CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASIEI 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2012, 17:32

gor965 scrie:
sdaniel scrie:... Conceptul c&r trebuie sa il ai , nu se dobandeste ..la fel ca si talentul .
Nu-i adevarat ! Poti sa adopti pe parcurs acest concept, aceasta mentalitate...nu e ceva cu care sa te nasti, precum spui de talent ! Talentul il poti dobandi si din nastere, dar il poti si dezvolta ulterior !...ma rog, sa zicem ca ce dezvolti nu e chiar talent, e o abilitate cu care nu te-ai nascut ! C&R e ptr. unii un cult, un mod de viata, iar ptr. altii e o moda, un moft...dar cu siguranta nu e ceva cu care sa te nasti ! Eu consider C&R o atitudine pe care poti sau nu s-o adopti cand consideri ca pescuitul (la orice specie) e hobby-ul tau favorit ! :)
C&R la noi este ceva ca Sfantul Valentin ...
Eu nu pot sa-i cumpar un cadou sotiei de Sfantul Valentin nici sa ma bati . :D
De Martisor sau 8 Martie mai merge , cu obiceiurile acestea m-am nascut ... , dar cu cele inventate recent este mai greu.
Generatiile tinere preiau mai usor tendintele , dar sa nu judecam "batranii" ! :D
Schimbarea se va face de la sine , in timp , iar impunerea acestui "crez" aduce numai polemici inutile si ambitii daunatoare scopului final .

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2012, 17:45

mirceab scrie:
Dan Mitranescu scrie:Cine vinde crapi de peste 10 kg cu acte ?
La prima cautare, fara sa fiu din domeniu, am gasit un anunt interesant pe Google :
http://www.laculdepescuit-turulung.ro/de-vanzare

se poate observa ca au si categorie intre 5-8 kg....


Cred ca daca un neavenit ca mine, fara cunostinte in domeniu si fara conexiuni , gaseste in 3 minute o oferta de cumparare crap intre 5-8kg oficiala, cu acte... un patron de balta care este interesat de populare si dezvoltarea unei balti...cu un efort minim gaseste sa cumpere (daca nu din tara din afara) si crapi de peste 10kg...

Trebuie doar sa ai interesul pentru asa ceva...

La fel si pentru accesarea de fonduri europene....daca iti ddai un pic interesul poti sa le accesezi linistit....daca mai esti si o balta cu renume, nu cred ca este vreo problema in a obtine 200-300 mii Eur sa iti faci o repopulare/populare ca la carte....
cate tone sa bagi de acesti bani??? 50-60 to? ca doar nu-l platesti ca la metro...dai 8-9 lei /kg adica vreo 2 Eur/kg...plus transport+ alte taxe...

Last minute edit : http://www.carpforsale.net/carp_sales.html ia vezi aici...cum poate omul sa iti si personalizeze lotul daca vrei (a mai durat inca 5 minute sa caut) asa ca...
Ce bine era daca lucrurile erau asa simple ...
La fel se interpreteaza tot acest subiect ... cu Google-ul ...

Concret : Vreau sa cumpar si eu crapi de 10 ,12 , 18 , 26 kg ( cum sunt pe listele d-lui Petcu ) . Unde gasesc si la ce pret ? Ofer comision 10 % . !
Credeti ca mai iesea toata tarasenia asta daca erau alte variante sau credeti ca patronii carpodroamelor nu au auzit de Google ?

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Mar 2012, 17:52

mirceab scrie:
vitorio mv2 scrie:Scrie postareScrie postareAdaugă fotografie/videoclipAdaugă fotografie/videoclipÎntreabăÎntreabă.

Scrie ceva...

Catch & Release..

POSTĂRI ACTUALIZATE

Adrian Serban

balta de pescuit izvorul jud giurgiu la nuci se prinde numai la plantat ,anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde o locatie frumoasa dar cam aglomerata foarte putine locuride pescuit iar daca ploua se iese foarte greu


"anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde" !!!!!!

ANUNTUL A FOST COPIAT DE PE "FACEBOOK" !!!!!

Buna ziua Domnul Victor,

Da cunosc blata si pot sa spun ca nici un peste din poza sau balta aia nu are peste 5-6 kg...

Oricum, eu mi-am zis doar o parere, in rest este la alegerea fiecaruia cum vrea sa isi administreze afacerea, cum vrea sa evolueze si cum vrea sa se prezinte.

mirceab scrie:
vitorio mv2 scrie:Scrie postareScrie postareAdaugă fotografie/videoclipAdaugă fotografie/videoclipÎntreabăÎntreabă.

Scrie ceva...

Catch & Release..

POSTĂRI ACTUALIZATE

Adrian Serban

balta de pescuit izvorul jud giurgiu la nuci se prinde numai la plantat ,anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde o locatie frumoasa dar cam aglomerata foarte putine locuride pescuit iar daca ploua se iese foarte greu


"anul trecut taxa 50 24 ore regimul se ia tot ce se prinde" !!!!!!

ANUNTUL A FOST COPIAT DE PE "FACEBOOK" !!!!!



Buna ziua Domnul Victor,

Da cunosc blata si pot sa spun ca nici un peste din poza sau balta aia nu are peste 5-6 kg...

Oricum, eu mi-am zis doar o parere, in rest este la alegerea fiecaruia cum vrea sa isi administreze afacerea, cum vrea sa evolueze si cum vrea sa se prezinte.



Dle,asa cum Dl Adrian Serban a capturat acesti crapi,la fel de bine ar fi putut sa captureze crapi mult mai mari la o alta sedinta de pescuit !!!!! Imi cer scuze,dar va rog sa va abtineti si sa nu mai continuati,pentru ca ceea ce sustineti dvs dupa parerea mea...........................!!!!!!
Fişiere ataşate
416781_245092008915852_100002451653506_542540_1891358543_n.jpg
416781_245092008915852_100002451653506_542540_1891358543_n.jpg (22.14 KiB) Vizualizat de 2490 ori
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de gor965 » 06 Mar 2012, 18:32

Dan Mitranescu scrie:...........
Schimbarea se va face de la sine , in timp , iar impunerea acestui "crez" aduce numai polemici inutile si ambitii daunatoare scopului final .
E f. corect ce spui ! Am spus si eu de multe ori pe acest forum...C&R e o chestie pe care o putem promova la noi in Romania, tocmai prin prisma disparitiei non stop a pestilor (mari) din habitatele naturale sau private, dar nu e o chestie care poate fi impusa ...ptr. ca la noi , din mosi stramosi, pestele de apa dulce e o hrana de baza in alimentatia marii majoritati a poporului ! Si inca o chestie...pescarii din Vest care au imbratisat acest stil de pescuit, n-au facut-o doar ptr. o specie anume, doar ptr. crap ... ei pescuiesc si elibereaza orice peste pe care-l prind cu mijloace sportive . Nu poti sa te bati in piept cu caramida ca esti practicant de C&R la crap da faci macel intre stiuci, salai si somni ! La noi insa notiunea a ajuns trunchiata, sau ma rog, am adaptat-o noi dupa cum ne-a picat mai bine ! Daca eram cu fata la ocean, posibil ca am fi avut alte viziuni asupra fenomenului, dar asa...traim in Romanika si pestele cel mai gustos si ieftin, e ala de furat ! :">
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 18:34

Dan Mitranescu scrie:
mirceab scrie:
Dan Mitranescu scrie:Cine vinde crapi de peste 10 kg cu acte ?
La prima cautare, fara sa fiu din domeniu, am gasit un anunt interesant pe Google :
http://www.laculdepescuit-turulung.ro/de-vanzare

se poate observa ca au si categorie intre 5-8 kg....


Cred ca daca un neavenit ca mine, fara cunostinte in domeniu si fara conexiuni , gaseste in 3 minute o oferta de cumparare crap intre 5-8kg oficiala, cu acte... un patron de balta care este interesat de populare si dezvoltarea unei balti...cu un efort minim gaseste sa cumpere (daca nu din tara din afara) si crapi de peste 10kg...

Trebuie doar sa ai interesul pentru asa ceva...

La fel si pentru accesarea de fonduri europene....daca iti ddai un pic interesul poti sa le accesezi linistit....daca mai esti si o balta cu renume, nu cred ca este vreo problema in a obtine 200-300 mii Eur sa iti faci o repopulare/populare ca la carte....
cate tone sa bagi de acesti bani??? 50-60 to? ca doar nu-l platesti ca la metro...dai 8-9 lei /kg adica vreo 2 Eur/kg...plus transport+ alte taxe...

Last minute edit : http://www.carpforsale.net/carp_sales.html ia vezi aici...cum poate omul sa iti si personalizeze lotul daca vrei (a mai durat inca 5 minute sa caut) asa ca...
Ce bine era daca lucrurile erau asa simple ...
La fel se interpreteaza tot acest subiect ... cu Google-ul ...

Concret : Vreau sa cumpar si eu crapi de 10 ,12 , 18 , 26 kg ( cum sunt pe listele d-lui Petcu ) . Unde gasesc si la ce pret ? Ofer comision 10 % . !
Credeti ca mai iesea toata tarasenia asta daca erau alte variante sau credeti ca patronii carpodroamelor nu au auzit de Google ?
OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract .

PS: fara sa am habar de armament sau avioane de antrenament am reusit sa ii bag pe cei de la IAR CRAIOVA SI ROMARM in licitatii interantionale....plecand de la 0. daca vrei dovada...da-mi pe pm o addresa de e-mail... discutam acolo toate conditiile colaborarii.Daca doresti aduc si recomandari , referinte de la fosti si actuali colaboratori (bineinteles va trebui sa asiguri confidentialitate pentru ca nu imi manjesc imaginea profesionala pentru nimeni si nimic).

Domnule Petcu - afirmatia dvs initiala a adus discutiile, la fel cum, inainte de postarea cu pestii din imagine nu ati pomenit nimic.... Cred ca macar dreptul asta il am , sa pot sa imi sustin parerea prin argumente. daca dvs nu le considerati adevarate astept contra argumentele. Cum am zis, Va stimez si cred ca o conversatie poate aduce mai multe foloase si nu doar polemici.

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 06 Mar 2012, 18:37

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... e=1&ref=nf


cred ca poti vedea ca si in spania se mananca peste.... am facut exact ce a facut si dl petcu, preluare de pe fb.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de vitorio mv2 » 08 Mar 2012, 13:50

"OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract ".

Domnule,sint de acord cu "propunerea" dvs si va anunt ca eu sint interesat sa cumpar 2 - 3 tone de crap,greutatea medie 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Putem discuta si pe privat daca nu va deranjeaza !!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 08 Mar 2012, 14:57

2-3 tone de 15-20 kg ? :D
Nici cu foduri stelare nu se gasesc ...

Eu m-am oferit sa platesc comisionul ( consultanta financiara L-) ) , dar singura mea rugaminte daca nu se materializeaza aceasta cerere de oferta este ca domnul "mirceab" sa recunoasca aici ca singura varianta viabila de populare cu exemplare capitale de crapi a carpodroamelor este " Colectarea de la populatie " PERFECT LEGALA ! ( sau trebuie obligatoriu consultanta pentru aceasta ? ;) )

P.S. in Anglia se practica acelasi lucru ! Field tester-i companiilor de nada atunci cand prind capturi pe ape publice le duc carpodroamelor partenere . Si acolo este hotie sau lipsa de civilizatie ?

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 08 Mar 2012, 15:54

Dan Mitranescu scrie:2-3 tone de 15-20 kg ? :D
Nici cu foduri stelare nu se gasesc ...

Eu m-am oferit sa platesc comisionul ( consultanta financiara L-) ) , dar singura mea rugaminte daca nu se materializeaza aceasta cerere de oferta este ca domnul "mirceab" sa recunoasca aici ca singura varianta viabila de populare cu exemplare capitale de crapi a carpodroamelor este " Colectarea de la populatie " PERFECT LEGALA ! ( sau trebuie obligatoriu consultanta pentru aceasta ? ;) )

P.S. in Anglia se practica acelasi lucru ! Field tester-i companiilor de nada atunci cand prind capturi pe ape publice le duc carpodroamelor partenere . Si acolo este hotie sau lipsa de civilizatie ?
Nu vrea sa zic nimic despre comisionul oferit de tine...dar cand ceri pestarea unor servicii trebuie sa te supui conditiilor celui care le presteaza...si nu sa mergem ca la piata ofer 10% din gura si atat... facem un contract.

In ceea ce priveste "colectarea de la populatie" perfect legala de care vorbesti tu...daca nu as cunoaste legislatie ti-as da dreptate.

partea cu 2-3 to de crapi de peste 15kg, nu vad niciunde nu vad nicaieri o populare cu aceasta cantitate DE-o DATA!!!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de vitorio mv2 » 08 Mar 2012, 22:31

vitorio mv2 scrie:"OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract ".


Domnule,sint de acord cu "propunerea" dvs si va anunt ca eu sint interesat sa cumpar 2 - 3 tone de crap,greutatea medie 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Putem discuta si pe privat daca nu va deranjeaza !!!!!

Dle m-am gindit sa modific (reduc ) cantitatea ,mai precis sa cumpar 0,5 - 1 tona de crap,greutatea medie intre 15 -20 kg !!!!!
Ultima oară modificat 08 Mar 2012, 22:37 de către vitorio mv2, modificat 1 dată în total.
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de vitorio mv2 » 08 Mar 2012, 22:34

vitorio mv2 scrie:
vitorio mv2 scrie:"OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract ".

Domnule,sint de acord cu "propunerea" dvs si va anunt ca eu sint interesat sa cumpar 2 - 3 tone de crap,greutatea medie 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Putem discuta si pe privat daca nu va deranjeaza !!!!!
"partea cu 2-3 to de crapi de peste 15kg, nu vad niciunde nu vad nicaieri o populare cu aceasta cantitate DE-o DATA!!!!"


Dle m-am gindit sa modific (reduc ) cantitatea ,mai precis sa cumpar 0,5 - 1 tona de crap,greutatea medie intre 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Va rog sa-mi spuneti daca in aceasta situatie putem sa incheiem un contract de prestari servicii................!!!!![/size]
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 08 Mar 2012, 22:43

mirceab scrie:
Nu vrea sa zic nimic despre comisionul oferit de tine...dar cand ceri pestarea unor servicii trebuie sa te supui conditiilor celui care le presteaza...si nu sa mergem ca la piata ofer 10% din gura si atat... facem un contract.

In ceea ce priveste "colectarea de la populatie" perfect legala de care vorbesti tu...daca nu as cunoaste legislatie ti-as da dreptate.

partea cu 2-3 to de crapi de peste 15kg, nu vad niciunde nu vad nicaieri o populare cu aceasta cantitate DE-o DATA!!!!
Eu nu am cerut prestari de servicii unui consultant anume.
Am oferit un procent ( sau plata ) celui care gaseste sa populeze o balta cu crapi capitali in conditii legale.
Doresc sa demonstrez ca NIMENI NU VINDE CRAPI CAPITALI !!!
Daca vreti facem ce contract doriti , dar cu clauze de ambele parti .
Eu cer despagubiri egale cu taxele percepute in situatia in care consultantul nu imi gaseste 2 tone de crapi intre 15 si 20 kg .
Corect ?
Atentie ! Nici nu am pomenit de pret ! Acesta poate sa fie si dublu fata de cat se cere pe kg de crap viu in colectarea de la populatie ! Sau asta il stabileste tot consultantul ... ?

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 10 Mar 2012, 14:28

Ca sa ma rup de la afacerile care le am trbuie sa ma motivezi. ca nu imi pierd veniturile si afacerile curente ca sa iti demonstrez tie ceva ( nu sunt nici prost si nici idiot)

Nu demonstrezi nimic dand doar din gura. Eu ti-am aratat direct printr-un link ca sunt ferme care vind loturi de crapi capitali (peste 10kg bucata) chiar si personalizate. Daca esti interest si vrei cu adevarat ( nu doar aici pe forum ca sa te lauzi ca demonstrezi) poti sa incerci tu.

Nu trebuie sa ceri in mod direct dar ai dat de subinteles din moment ce discutia se poarta cu mine.

Cum am zis...conditile se discuta in privat ( ca nu o sa stau sa imi vand know how -ul in public - nu sunt nici prost si nici idiot)


Asadar continuam discutia in privat sa nu mai continuam ( ca de faze de genul asta sunt destul cu romansi care se lauda ei ca dau procente... si cand vine vorba de fapte....le vedem in majoritatea baltilor romanesti...)

TOT CE AI DEMONSTRAT ESTE CA NU INTENTIONEZI SA FII LEGAL CI DOAR ALERGI DUPA O MICA CIUPEALA


PS:ma ofer sa dau consultanta, daca vad ca tu, mare pescar si/sau alti aptroni de balta sustineti ca nu gasiti... Cum ti-am zis...referinte pot sa iti aduc (tot in privat) de la multinationale pe care le reprezint in momentul de fata ca si agent (companii mari care la rindul lor cer confidentialiitate si LEGALITATE). Daca tu poti in schimb sa iti faci rost de crapii de care vbesti tgu ( intr-o perioada de...) atunci nnu mai ai nevoie de mine...deocamdata sustii ca nu poti. asadar trebuie sa imi accepti conditiile (logica spune asta, mai ales cea comerciala...cererea si oferta regleaza piata)

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 10 Mar 2012, 15:14

vitorio mv2 scrie:
vitorio mv2 scrie:
vitorio mv2 scrie:"OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract ".

Domnule,sint de acord cu "propunerea" dvs si va anunt ca eu sint interesat sa cumpar 2 - 3 tone de crap,greutatea medie 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Putem discuta si pe privat daca nu va deranjeaza !!!!!
"partea cu 2-3 to de crapi de peste 15kg, nu vad niciunde nu vad nicaieri o populare cu aceasta cantitate DE-o DATA!!!!"


Dle m-am gindit sa modific (reduc ) cantitatea ,mai precis sa cumpar 0,5 - 1 tona de crap,greutatea medie intre 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Va rog sa-mi spuneti daca in aceasta situatie putem sa incheiem un contract de prestari servicii................!!!!![/size]

Daca doriti consultanta...va rog in Privat...si facem un contract de agent... ([restari servicii)...conditiile le discutam acolo..

Si da modul in care ati pus problema ca doriti o cantitate intr-o perioada de...este un inceput bun...
Cum am mai zis...eu nu va cer lasati afacerea deoparte sa faceti ceva pentru mine....asadar in momentul in care ma implic o fac pe ceva care merita.
PS: pot de asemena oferi consultanta pentru accesarea de fonduri europene... pentur piscicultura si acvacultura... pentru cei care intr-adevar vor sa faca ceva cum trebuie


link: http://www.carpforsale.net/carp_sales.html
Ultima oară modificat 10 Mar 2012, 17:24 de către mirceab, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 10 Mar 2012, 15:23

vitorio mv2 scrie:
vitorio mv2 scrie:
vitorio mv2 scrie:"OK, uite cum facem ofer consultanta economica( specialitatea mea) contra cost, da-mi o cerere concreta, in care sa imi specifici exact cantitate, medie de bucati, termen de livrare( unul rezonabil si nu maine) etc...
Nu comision 10% ci facem un contract de presstari servicii, in care imi platesti serviciile, inlcusiv negocieerea de contract ".

Domnule,sint de acord cu "propunerea" dvs si va anunt ca eu sint interesat sa cumpar 2 - 3 tone de crap,greutatea medie 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Putem discuta si pe privat daca nu va deranjeaza !!!!!
"partea cu 2-3 to de crapi de peste 15kg, nu vad niciunde nu vad nicaieri o populare cu aceasta cantitate DE-o DATA!!!!"


Dle m-am gindit sa modific (reduc ) cantitatea ,mai precis sa cumpar 0,5 - 1 tona de crap,greutatea medie intre 15 - 20 kg, intr-o luna sau chiar doua luni de zile !!!!! Va rog sa-mi spuneti daca in aceasta situatie putem sa incheiem un contract de prestari servicii................!!!!![/size]


Pe privat va rog, bineinteles cca putem colabora, in anumite conditii. Precizez ca nu vreau sa demonstrez nimic, iar daca ne intelegem sa colaboram sunt dispus sa o fac, bineinteles in conditii rezonabile pentru ambele parti si fara sa epatam pe forum.

Pana sa discutam detalii, puteti urmari si verifica link-ul postat, fiind o ferma din franta care se angajeaza sa livreze loturile personalizate, presupun pot livra ceea ce doriti....intrbearea ramane, doriti sa achizitionati din afara? sunteti dispus sa suportati cheltuielile pentru transport si alte cheltuieli? (cheltuielile mele si costurile ce implica faza de prospectare, identificare, analiza, prenegociere/negociere de contract etc. bineinteles ca ar urca pretul /kg)

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”