STIGMA FISHING

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tanase_raduus
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Mar 2011, 21:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de tanase_raduus » 20 Mar 2012, 19:59

Va salut pe toti,
Am criticat putin atitudinea adoptata la lansarea baltii (mai bine spus promovarea pe forumuri) si in acelasi timp am criticat oarecum tentativa concursului de stationar din cateva puncte de vedere dar am ajuns pe balta pe 16 Noiembrie si am fost destul de multumit. Peste am prins, un crap undeva pe la 2kg dar a fost o zi placuta cu tot frigul de afara (si a fost frig rau, credeti-ma). Am pescuit la feeder, si eu si prietenul meu, si am luat cate unul de fiecare. Va felicit si asteptam noutati in privinta ghetii. Daca se dezgheata as vrea sa vin Joi sau Vineri in saptamana 26 - 31 Martie.

O rugaminte la cei care au pescuit mai mult acolo sau la administratorul baltii, as vrea sa stiu ceva date despre topologia baltii, adancimi minime, maxine, locuri cu agataturi, locuri in care substratul este tare, locuri cu vegetatie sau ruperi de nivel (praguri evidente). Daca cineva imi da informatiile astea raman foarte indatorat. Daca gasesc pozele din Noiembrie o sa le si postez.

Fire intinse!!

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 21 Mar 2012, 00:41

Toate locurile sunt prinzatoare mie personal i-mi plac capetele balti adancimea medie 5 metri iar cele mai adanci depasesc 8 m asta este tot ce pot spune restul le descoperiti va mai dau un mic detali fundul apei in proportie de 80 % nisipos cu locuri multe de pietris >:D<

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Beathles » 21 Mar 2012, 14:50

No, deja incep sa ma enervez pe gheatea asta :D, imi facusem planuri pentru vineri sa ies 2 zile la o partida cu un preten, eu ma gandesc sa intram cu barcile alea doua si sa ne apucam niste voluntari sa spargem gheata:DDD, pana vinerea viitoare sa mergem odata la pescuit daca nu cumva o ninge [-x si o fii - 25 de grade ... oricum nu am fost la balta d-voastra, sunt incris la concursul din mai si dupa ce am citit tot acest topic .... pare un potential cu mult peste Doripesco si ... daca ies la iveala capturile de 6-7 kg. cred ca o intrrece pe Sanpaul (mai ales ca poti sta noaptea aici) . Dute gheata, dute gheata, dute............................

Avatar utilizator
tanase_raduus
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Mar 2011, 21:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de tanase_raduus » 21 Mar 2012, 15:16

Nu stiu ce sa zic in legatura cu comparatiile astea pentru ca nu prea se compara baltile. Eu spun ca balta 4 nu are cum sa fie comparata cu balta de la Ucea pentru ca nu au aveasi suprafata si momentan Sanpaul este destul de bine populat, intr-adevar cu ciortan in mare parte, nu prea sunt multe capturi notabile dar in acelasi timp si suprafata este diferita. Cu Doripesco 2-3, daca ati facut comparatia in acest sens atunci va dau dreprtate.

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Beathles » 21 Mar 2012, 15:28

tanase_raduus scrie:Nu stiu ce sa zic in legatura cu comparatiile astea pentru ca nu prea se compara baltile. Eu spun ca balta 4 nu are cum sa fie comparata cu balta de la Ucea pentru ca nu au aveasi suprafata si momentan Sanpaul este destul de bine populat, intr-adevar cu ciortan in mare parte, nu prea sunt multe capturi notabile dar in acelasi timp si suprafata este diferita. Cu Doripesco 2-3, daca ati facut comparatia in acest sens atunci va dau dreprtate.
pai nu cu balta 4, evident ! mie unu nu imi place la Sanpaul atunci cand e lumea mai draga marss acasa :d ca e 7 seara. asta nu imi place , oricum astept iesirea asta de 3 luni :D

Avatar utilizator
tanase_raduus
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Mar 2011, 21:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de tanase_raduus » 21 Mar 2012, 15:37

In conditiile astea sunt de acord, de aceea incerc sa merg la pescuit pe balti unde stiu ca vine multa lume, in cursul saptamanii. Asa fac si cand merg la Sanpaul si asa am facut si cand am mers la Ucea. Pe Doripesco stie toata lumea ca la deschidere e cate ceva de pescuit dupa care se strica treaba de tot.

Fire intinse!

Avatar utilizator
tanase_raduus
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Mar 2011, 21:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de tanase_raduus » 21 Mar 2012, 15:57

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
tanase_raduus
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Mar 2011, 21:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de tanase_raduus » 21 Mar 2012, 19:05

Poate ca, daca se poate, s-ar putea intra cu barca pe lac sa se sparga putin gheata pentru ca asa o sa se accelereze dezghetarea cu siguranta. Cei de la MV2 au facut chestia asta deja si se pare ca au avut rezultate.

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Beathles » 21 Mar 2012, 20:08

tanase_raduus scrie:Poate ca, daca se poate, s-ar putea intra cu barca pe lac sa se sparga putin gheata pentru ca asa o sa se accelereze dezghetarea cu siguranta. Cei de la MV2 au facut chestia asta deja si se pare ca au avut rezultate.
da da ai dreptate, asa am auzit si eu

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Mar 2012, 22:19

Balta de la Ucea este dezghetata, va asteptam la pescuit incepand cu data de 23.03.2012. Sezonul de pescuit la Stigma Fishing se va deschide! **== >:D< :-h

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bebe2011 » 22 Mar 2012, 22:33

Va urez un an bun si cati mai multi pescari pe balta!

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Mar 2012, 22:38


Avatar utilizator
sanmartinean_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 20 Feb 2012, 17:44
Localitate: fagaras

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de sanmartinean_alex » 23 Mar 2012, 00:57

super tare,mai e putin si dam dupa ei.bv cristi si tine-o tot asa cu popularile.
Catch & Release

Avatar utilizator
toma bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 26 Mar 2011, 14:58

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de toma bv » 23 Mar 2012, 16:29

bravo felicitari
nu incerca sa fii PESTE

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Exo_luci » 23 Mar 2012, 19:36

Felicitari Cristi se pare ca chiar te tii de promisiune si incet si sigur balta devine ceva de nerefuzat de pescarii brasoveni si nu numai **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”