intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Mesaj de mirceab » 12 Mar 2012, 13:53

dinamita scrie:Eu speram sa fie reduceri de 20-25 % ca de aceea e targ........lume multa.....preturi mai mici.........vanzari mari. Cam asta e ideea nu ?
Din pacate in Romania se respecta un singur lucru, mai bine arunc la gunoi decat sa las din pret...( poti sa vezi asta pana si la brazii de craciun) ca deh Romanul este mandru.

Cam toti producatorii isi indreapta productiile in ASIA ( CHINA, ASEAN) datorita costurilor mici. Inclusiv ROLEX produce in China...


Daca marketing-ul Romanesc ar fi facut pe o baza ratinala si in cunostinta de cauza atunci castigurile s-ar realiza la volum (ceea ce nu prea intereseaza pe nimeni in Romania)


Totusi Tirgul este interesant, poti gasi si ceva noutati...putine dar sunt acolo...si este un pas bun spre infomrare ....chiar daca pretul pietei ramane acelasi ( ca deh si la benzina se practica aceiasi politica de pret)

Aero are dreptate, daca nu se vinde un produs, la noi se alege variante simpla, adica returul, ca "balta are peste" in rest nu mai conteazza nimic.

Avatar utilizator
dinamita
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2012, 21:35
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Mesaj de dinamita » 12 Mar 2012, 19:00

Am fost azi la magazinul din Popesti-Leordeni si am vazut Okuma Epix v2 de 3,60 3,5 lb......pret 227 lei........tocmai era un client acolo care-si cumpara 4 bucati .........intradevar e frumos batul......baiatul de acolo a fost foarte amabil.......tot azi am fost si la magazinul din rahova si am vazut mtx8(150 lei) si mtx12(230 lei) tot de 3,60 m 3,5 lb.......cat am stat acolo sa ma uit la ele si acolo a venit unul si a luat 4 bucati mtx 12........si astea aratau binisor.......si cormoran akx mi-e mi sa parut dragut........problema este ca mi-e toate mi se par dragute......le-am tinut eu putin in mana dar cu ce draqu sa le compar ca eu am lansete de 2,10 m =)) ...........nu am aruncat niciodata cu 3,60m...........si sa fiu sincer cand le vad asa lungi si subtiri imi lasa impresia ca la prima lansare zdravana or sa se rupa :)) .........ca sa nu mai zic ca la fiecare magazin lanseta fiecaruia e cea mai buna la banii ei........nici nu se compara cu celelalte :D

Avatar utilizator
aero
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 27 Sep 2011, 10:18

Re: intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Mesaj de aero » 12 Mar 2012, 19:30

stii cate bete "frumoase", de admirat in vitrina am rupt? :)) multe ... si din vina mea si a lor :)) pt nivelul tau iti trebuie mtx 8 sau 9,practic sunt indestructibile ... mtx-urile "custom" 12-14 sunt facute de D.M. pt. competiti dar si diferenta de bani e dubla ! daca nu pescuiesti in stil competitional {banuiesc ca nu} mtx-urile 8-9 te prind cel mai bine ! cu timpul ,ma refer la ani de "craparit " o sa ai alte pretenti, poate nici mtx-ul 14 nu o sa fie pe gustul tau...

Avatar utilizator
dinamita
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2012, 21:35
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Mesaj de dinamita » 12 Mar 2012, 20:42

Probabil ca ai dreptate........cu toate ca eu intre indestructibilul MTX 8 si Okuma Epix V2 nu am vazut nici o diferenta =))

Avatar utilizator
dinamita
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2012, 21:35
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare amator,dilema pentru profesionisti

Mesaj de dinamita » 13 Mar 2012, 16:31

Oricum MTX 8 costa 150 lei.......in banii astia sincer cred ca ofera cel mai bun raport pret-calitate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”