Feriti-va de hoti!

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Feriti-va de hoti!

Mesaj de Sebastian » 14 Apr 2012, 08:22

Laurentiu scrie:
Sebastian scrie: Numarul se poate recupera,insa memoria cartelei[pierdute]NU.
Nu vreau sa te contrazic, dar fiind cartela reincarcabila, deci fara titular, cum poti dovedi ca
tu esti titularul in cazul in care ai pierdut-o?
Iti spun chestia asta pt ca eu am patito,poti sa iti recuperezi nr,cu o simpla verificara din partea lor-le zici nr tau si in cerere treci 3 numere cu care ai vorbit fregvent in ultima perioada.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de hoti!

Mesaj de Laurentiu » 14 Apr 2012, 17:30

Atunci e un lucru bun. Stiu ca acum ceva vreme nu puteai recupera nr de telefon la o cartela reincarcabila daca pierdeai sim-ul.
Oricum agenda telefonica e salvata in doua locatii pt orice eveniment negativ.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de hoti!

Mesaj de Marius Vintila » 15 Apr 2012, 00:00

gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:Feriti-va de Vodafone....
Nu vreau sa para ca le tin partea, ca si cum as avea vre-un avantaj, dar am un abonament de om normal la ei inca de pe vremea cand s-au infiintat ca firma de telefonie mobila si se numeau Connex ! Ma jur ca n-am avut nici o data vre-o problema legata de factura ... si sunt peste 14 ani de cand tot platesc !Acum 2 ani mi-am reinoit abonamentul si ptr. ca nu-mi convenea oferta din magazine am negociat la telefon noul abonament, in functie de nevoile mele si ale sotiei mele. Am cazut de acord asupra tuturor datelor...minute, mesaje, pret cu tva, modalitati de plata, extraoptiuni,bla,bla,bla...si e totul Ok ...sa bat draq in lemn, sa nu cobesc ! >:)
Si eu am numarul asta de cand s-a infiintat connex-ul si nici eu n-am avut probleme pana acum.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de hoti!

Mesaj de Marius Vintila » 15 Apr 2012, 00:08

Madalin007 scrie:Luna asta mi-a venit vodafonul 200 lei in conditile in care media facturilor este undeva in jurul sumei de 60 lei,am sunat la *222 sa-i intreb de ce am factura asa mare si mi-au raspuns ca am vb 35 ore numai in vodafon................le-am cerut factura detaliata si mi-au spus ca imi trimit dar contra cost...........astept factura X-( .................s-ar putea ca dupa 15 ani de abonament sa le trag la cioc daca vad ca vor sa ma arda.va tin la curent! :D
Madalin...factura mea pe luna februarie era de 191 lei noi, cea de pe martie 74 lei noi. Luna asta, desi am vorbit mai putin si am avut si telefonul inchis 5 zile, am platit 401 lei noi. Daca te fura si pe tine...nu te agita prea tare, schimba pe cartela. Mi-am luat cartela la cosmote...3600 minute in retea (nu 500 la vodafone pe abonament) 3600 SMS-uri, 120 de minute in afara retelei (nu 50) si 120 trafic de net....Ce sa mai discutam! Nu mai vreau abonament niciodata in viata asta si poate in urmatoarele 2-3.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
D Adrian
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 08 Noi 2012, 16:11

Re: Feriti-va de hoti!

Mesaj de D Adrian » 08 Noi 2012, 16:29

..Toooooti sunt HOTI !!!

Am lasat cartela cosmote ca o blocau si cand ma duceam la sediu imi spunea ca s.a demagnetizat...vrajeala!! ca sa platesc pt pastrarea numarului sau sa.mi iau alta cartela.
Am venit la Vodafone si mi.am fkt abonament .am 2 de fapt.platesc 170 pe luna,ambele! cu internet 1.5 gb de fiecare.
luna trecuta pe un ab am avt 1.5 gb iar p altul (cu problema)(am acelasi abonament pe ambele!! ) 1gb pana pe data de 20 (pe 20 am verificat ) ...pe 6 ale lunii se tipareste factura , pe 5 am dat de curiozitate sa vad cat net mai am si surpriza in mesaj scria ca am consumat 525 de mgb si am de palata 47 de euro..lol
adica diferenta pana la 1 gb . Deci , dupa ce ca sunt hoti si nesimtiti si nu imi bagase tot 1.5 gb mi.a furat din gb ala ..
Acum astept sa ajunga factura acasa si sa ma duc peste ei cu contract cu tot.

Ce credeti voi ? se rezolva? cum s fac?

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”