CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASIEI 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
aero
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 27 Sep 2011, 10:18

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de aero » 10 Mar 2012, 20:32

un anunt mai vechi "Vand Crap Romanesc 8-20 Kg, Pret: 20 35 ron tel: 0724977487" ! peste de vanzare se gaseste si la noi in tara ,trebuie doar sa stii la ce "poarta" sa bati! problema e ca trebuie sa ai ceva mai multe cunostinte de piscicultura decat un pescar de competitie sau unul amator... daca nu le ai atunci patesti ca raduta & co in urma cu ceva ani cand au "bagat " crapi de dunare in in ligheanele de la sarulesti iar dupa cateva saptamani si-au dat duhul obstesc...
rar pe la noi sunt patroni de balti care au meseria de {inginer} piscicultor in sange, gen albastroiu {asta e bandit mare :)) } toti "bisnitari" au pus mana pe baltile din romania doar ca sa faca profit {deh, nici un contabil nu iti numara pestii din garla} inclusiv pe baltiile aparute dupa ploaie...
in urma cu ceva ani pana si canalele de irigatie aveau mai mult peste decat "ligheanele" din jurul bucurestului ! cine e de vina ca s-a dus draqu pestele din tara ? nimic mai simplu :saracia, lacomia, nivelul de trai scazut ,lipsa locurilor de munca astea au dus la distrugerea prin braconaj a fermelor piscicole!
de ce oare bulgarii au peste [nu ma refer la calitate} in prostie si la jumatate din pretul nostru? astia deja inceput sa "cumpere" baltile din jurul dunarii de pe malul romanesc... oare de ce ? :)) raspunsul cred ca il stie toata lumea...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 10 Mar 2012, 23:54

Acum cativa ani , cand existau canale de irigatii , pescarii erau sub 10 % fata de cati sunt acum !
Acum cativa ani informarea legata de pescuit era zero fata de ce este acum ...
Oare asta nu conteaza ? Sau nu cumva este singurul lucru care conteaza ?


Sa nu uit ... bulgarii sunt "zero" la pescuit fata de noi , de la numar de pescari si pana la valoare ! ;)

P.S. Ofer 500 euro pentru "cine stie sa caute" si sa-l gaseasca pe cel din anunt ... cu tot cu marfa ! ;)

Avatar utilizator
aero
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 27 Sep 2011, 10:18

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de aero » 11 Mar 2012, 00:33

acum cativa ani era plina gara obor de pescari la trenul de la 23 .20 o garnitura full ... acum am vazut pescarii pe garle facuti la "apelul bocancilor",manelisti ,betivi etc.. pai frate pescuitul il ai in sange din nastere ca sa zic asa ,e un dar... pai eu am inceput pe la 9 ani sa dau la peste in fostul strand ciurel, apoi pe dambovita la rosu-dudu-chiajna si dupa aceea m-au "tarat" pescarii cartierului prin toate baltile posibile ale giurgului ,calarasi dambovita etc.. apoi dunarea ,oltul...
si cu informarea ... era targul pescarilor de la sf gheorghe ala de vineri {parca} era informatie la greu, nu ca acum cu reclama asta facuta pe saiturile de profil ,te duci la pomul laudat si o iei in "gura de malineanu"...
si la tine Dane la capatul tramvaiului in rahova era sute de "mamaligari" la 3- 4 dimineta la "shoping" de momeli in drum spre baltile de la prunaru & Co.. ei cu gabori de la rahova :)) .
caracuda ,lin si alte "rase" nu am mai prins de pe pe timpul lui ceasca, acum parca s-au evaporat... daca ii zic la un kinder de carcuda zice fac misto de el... cam asta e nivelul de "pescareala " in ziua de azi ! pescuitul pt mine nu inseamna bazine full ochi de peste cu boturile intepate de sute de ori, ala nu mai e pescuit... pescuitul = sabaticie asa cum a facut-o natura ! prinzi,bine ,nu ,atunci next time! acum toti si-au tras case ,pontoane [ilegal} pe malul garlelor de le auzi si pana basinile daca stai noapte pe garla :)) ce draqu pescuit mai e asta ? altii au pus 2 wc-uri turcesti ,5 umbrare si cer si pe ma-sa si pe tacsu in taxa de pescuit ... nu nenicule lasa natura asa cum e,parca e mai frumoasa asa cum a facut-o dumnezeu!
stima...

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de gor965 » 11 Mar 2012, 00:44

aero scrie:.............daca nu le ai atunci patesti ca raduta & co in urma cu ceva ani cand au "bagat " crapi de dunare in in ligheanele de la sarulesti iar dupa cateva saptamani si-au dat duhul obstesc...
Se intelege ca aia de Dunare au dat coltul la Sarulesti...si nu e asa ! Crapii de Dunare au transmis o boala care a decimat toate exemplarele in varsta din lac !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 11 Mar 2012, 14:12

gor965 scrie:
aero scrie:.............daca nu le ai atunci patesti ca raduta & co in urma cu ceva ani cand au "bagat " crapi de dunare in in ligheanele de la sarulesti iar dupa cateva saptamani si-au dat duhul obstesc...
Se intelege ca aia de Dunare au dat coltul la Sarulesti...si nu e asa ! Crapii de Dunare au transmis o boala care a decimat toate exemplarele in varsta din lac !
Asta am zis-o si eu mai devreme, fara sa am cunostinte de specialitate, este logic .

@dan mitranescu - ti-am postat link-ul din franta unde gasesti nr de telefon, si vezi ca in oferta lor scrie clar ca pot livra zeci de crapi peste 15 kg sau sute de crapi de 10kg, pot personaliza lotul .
- cred ca tu confunzi membrii forumului cu bisnitari ieftini care accepta "pomana "aruncata de tine.... in orice conditii...deh, cum am zis...mentalitatea ne omoara, cautam sa "ne dezvoltam" la mica ciupeala in continuare, fara sa gindim pe termen lung sau la imaginea noastra (cam atat ne respectam ca si natiune)



@ aero - si eu am inceput sa pescuiesc cu o undita de trestie, pe lacul Tonola (lacul circului) dupa boistean (ii ziceam chinezoi) nimic nu se compara cu ce a fost atunci...cand pestele era salbatic...prima balta mare pe care am pescuit a fost in floreasca...(fostul cc) la biban, salau....etc...

Din pacate, la fel ca imporpietarirea romanilor, s-a facut si privatizarea acumularilor si amenajarilor piscicole (daca te uiti pe site-ul ANPA vezi cati au licenta expirata), fiecare a facut ce l-a taiat capul, de parca am fi fost o tara bananiera( nici acolo unu se mai fac lucrurile chiar asa ca la noi).

Putini s-au gindit sa faca o afacere respectabila, asa cum este domnul Petcu ( de parfene si mai ales de raduta nu vorbesc , stiu prea multe). Da pe un carpodrom este normal sa fie densitatea mare, pestii sa aibe de multe ori buza intepata, si este greu de intretinut (mai ales in conditiile din Romania)

DIn pacate orice om este ademenit de ispita unor exemplare mari care sa repopuleze balta, si in conditiile de la noi este usor sa cai prada unor astfel de practici.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 11 Mar 2012, 14:35

mirceab scrie:
@dan mitranescu - ti-am postat link-ul din franta unde gasesti nr de telefon, si vezi ca in oferta lor scrie clar ca pot livra zeci de crapi peste 15 kg sau sute de crapi de 10kg, pot personaliza lotul .
- cred ca tu confunzi membrii forumului cu bisnitari ieftini care accepta "pomana "aruncata de tine.... in orice conditii...deh, cum am zis...mentalitatea ne omoara, cautam sa "ne dezvoltam" la mica ciupeala in continuare, fara sa gindim pe termen lung sau la imaginea noastra (cam atat ne respectam ca si natiune)
.
Eu am invatat un lucru de la tatal meu cand am terminat facultatea : cu toata ingineria mea , atunci cand intru intr-o intreprindere sa nu incerc sa ma dau destept in fata unui simplu strungar cand este vorba de masina pe care lucreaza , pentru ca am sa cad de fraier in majoritatea situatiilor.

"Pomana" pe care "o arunc" nu este pentru membrii forumului . Este pentru cei care cred ca sunt buricul pamantului in afaceri pe un teren de care habar nu au .
Daca la un contract de peste doua tone de crap viu cu un minim de 15 euro pe Kg ( crapi intre 15 si 20 Kg ) procentul de 3000 euro este "pomana" cred ca traiesti pe picior mare . ;) Nu dai semne oferind "consultanta" pe forumurile de pescuit ... :D
Parerea mea de om cu "mentabilitatea care ma omoara" care "arunca pomana" si care "se dezvolta la mica ciupeala fara sa gandeasca" este ca mai bine terminam discutia aici.

P.S. Afacere cu crapi seamana cu aia cu florile ! Atentie ca frige ! ;)
Ultima oară modificat 11 Mar 2012, 14:52 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Desideiu Bogdan » 11 Mar 2012, 14:49

@mirceab
Vad ca la crap te pricepi. Oferi consultanta si la caras?

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 11 Mar 2012, 14:58

Dan Mitranescu scrie:
mirceab scrie:
@dan mitranescu - ti-am postat link-ul din franta unde gasesti nr de telefon, si vezi ca in oferta lor scrie clar ca pot livra zeci de crapi peste 15 kg sau sute de crapi de 10kg, pot personaliza lotul .
- cred ca tu confunzi membrii forumului cu bisnitari ieftini care accepta "pomana "aruncata de tine.... in orice conditii...deh, cum am zis...mentalitatea ne omoara, cautam sa "ne dezvoltam" la mica ciupeala in continuare, fara sa gindim pe termen lung sau la imaginea noastra (cam atat ne respectam ca si natiune)
.
Eu am invatat un lucru de la tatal meu cand am terminat facultatea : cu toata ingineria mea , atunci cand intru intr-o intreprindere sa nu incerc sa ma dau destept in fata unui simplu strungar atunci cand este vorba de masina pe care lucreaza , pentru ca am sa cad de fraier in majoritatea situatiilor.

"Pomana" pe care "o arunc" nu este pentru membrii forumului . Este pentru cei care cred ca sunt buricul pamantului in afaceri pe un teren de care habar nu au .
Daca la un contract de peste doua tone de crap viu cu un minim de 15 euro pe Kg ( crapi intre 15 si 20 Kg ) procentul de 3000 euro este "pomana" cred ca traiesti pe picior mare . ;) Nu dai semne oferind "consultanta" pe forumurile de pescuit ... :D
Parerea mea de om cu "mentabilitatea care ma omoara" care "arunca pomana" si care "se dezvolta la mica ciupeala fara sa gandeasca" este ca mai bine terminam discutia aici.
Se prea vede ca nu lucrezi in comertul cu peste viu LEGAL( ca sa nu mai vorbim de comert international)
Ca un exemplu nu cunosti preturile la pestele viu pe piata internationala (per Kg, pentru marfa care o ceri tu) si aici iti dau alt exmeplu pe care poti sa il iei ca referinta : in anglia 1kg crap in viu pentru specimenele de peste 10kg =25 pounds(lire pentru tine) la care mai trebuie sa adaugi transportul( aprox 5000 Eur) precum si taxele pentru zilele lucrate, deplasari etc...(parte din taxa pentru consultanta , formata din diurna, cheltuieli de logistica, convorbiri telefonice ...) ceea ce face ca acei 10% ai tai sa nu merite sa las afacerile pe care le am in momentul de fata pentru 3000 de Eur aruncati la o strigare pe forum (pentru ca in momentul in care faci ceva de durata, conteaza mai mult sa castig 1500 Eur/saptamana timpe de 10 ani decat sa fac 3000 o data si dupa sa pierd imaginea, credibilitatea, ca sa nu mai zic de bani).

Daca nu ai fi postat doar ca sa arati tu ca nu se poate si ca tu esti cel mai destept dintre amaratii de pe forum, as fi inteles (tocmai de asta inteleg prea bine atitudinea domnului Petcu care a fost mai mult decat domn pe acest forum, spre deosebire de altii). Din postarile anterioare ti-am zis exact ca pe privat, daca imi oferi confidentialitate iti dau si referinte( adica parteneri care colaboreaza cu mine si o fac cu succes)


De scoala romaneasca in care strungarul stie sa vindqa si sa cumpere orice...este bun la toate si ii invata pe toti ceilalti sunt satul, tocmai de asta avem atatea companii (ed stat si private) falimantare, de asta avem balti de pescuit care nu au peste si/sau au peastele bolnav, si tocmai de asta strainii ne considera salbatici si needucati. Ca sa nu mai pomenim motivul pentur care Romania ca tara nu este in stare sa traga fondurile Europene (ca deh...romanii nu au nevoie de consultanta...incearca sa impinga ceva la autoritatile competente, aia ca sunt saraci accepta, si in rest nu mai conteaza nimic).

DA cel ami bine este sa incheiem discutia, trebuia de la inceput sa nu incepem discutia, daca nu esti pregatit sa accepti ca se poate face si legal un lucru, DACA VREI si DACA TII LA IMAGINEA TA< LA DEMNITATE SI VERTICALITATE! EU ti-am adus argument un site care se ocupa cu vinzarea pestelui viu, crap, cu specimene de peste 10kg, nici acum nu te-ai obosit sa te uiti pe site sa vezi despre ce este vorba , dar bravezi ca dai 500 Eur sau comision 10% ( daca eram vreun fomist care staea in 10 % sa traiasca poate acceptam) dar trebuie sa intelegi ca nu conteaza daca stau pe un forum (am si cont de FB) si im izic parerea, daca sunt pescar amator sau profesionist, sau daca sunt economist , pasiunea nu inseamna profesie sau buna stare ( nu cred ca terbuia sa aduci vorba dspre ce par eu a fi in viata de zi cu zi....n-are legatura cu discutia noastra).

@Desideiu Bogdan - prefer sa iti ignor incercarea de ironizare - succes in alta parte

Avatar utilizator
aero
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 27 Sep 2011, 10:18

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de aero » 11 Mar 2012, 15:04

mirceab, moara vlasiei avea peste si inainte sa o "preia" mr. petcu ... ,tancabestiul la fel,de sarulesti ce sa mai zic ... avea "monstri" din inainte sa o preia raduta cu banii lui tiriac si printul sturza ! ! ! cunosc multe detalii despre 'patronii" garlelor dupa 89,la fel cum ii stiam si din inainte de 89 :)) daca incep sa " vars" pe aici [cea ce nu se va intampla niciodata } va ia durerea de cap! consider ca o balta suparapopulata de peste nu imi aduce satisfasctii ca o balta salbatica gen caldarusani, cernica,etc unde nu stii la ce sa te astepti ! pe MV e simplu :arunci si scoti, eliberezi,iar arunci ,iar scoti.. e un deja vu ! orice "pescar" care s-a apucat de pescuit de 2 zile va prinde peste pe aceasta balta, pe una salbatica nu ! pana si gustul pestelui e altul... la fel si pescuitul!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 11 Mar 2012, 15:13

Am inteles :
"Se poate cumpara crap viu" , ... "ofer consultanta pentru asa ceva" , ............ dar sunt prea civilizat , umblat si cu bani multi ca sa ma cobor la suma de 3000 euro pentru a intermedia o astfel de afacere. :D

Pe un alt topic apreciai faptul ca la nu stiu ce balta indiferent ca prinzi sau nu , administratia iti pune in masina cateva kg de peste , iar acum cand suntem pusi in fata faptului implinit "nu ne coboram la 3000 euro " ! :D

P.S. pe cate zeci de mii de euro se poate oferi totusi "consultanta financiara" pentru a achizitiona cativa crapi de 15-20kg ?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Dan Mitranescu » 11 Mar 2012, 15:26

aero scrie:mirceab, moara vlasiei avea peste si inainte sa o "preia" mr. petcu ... ,tancabestiul la fel,de sarulesti ce sa mai zic ... avea "monstri" din inainte sa o preia raduta cu banii lui tiriac si printul sturza ! ! ! cunosc multe detalii despre 'patronii" garlelor dupa 89,la fel cum ii stiam si din inainte de 89 :)) daca incep sa " vars" pe aici [cea ce nu se va intampla niciodata } va ia durerea de cap! consider ca o balta suparapopulata de peste nu imi aduce satisfasctii ca o balta salbatica gen caldarusani, cernica,etc unde nu stii la ce sa te astepti ! pe MV e simplu :arunci si scoti, eliberezi,iar arunci ,iar scoti.. e un deja vu ! orice "pescar" care s-a apucat de pescuit de 2 zile va prinde peste pe aceasta balta, pe una salbatica nu ! pana si gustul pestelui e altul... la fel si pescuitul!
Si eu pescuiesc de placere numai pe Dunare sau Olt . Fiecare cu placerile lui.
Pe carpodroame este altceva. Ele ofera pescarilor pe langa siguranta catorva drill-uri si placerea de a se intrece intre ei.
Eu unul ma saturasem sa ma intrec cu mine ...
Acum pescuiesc cat pot de mult in competitii pentru ca este altceva. Intervine adrenalina rezultatelor . drill-urile nu mai conteaza decat ca numar ... Este si asta o placere ... si cred ca cea mai sportiva ...
Asa ca nu trebuiesc judecate variantele de a pescui.
P.S. Sunt foarte multi oameni care ne fac "nesanatosi la cap" pe toti ,numai cand ne vad la 4 dimineata cu bruma pe masina si sculele de pescuit pe portbagaj... :D Si nu conteaza in ce "directie" plecam ...Asa ca ... :)

Avatar utilizator
aero
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 27 Sep 2011, 10:18

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de aero » 11 Mar 2012, 16:13

Dane tu pescuiesti in stil competitional pt ca ai o afacere :D castigi concursuri cu hakuyo, castigi clienti in afacere... de fapt faci reclama live :)) si ce e mai buna ca reclama live in comert ! daca nu scoteai tone de peste cu mtx-urile ramanea o firma anonima ... la fel ca toate betele din dragon!
stima...

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Desideiu Bogdan » 11 Mar 2012, 17:14

mirceab scrie:
@Desideiu Bogdan - prefer sa iti ignor incercarea de ironizare - succes in alta parte
Ironizare? Nici vorba. Chiar am vorbit serios. Poate chiar infiintez un club de pescuit "CARAS FISHING CLUB".
Imi place acest tip de pescuit , poate mai mult decat cel la crap.
Daca vrei te iau la caras intr-o zi sa-mi tii de urat , sa vezi ce placut este.

P.S. Pescarilor nu li se ureaza succes decat daca nu esti in domeniu si nu cunosti urarile (fapt care reiese din ceea ce ai postat pana acum) . Fir intins (nu cu foarfeca sau ca paru' cret) , ori kkt in traista e de preferat.

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de mirceab » 11 Mar 2012, 21:46

aero scrie:mirceab, moara vlasiei avea peste si inainte sa o "preia" mr. petcu ... ,tancabestiul la fel,de sarulesti ce sa mai zic ... avea "monstri" din inainte sa o preia raduta cu banii lui tiriac si printul sturza ! ! ! cunosc multe detalii despre 'patronii" garlelor dupa 89,la fel cum ii stiam si din inainte de 89 :)) daca incep sa " vars" pe aici [cea ce nu se va intampla niciodata } va ia durerea de cap! consider ca o balta suparapopulata de peste nu imi aduce satisfasctii ca o balta salbatica gen caldarusani, cernica,etc unde nu stii la ce sa te astepti ! pe MV e simplu :arunci si scoti, eliberezi,iar arunci ,iar scoti.. e un deja vu ! orice "pescar" care s-a apucat de pescuit de 2 zile va prinde peste pe aceasta balta, pe una salbatica nu ! pana si gustul pestelui e altul... la fel si pescuitul!
Cat adevar graiesti, Dar totusi singurul dintre ei care a pastrat limitele decentei si rezonabilitatea este domnul Petcu.
de Sarulesti - norocul lui raduta ca este cam greu sa bagi plase sa scoti ceva de acolo(deh sunt satele ramase dupa inundare, impreuna cu livezi si tot ce vrei...) despre tincabesti...vorba ta...mai bine sa nu amintesti ca sunt prea multe de spus. Tocmai de accea eu respect atat de mult afacerea domnului Petcu si pe domnul Petcu implicit.
Normal ca este o diferenta mare inter pescuitul in ape salbatice si pescuitul pe carpodroame ( "piste de pescuit sportiv") si de mod de aobrdare si mergand pana la gustul pestelui.


Domnule Mitranescu -indiferent ca stii sau nu ce inseamna respectul (cea ce nu prea vad) faptul ca incerci sa aduci in discutie, ca si argument, o alta discutie...arata ca de fapt nu ai intentii serioase, decat sa bravezi pe forum. Da , in acea discutie am spus clar : Respect regulamentul baltii ( asa cum respect si regulamentul de pe MV2) atat timp cat si patronii/paznici/regulamentul...etc ma respecta pe mine. Respect afacerea domnului Gabi de la Bitina pentru ca, spre deosebire de alte "balti cu peste" acolo chiar este peste...iar modul in care isi administreaza afacerea, este unul simplu si de tipul win-win situation, unde esti respectat si ai ce respecta (totul se rezuma la asta)
- despe consultanta, ma ofer pentru ca vad ca dumneata nu esti capabil (SAU NU VREi) sa gasesti ( nici macar pe google), si da, nu ma ofer in conditiile care le vrei tu ( de pomana) ci analizez oferta pe termen lung si caut sa imi aduca beneficii conform serviciilor pe care le ofer.
Cum ti-am zis, vrei sa colaboram (fara circ pe forum si pastile ieftine) DISCUTAM IN PRIVAT ( nu am vazut nici un mesaj de la tine preamarite)
@desideiu - cum am zis...prefer sa ignor ....succes :-h

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPI CUMPARATI IN ANUL 2011 SI ELIBERATI IN MOARA VLASI

Mesaj de Desideiu Bogdan » 11 Mar 2012, 22:30

mirceab scrie: @desideiu - cum am zis...prefer sa ignor ....succes :-h
Cum vrei tu...insa eu , draga Laurentiu , nu o sa te ignor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”