai bine militam cu totii, ne asociem si luam masuri contra scoaterii acestor exemplare din mediul lor natural ( la asta se referea intreaga mea opinie). Atata timp cat acesti pesti au o piata de desfacere( fara acte, pentru ca la metro daca ajung ajung cu acte, cei de acolo nu risca amenzile pentru cativa pesti) fenomensul se va intensifica si se va propaga ca si pana acum, influentand in mod negativ ecosistemul. Asa cum am mai zis, pescarii de competitie, si cei amatori nu pot dauna cat dauneaza pescuitul intensiv, industrial.

Mult respect si toata stima.

O seara cat mai placuta tuturor.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Mar 2012, 02:07

Scrie postareScrie postareAdaugă fotografie/videoclipAdaugă fotografie/videoclipÎntreabăÎntreabă.

Scrie ceva...

Catch & Release..

POSTĂRI ACTUALIZATE

Adrian Serban

balta de pescuit izvorul jud giurgiu la nuci se prinde numai la plantat ,anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde o locatie frumoasa dar cam aglomerata foarte putine locuride pescuit iar daca ploua se iese foarte greu


"anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde" !!!!!!

ANUNTUL A FOST COPIAT DE PE "FACEBOOK" !!!!!
Fişiere ataşate
416781_245092008915852_100002451653506_542540_1891358543_n.jpg
416781_245092008915852_100002451653506_542540_1891358543_n.jpg (22.14 KiB) Vizualizat de 2522 ori
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de sdaniel » 06 Mar 2012, 10:46

mirceab scrie:
Dan Mitranescu scrie:Eu raman la parerea ca ce face domnul Petcu este un lucru bun in raul inevitabil si asta in cazul in care crapii sunt furati. ( lucru pe care nu are cum sa il stie sub nicio forma )
In celalalt caz nici nu se pune problema ...

Cei care pescuiesc cu plase sunt braconieri in situatia in care folosesc plase monofilament sau isi desfasoara activitatea pe zone unde nu au acordul legal ( concesionare sau angajare in vederea pescuitului industrial ) . La o singura "toana" se scot in anumite situatii crapi cam cati a cumparat nea Victor in ultimii trei ani. Pacat ca acesti pesti nu ajung in totalitate in carpodroame. Ajung la Metro sau in pescarii ...
Asa este mai bine ?

Cunosc bine fenomenul de la "braconieri" si pana la pescarii de competitie. Mi-am expus parerea fiind in asentimentul civilizatiei si considerand ca indiferent cum, crapii decat sa moara mai bine merg la "Moara " ! :D
Iti respect parerea, asa cum respect si afacerea domnului Victor.

Asa cum tu ai o parere privind lucrul cel mai bun pentru acesti pesti, parerea mea este ca, pe termen lung mai bine militam cu totii, ne asociem si luam masuri contra scoaterii acestor exemplare din mediul lor natural ( la asta se referea intreaga mea opinie). Atata timp cat acesti pesti au o piata de desfacere( fara acte, pentru ca la metro daca ajung ajung cu acte, cei de acolo nu risca amenzile pentru cativa pesti) fenomensul se va intensifica si se va propaga ca si pana acum, influentand in mod negativ ecosistemul. Asa cum am mai zis, pescarii de competitie, si cei amatori nu pot dauna cat dauneaza pescuitul intensiv, industrial.

Mult respect si toata stima.

O seara cat mai placuta tuturor.
De ce incerci sa fii mai catolic decat Papa ?
Crezi ca din cauza pescarilor care prind cativa pesti mari in balti sau ape naturale fara limita impusa (lasand la o parte limita bunului simt) si mai apoi ii vand vii carpodroamelor au ajuns baltile din Romania cum au ajuns ?
Hai sa nu fim ipocriti si sa ne ascundem dupa deget , conceptul de C&R este si va fi in continuare foarte greu de implementat in Romania atata timp cat se consuma peste de apa dulce .
Eu sunt de acord cu ce face dl. Petcu , prefer sa stiu ca un crap de peste 10 kg ajunge viu in balta decat sa stiu ca un fomist face sarmale din el si ii face poze in parcare sa crape ficatu vecinilor de ciuda .
Dan Serban

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 11:23

sdaniel scrie:
mirceab scrie:
Dan Mitranescu scrie:Eu raman la parerea ca ce face domnul Petcu este un lucru bun in raul inevitabil si asta in cazul in care crapii sunt furati. ( lucru pe care nu are cum sa il stie sub nicio forma )
In celalalt caz nici nu se pune problema ...

Cei care pescuiesc cu plase sunt braconieri in situatia in care folosesc plase monofilament sau isi desfasoara activitatea pe zone unde nu au acordul legal ( concesionare sau angajare in vederea pescuitului industrial ) . La o singura "toana" se scot in anumite situatii crapi cam cati a cumparat nea Victor in ultimii trei ani. Pacat ca acesti pesti nu ajung in totalitate in carpodroame. Ajung la Metro sau in pescarii ...
Asa este mai bine ?

Cunosc bine fenomenul de la "braconieri" si pana la pescarii de competitie. Mi-am expus parerea fiind in asentimentul civilizatiei si considerand ca indiferent cum, crapii decat sa moara mai bine merg la "Moara " ! :D
Iti respect parerea, asa cum respect si afacerea domnului Victor.

Asa cum tu ai o parere privind lucrul cel mai bun pentru acesti pesti, parerea mea este ca, pe termen lung mai bine militam cu totii, ne asociem si luam masuri contra scoaterii acestor exemplare din mediul lor natural ( la asta se referea intreaga mea opinie). Atata timp cat acesti pesti au o piata de desfacere( fara acte, pentru ca la metro daca ajung ajung cu acte, cei de acolo nu risca amenzile pentru cativa pesti) fenomensul se va intensifica si se va propaga ca si pana acum, influentand in mod negativ ecosistemul. Asa cum am mai zis, pescarii de competitie, si cei amatori nu pot dauna cat dauneaza pescuitul intensiv, industrial.

Mult respect si toata stima.

O seara cat mai placuta tuturor.
De ce incerci sa fii mai catolic decat Papa ?
Crezi ca din cauza pescarilor care prind cativa pesti mari in balti sau ape naturale fara limita impusa (lasand la o parte limita bunului simt) si mai apoi ii vand vii carpodroamelor au ajuns baltile din Romania cum au ajuns ?
Hai sa nu fim ipocriti si sa ne ascundem dupa deget , conceptul de C&R este si va fi in continuare foarte greu de implementat in Romania atata timp cat se consuma peste de apa dulce .
Eu sunt de acord cu ce face dl. Petcu , prefer sa stiu ca un crap de peste 10 kg ajunge viu in balta decat sa stiu ca un fomist face sarmale din el si ii face poze in parcare sa crape ficatu vecinilor de ciuda .

Iti multumesc pentru jignire!! ai citit strict un mesaj, si nici pe aste nu l-ai citit cum trebuie!!!!

""Asa cum am mai zis, pescarii de competitie, si cei amatori nu pot dauna cat dauneaza pescuitul intensiv, industrial. ""



Cat despre pescuitul "C&R" -si tot ceea ce pretinzi tu ca stii despre asta...pentru multi este ca si cand le-ai zice unor vinatori vinati dar fara sa atingeti animalele.

pacat ca dupa ce s-a purtat discutia fara jigniri a aparut un individ deranjat de anumite motive sau pareri si arunca aiurea niste cuvinte, doar doar ii iese si lui ceva din asta. (CUM AM MAI ZIS MENTALITATEA ROMANEASCA DE BALTA)

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de sdaniel » 06 Mar 2012, 11:32

Esti foarte amabil , vad ca nu ramai dator.
Scopul meu nu a fost sa jignesc , daca tu ai luat postarea mea ca pe un afront personal , imi cer scuze ,dar nu asta am urmarit .
mirceab scrie: pacat ca dupa ce s-a purtat discutia fara jigniri a aparut un individ deranjat de anumite motive sau pareri si arunca aiurea niste cuvinte, doar doar ii iese si lui ceva din asta. (CUM AM MAI ZIS MENTALITATEA ROMANEASCA DE BALTA)

Poti sa fii un pic mai explicit ?
Dan Serban

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 11:59

sdaniel scrie:Esti foarte amabil , vad ca nu ramai dator.
Scopul meu nu a fost sa jignesc , daca tu ai luat postarea mea ca pe un afront personal , imi cer scuze ,dar nu asta am urmarit .
mirceab scrie: pacat ca dupa ce s-a purtat discutia fara jigniri a aparut un individ deranjat de anumite motive sau pareri si arunca aiurea niste cuvinte, doar doar ii iese si lui ceva din asta. (CUM AM MAI ZIS MENTALITATEA ROMANEASCA DE BALTA)

Poti sa fii un pic mai explicit ?
lasand deoparte "sa fii mai catolic decat papa de la roma", tonul ironic si lipsa de respect citind doar pe sfert postarea...ce mai pot spune?
:-q

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 12:02

vitorio mv2 scrie:Scrie postareScrie postareAdaugă fotografie/videoclipAdaugă fotografie/videoclipÎntreabăÎntreabă.

Scrie ceva...

Catch & Release..

POSTĂRI ACTUALIZATE

Adrian Serban

balta de pescuit izvorul jud giurgiu la nuci se prinde numai la plantat ,anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde o locatie frumoasa dar cam aglomerata foarte putine locuride pescuit iar daca ploua se iese foarte greu


"anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde" !!!!!!

ANUNTUL A FOST COPIAT DE PE "FACEBOOK" !!!!!

Buna ziua Domnul Victor,

Da cunosc blata si pot sa spun ca nici un peste din poza sau balta aia nu are peste 5-6 kg...

Oricum, eu mi-am zis doar o parere, in rest este la alegerea fiecaruia cum vrea sa isi administreze afacerea, cum vrea sa evolueze si cum vrea sa se prezinte.

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de sdaniel » 06 Mar 2012, 12:08

mirceab scrie:
sdaniel scrie:Esti foarte amabil , vad ca nu ramai dator.
Scopul meu nu a fost sa jignesc , daca tu ai luat postarea mea ca pe un afront personal , imi cer scuze ,dar nu asta am urmarit .
mirceab scrie: pacat ca dupa ce s-a purtat discutia fara jigniri a aparut un individ deranjat de anumite motive sau pareri si arunca aiurea niste cuvinte, doar doar ii iese si lui ceva din asta. (CUM AM MAI ZIS MENTALITATEA ROMANEASCA DE BALTA)

Poti sa fii un pic mai explicit ?
lasand deoparte "sa fii mai catolic decat papa de la roma", tonul ironic si lipsa de respect citind doar pe sfert postarea...ce mai pot spune?
:-q

Domnule draga , imi mentin afirmatia si mi-o asum ..pentru ca incercarea ta de a face educatie c&r , civica etc. pe forum poate umple pagini intregi , pentru ca eu / noi tot ce ne taie capul vom face si nu ai niciun drept sa ma/ne judeci. Conceptul c&r trebuie sa il ai , nu se dobandeste ..la fel ca si talentul .
Dan Serban

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de gor965 » 06 Mar 2012, 12:25

sdaniel scrie:... Conceptul c&r trebuie sa il ai , nu se dobandeste ..la fel ca si talentul .
Nu-i adevarat ! Poti sa adopti pe parcurs acest concept, aceasta mentalitate...nu e ceva cu care sa te nasti, precum spui de talent ! Talentul il poti dobandi si din nastere, dar il poti si dezvolta ulterior !...ma rog, sa zicem ca ce dezvolti nu e chiar talent, e o abilitate cu care nu te-ai nascut ! C&R e ptr. unii un cult, un mod de viata, iar ptr. altii e o moda, un moft...dar cu siguranta nu e ceva cu care sa te nasti ! Eu consider C&R o atitudine pe care poti sau nu s-o adopti cand consideri ca pescuitul (la orice specie) e hobby-ul tau favorit ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de sdaniel » 06 Mar 2012, 12:36

gor965 scrie:
sdaniel scrie:... Conceptul c&r trebuie sa il ai , nu se dobandeste ..la fel ca si talentul .
Nu-i adevarat ! Poti sa adopti pe parcurs acest concept, aceasta mentalitate...nu e ceva cu care sa te nasti, precum spui de talent ! Talentul il poti dobandi si din nastere, dar il poti si dezvolta ulterior !...ma rog, sa zicem ca ce dezvolti nu e chiar talent, e o abilitate cu care nu te-ai nascut ! C&R e ptr. unii un cult, un mod de viata, iar ptr. altii e o moda, un moft...dar cu siguranta nu e ceva cu care sa te nasti ! Eu consider C&R o atitudine pe care poti sau nu s-o adopti cand consideri ca pescuitul (la orice specie) e hobby-ul tau favorit ! :)
Da foarte corect , exprimarea mea a lasat de dorit si am ales o comparatie un pic nefericita . :D
Dan Serban

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 12:43

Domnule draga , imi mentin afirmatia si mi-o asum ..pentru ca incercarea ta de a face educatie c&r , civica etc. pe forum poate umple pagini intregi , pentru ca eu / noi tot ce ne taie capul vom face si nu ai niciun drept sa ma/ne judeci. Conceptul c&r trebuie sa il ai , nu se dobandeste ..la fel ca si talentul .

fiecare dintre noi are dreptul la o parere...si mai ales dreptul sa isi exprime parerea...in mod civilizat.
- sper ca nu cum va taie capul...ca deh presupun ca toti avem pretentii ca suntem civilizati, europeni, etc si nu bananieri care fac nevoile in mijlocul casei si folosesc frunze ....

- eu nu judec, am o parere pe care o exprim...de judecat o fac magistratii....dar AM DREPTUL LA O PARERE si AM DREPTUL SA IMI EXPRIM PAREREA! dar dvs. nu aveti dreptul sa imi impuneti tacerea.
-eu nu fac educatie, nici C&R si nici civica, asta se face in familie sau la scoala.

AVETI DREPTUL DVS. SA TINETI CONT SAU NU DE O PARERE. SA CITITI SAU SA ADUCETI ARGUMENTE!

Va dau un exemplu mai simplu pentru o populare sanatoasa cu exemplare record, mult mai putin constisitoare ca bani dar mai birocratica:

- fondurile europene pentru piscicultura... recuperezi 80% din investitie...si da poti sa cumperi peste, sa amaneajezi balta sa folosesti pentru logistica si dotare...etc...sunt alocati romaniei vreo 400-500 mil Eur...
avem noi 400 de balti ca MV care sa absoarba atata banet ( ca de 1 mil USD iti sapi balta ta si pui apa de la robinet daca vrei)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2012, 16:58

Cine vinde crapi de peste 10 kg cu acte , crescuti in regim propriu ? Nimeni !

Singura varianta este "colectarea de la populatie" in baza unui borderou de achizitie. PERFECT LEGALA !
( Solutia nu cred ca este acceptata de Fondurile Europene ... )

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 17:18

Dan Mitranescu scrie:Cine vinde crapi de peste 10 kg cu acte ?
La prima cautare, fara sa fiu din domeniu, am gasit un anunt interesant pe Google :
http://www.laculdepescuit-turulung.ro/de-vanzare

se poate observa ca au si categorie intre 5-8 kg....


Cred ca daca un neavenit ca mine, fara cunostinte in domeniu si fara conexiuni , gaseste in 3 minute o oferta de cumparare crap intre 5-8kg oficiala, cu acte... un patron de balta care este interesat de populare si dezvoltarea unei balti...cu un efort minim gaseste sa cumpere (daca nu din tara din afara) si crapi de peste 10kg...

Trebuie doar sa ai interesul pentru asa ceva...

La fel si pentru accesarea de fonduri europene....daca iti ddai un pic interesul poti sa le accesezi linistit....daca mai esti si o balta cu renume, nu cred ca este vreo problema in a obtine 200-300 mii Eur sa iti faci o repopulare/populare ca la carte....
cate tone sa bagi de acesti bani??? 50-60 to? ca doar nu-l platesti ca la metro...dai 8-9 lei /kg adica vreo 2 Eur/kg...plus transport+ alte taxe...

Last minute edit : http://www.carpforsale.net/carp_sales.html ia vezi aici...cum poate omul sa iti si personalizeze lotul daca vrei (a mai durat inca 5 minute sa caut) asa ca...

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”